Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért stagnál a súlyom?...

Miért stagnál a súlyom? (94kg➡️80kg=⏸)

Figyelt kérdés

Leírom nagyvonalakban a fogyásom történetét.

Tavaly év elején döntöttem el, hogy változtatni szeretnék. 94kg voltam 22 éves lány létemre. Mások is megjegyezték, hogy jó húsban vagyok és én sem tetszettem magamnak.

Elhagytam a fehér kenyeret, teljesen.

Helyette barna kenyér. Van, hogy ez is ott szárad meg a szekrényben mert nem eszem. Pl anyu a csirkepörkölthöz is eszik kenyeret, én nem.

Durum tésztára váltottam, de max heti egyszer kétszer eszek tésztás kaját. Inkább kuszkusz vagy párolt zöldség amit összekeverek tasakos rizzsel, isteni így.

Édesszájú nem vagyok. Néha néha egy zacskó chips (rizs chipsre kattantam rá nagyon) becsúszik vagy jégkrém. Aminek nem tudok ellenállni az a Marlenka. Még az a jó, hogy drága különben mindig azt enném. Így csak egy hónapban egyszer veszek belőle. (tortát vagy a golyókat)

Plusz mellette ugye ment az itthoni torna. Hiit edzés, súlyzós edzés, ugrálókötél, trx, futópad. (ezen csak gyors séta volt mert nagy súllyal nem célszerű futni és nekem ráadásul mindkét térdem műtve van)

Jelenleg 80kg vagyok és kb 4 hónapja meg is ragadtam ennél a számnál.

Amit nem tudtam elhagyni mert nagyon szeretem azaz energiaital és kávé.. :(

Tudom, az energiaital rosszabb..

Plusz mostanában nem tornáztam, bevallom őszintén.

Helyette inkább leültem a laptop elè sorozatot nézni kávéval/energiaitallal vagy olvastam..

Ellustultam magyarán és demotivált lettem pedig basszus még 10kg le akarok dobni és mégsem teszek érte..

Hisz hiába eszek normálisan ha nem mozgok.

Ami még kicsit gond, hogy 3 műszakban dolgozok így összevissza eszek sajnos.

Ezen a héten délutános vagyok.

Fél 11-kor értem haza és bevágtam egy tányér rakott karfiolt és megittam mellé egy Hellt, most meg bűntudatom van mert k#rvára nem szabadna pont alvás előtt enni és a Hellt is holnapra akartam hagyni, de mégsem tudtam megállni.. főleg, hogy nagyon rámjött az éhség.

A melóba csak négy darab narancsot ettem. Fél egykor meg egy nagyobb darab rántott karfiolt és egy szelet rántott csirkemellet utána egy kávé.

Szerintetek is meg kéne emberelnem magam?

Vagy mi lehet a gond?

Természetesen látom mi a gond csak sajnos az akaraterőmön is csiszolni kéne, de nehéz..

Hátha valaki volt már hasonló helyzetben.

169-170cm vagyok kb. tehát nagyon kéne még az a -10kg.



2021. febr. 23. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Át menetileg stagnálhat én 98 kilórol fogytam 80 ra. Nekem is egyik héten ment le vmennyi következő héten megállt utánna megint ment le vmennyi megint megállt. Sztem nálad is hasonló van de nem tudom
2021. febr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

XDDDD "JO HUSIBAN" bæm xD "JO HUSIBAN"

Te nem jo husiban voltal, meg vagy, hanem el vagy hizva korosan.


Hat min csodalkozol? Burod az energiaitalt, chipset, havi 1 marlenkat.


Szenhidratra kene figyelni meg zsírra h minnel kevesebbet vigyel be.

Attol hogy habi "egeszseges chips" meg lehet benne sok szenhidrat.

Energiaitalban is van cukor, minden (ha csak nem cukormenteset iszol de nem irtad, se azt h milyen energiaital mert azok kozott is rengeteg van. Pl hellben van a legtobb karos csersav), az h csak havi 1x eszel marlemkat sem biztos hogy belefer a dietba. Elv elkepzelheto h beleferjen, de ha stagnalsz lathatoan nem.


Amit 1es ir hat...nem minősítem. Olyan nincs hogy a sulyom v a zsirom csak ugy dont h na nost stagnalok 2 hetet. Ha stagnal vmi rossz, nincs kaloriadeficit.


Az sem igaz, amit te irsz, hogy hiaba a dieta, ha nem mozogsz, mert le lehet fogyni csak dietaval is, a mozgas csak segit hogy ugyan annyi ido alatt megtobb kaloriat egess mint egyhelyben ulessel, illetve formasit mert az izom ad format a testnek.

Persze ehhez jo dieta is kell.


Ja itt irod h Hell...hat az ilyen olcso endzsik utan egyik legrosszabb , ja.


Hat ha nem veszel Hellt nem iszol. Ne vegyel. Meg gondolj ra mennyi penzt dobsz ki ra egy honapban.


Plusz ja nem egeszseges. Egyreszt miert jo ha folyton frisswbbnek erzed magad, mint ami vagy? Porgeted a szived ami a tulsulyod melle amugy is megnagyobb gaz, idegrendszernek sem tesz jot.


