Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 170cm magas és 102Kg vagyok...

170cm magas és 102Kg vagyok és férfi. Le szeretnék fogyni. Szerintetek mi volna az ideális súly nekem?

Figyelt kérdés

Milyen módszerrel kezdjek bele? Mert a futást jelenleg a rossz lábam végett nem igen bírnám.

És Diétának mit ajánlotok?



2021. febr. 20. 01:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Ne fogyj le
2021. febr. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Fogyáshoz két dolog kell,az pedig amit eddig csináltál azt ne folytasd.

És türelem .

2021. febr. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
78%

70 kg körül van az ideális súlyod.

Nyerő módszer sajnos nincs, nekem az vált be, hogy kevesebbet ettem :)

Szerintem a mozgásnál és a helyes táplálkozásnál fontosabb a mennyiség, de persze megpróbálhatsz odafigyelni arra is, hogy ne egyél kalóriadús ételeket.

Ha rossz a lábad, akkor talán az úszás, esetleg otthoni sajáttestsúlyos tornák lehetnek jók.

2021. febr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
78%

ne foglalkozz az ideális súllyal, a BMIvel meg pláne! Nekem 54-63 kg lenne az "ideális" súlyom, ellenben 62 kilósan már borzasztóan egészségtelennek nézek ki... 75 kg az, ami nekem megfelel.

Így kellene neked is beállítanod az ideális súlyodat.

Amúgy meg sajnos mára már eljutottunk oda, hogy egy fogyni kívánó ember elveszik az információk viharában és inkább bele sem kezd, ezért nem érdemes túl sokat olvasni a témáról. Ahol eddig a legrelevánsabb információkat olvastam az a [link]


Mindenképpen kezd el írni a napi kalóriabeviteledet! kaloribazis.hu -n kezd el vezetni súlyra, hogy mikor mit eszel. Macerás, de remekül megmutatja, hogy mennyivel többet eszel mint kellene.

Eleinte súlyzós edzések, nem kell hozzá konditerem, otthon is lehet csinálni. Vagy TRX, az is nagyon jó.

2021. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Izomtömegtől függően 70-80 körül. Számold ki kalkulátorral hogy mennyit kell enned a fogyáshoz és tartsd be, számold a kalóriákat. Mivel olyan életmódot kell keresned amit egész életedben tudsz tartani ezért célszerű a kalóriaszükséglet 80-85%-át egészséges ételekből fedezni (nem finomított liszt cukor és nem transzzsírok) diéta alatt és után is. A testépítős szálkásító étrendek jó kiinduló alap a makrotápanyagokra, ajánlom hogy nézz át egy pár olyat, de keress sokféle variációt mert a csirke+rizs+zöldségek kombót hamar meg lehet unni. Az hogy hányszor eszel az is személyes preferencia, valakinek 3 jön be valakinek 4-5 tapasztalataim szerint ezt nem kell szigorúan venni.

Szerintem fontos a sport főleg mivel férfi vagy a fogyás végén gondolom nem akarsz plötyi lenni. Jó lenne súlyzós edzés/saját testsúlyos edzés heti 3 és mellé kardió/aerob mozgás (heti 2-3) tempós séta (min 1 óra) vagy úszás amint nyitnak az uszodák. Vagy bármi amit szeretsz, a lényeg hogy megtaláld azt a sportot ami neked való és életed végéig tudod csinálni.

2021. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
82 egy huszast dobj le
2021. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
170cm-nek 70kg ami még nem túlsúly,én egy 65kg-ot mondanék.
2021. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
TRX-hez +1
2021. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Kerékpározás+súlyzós edzés összetett gyakorlatokkal(egyik nap kerékpár,másik nap gyúrás), később ha megerősödtél akkor saját testsúlyos edzés, mindez természetesen diétával. Ha feljavult a kondid annyira, hogy bírjad, akkor pedig nyomhatsz intenzív köredzéseket is, nagyon hatékony edzésmódszer afterburn hatással.
2021. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Ne akarj túl hírtelen, túl extrém eredményt, 2-3 év alatt, szép lassan fokozatosan egészségesebb és szebb lesz az eredmény.


Fogyassz sok vizet, és lehet hogy egy dietetikus és/vagy személyi edző se ártana, hogy tényleg működjön a dolog.


Az ideális testsúly nem ilyen egyszerű, pl testzsír %ot, csontozatot, izomzatot is nézni kell.


A BMI egy matematikus hobbiprojektje volt, sosem volt tervben, hogy orvosilag legyen alkalmazva. Sacc per kábé rendben van, de azért ne szívd annyira mellre. Hacsak nem vesenyzel, tök felesleges kilókat centizni.


Tűzd ki mondjuk a 70 és 80 közötti értéket célnak, aztán amikor közelebb vagy hozzá, látnibfogod, hogy mi az ideális.

2021. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!