Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire lesz ez hatással az...

Mennyire lesz ez hatással az életmódváltásomra?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek egy kisebb házibuliba az egyik barátomékhoz. És csak nagyon kalóriadús ételek/italok lesznek. (sütemények, palacsinta, chips, ropi, cukros, alkoholos innivalók stb)

Szerintem egy olyan 4-5 ezer kalória biztos hogy lemenne egy éjszaka alatt. Ez az egy alkalom mennyire befolyásolná a kb. 2 hónapja elkezdett fogyásomat?


2021. febr. 23. 20:56
 1/4 anonim válasza:
48%
Egyáltalán nem
2021. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Fogyókúra során számoljunk napi 500 kalória mínusszal! Innen megy, ugye?
2021. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy ez mennyivel vetne vissza, nem igazán lehet számszerűen megadni, mert a te szervezetedtől függ. De az biztos, hogy negatív hatása lenne. Az, hogy ez belefér-e egy buli kedvéért már egyedül a te döntésed. Van akinek belefér, van akinek nem. Én például elég komolyan veszem az étrendemet, ilyenkor megbeszélem a házigazdával, hogy a szigorú étrendem miatt én vinnék magammal egészséges kaját. Ezen egy normális ember nem sértődhet meg. Ilyenkor általában gyümölcsöt viszek, illetve teljesértékű cukormentes süteményeket. Utóbbiak általában akkora sikert aratnak, hogy többet is kell csinálnom, mert a többiek is rájárnak. :)
2021. febr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Miért menne le 4-5k kalória? Vagy csak én maradtam le és ma már elterjedtek azok a bulik, ahol kaját tuszkolnak le a torkodon? :D Nem azt mondom, hogy ne vegyél részt az elfoglaltságokban, meg ne egyél... de minek kell 5000 kalóriányit enni az elérhető ételekből? De tegyük fel, hogy muszáj enned, mert tényleg lefognak és tömnek. Ha az életmód váltásod elején vagy, akkor lassítani fog a "váltás" részén a dolognak. Ha már váltottál, akkor azon kívül, hogy szarul fogod magad érezni (izzadás stb), nem lesz komolyabb rövid vagy hosszútávó hatása.

De még mindig nem értem, hogy minek kell 5k-t letolni. Ha tényleg életmódot váltottál, akkor már tudnod kéne, hogy mennyi az elég meg hogy miből mennyit ehetsz és hogy mire van szükséged. Nyugodtan vigyél magaddal cukormentes italt is, nem hiszem, hogy egy buliban ne férne-e el még több inni való. De ha nagyon, de nagyon kívánod a kajákat ott (ami sztem részben arra utal, hogy valami gáz van az étrendeddel most), akkor megeszel egy fél szelet süteményt, vagy egy palacsintát és kész. Ez MESSZE van 5k kalóriától. A rágcsákról is tudni lehet, hogy miben mennyi kalória van és az alapján lehet ésszel enni belőlük.

De amúgy nekem ebből csak az jön le, hogy még nagyon az életmód váltás elején vagy. Ilyenkor gondolj mindig arra, hogy mit nyersz azzal, hogy letolod azt a szelet süteményt. Az energiára nincs szükséged, az ízből fakadó élmény kb fél percig tart, viszont letoltál annyi cukrot és kalóriát, ami után fel kéne futnod egy hegyre, hogy kompenzáld. Nem éri meg. Egy idő után elhagyod ezeket. Én eljutottam oda, hogy társaságban bárki ehet körülöttem chipset, dobos tortát vagy vedelheti a kólát és meg se fordul a fejemben, hogy részt vegyek benne, mert nem hiányzik. Már nem azokból a fél perces öröm töltetekből nyerem a motivációt, amit ezeknek a fogyasztása eredményez. Ez az életmód váltás.

2021. febr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!