Ja amugy meg azt elfelejtettem hogy asszem a hell bevallasa szerint a cukormentes endzsik nem is ernek semmit mert a cukor ad energiát, a koffein inkabb koncentraciot segit meg idegrendszert porgeti. Na m1, ma is tanultak sokan valamit, de erdekes info.


Kavet en is szoktam ritkan, de azert sem jo ez se endzs se mert edzes elotti is van a vilagon es ha hozaszokik a szervezt a koffeinhez - mert hogy hozza lehet es fuggoseget okoz - akkor nem tudnek plusz koncentraciot es porgetest kivaktani enyhe koffeintartalmu edzeselotzivel (vannak 400-600 mg koffeintartalmi szerek, de en pl 250 mg tartalmuval elvagyok, bar manapsag mar van koffeinmentes is asszem, 5 eve meg nem letezett nagyon v nem tudtam rola).

Igy az elvonasi tuneteket kell nezni, tehat: ha nem iszod, akkor sokkal rosszabbul leszel a hianyatol, mintha sose ittal volna. A kávé/koffein a heroin light.


Egyebkent pozitivum: azt lathatoan nem lehet elmondani rolad, hogy ne lenne akaraterod, megemberelted magad, ha nem is volt, mar csak pici kell ahhoz, hogy megjobb vagy hatasosabb legyen.


Es most latom 169 centi vagy.

Az tudod mit jelent?

Ha izmos es nem zsiros vagy, akkor ugy kell (magassag - 110 / -105 =) 59-63 kgnak lenned, az lenne az idealis. Tehat valoban jol irtam az elejen, hogy tulsuly, elhizas, kövérség volt es van. Nem is ellened szolt a fenti kieges, inkabb azokra akik nem kepesek oszintek lenni, marpedig ilyen vilagot elunk, hogy mindenki snowflake meg pc es ilyen badarsagokat mondanak meg meg kvazi dicsernek hogy egeszsegtelen vagy es meg fogsz halni.


En 2 muszakban dolgoztam, tudom milyen rossz kb, bár a 3 megrosszabb, bar nalam volt ossze-vissza, hiaba a 2 muszak. Szoval ha tudod h 1 hetig delelottozol 1 hetig di 1 hetig este, akkor csak annyi a dolgod, hogy igazitod a bioritmusod hozza. Tehat hogy mikor ejszakas vagy csinalj ugy, mintha nappal lenne. Du felkeleskor reggeli, ejjel ebed stb es alvas elott reggel nem kave meg ilyenek meg bezaba hanem rendesen ahogy kell (tobbi etkezesed ha van helyezd el).


24/F (169 cm 64 kg)

2021. febr. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Szűznek maradni és baszni is nem lehet egyszerre. Döntsd el, hogy akarsz-e változtatni az életeden vagy nem. Ha igen, akkor a chips és a hell is kuka. Az tök jó, hogy a fehérkenyeret elhagytad. A következő legyen a cukor és az olaj.
2021. febr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Más nem tud változtatni, csak te. A kitűzött cél legyen a szemed előtt.

Az oké, hogy valamit szeretsz, és nem akarod elhagyni teljesen, csak bezabálnál utána. Tehát szerintem oké a rizschips, marlenka, ha néha eszed (és mondjuk fontos, hogy akkor se egy egész dobozzal, mert gondolom ez a helyzet). Az energiaital borzasztó káros, azt tényleg minimalizáld. Pláne nem értem, hogy tudsz aludni, ha este 10-11kor iszod...

Te is érzed, hogy edzés helyett sorozatozni nem jó, nem érzed jól magad. Akkor változtass. Kívülről erre sem lehet mit mondani.

2021. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A második válaszoló kertelés nélkül leírta azt amit. Szeretem az ilyen korrekt és nyers embereket akik elmondják az őszintét. Nem akartam "csúnyábban" fogalmazni ezért mondtam azt, hogy jó húsban vagyok, de tény, hogy még nagyon is túlsúlyos vagyok, látom magamon.

Természetesen a Marlenkát sem csak én zabálom fel hanem eszik belőle anyukám is és marad még más meg harmadnapra is.

Sajnos az energiaitalt már megszokta a szervezetem, csak az íze miatt iszom mert nekem finom.

A harmadik válaszoló első mondata nagyon tetszik:D Kb. most ez történik velem.

A napraforgó olajat hogy hagyjam el? Mármint a pénztárcánk nem annyira engedi meg az extra és még extrább szűz olívaolajat. A kókuszolaj jó lenne? Mondjuk az is jó árban van, de szerintem nekem sokáig kitartana.

Negyedik válaszoló: nagyon fáradt voltam nap végére és hiába ittam meg egy dobozt Hellt utána gyors zuhany és aludtam is.

Teljesen igazad van, hogy csak én tudok ezen változtatni, más nem csak nehéz..

2021. febr. 24. 10:53
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

"Sajnos az energiaitalt már megszokta a szervezetem"

Teljesen normális, le kell tenni, az elején hiányozni fog, aztán majd azt is megszokod, hogy nincs.


"A napraforgó olajat hogy hagyjam el? Mármint a pénztárcánk nem annyira engedi meg az extra és még extrább szűz olívaolajat."

A kókusz meg a többi olajnak csak a marketingje jobb, valójában ugyanolyan káros és felesleges. Egyszerűen süss sütőben olaj nélkül. A hagymát sem kell olajban pirítani, kicsi vízzel megdinszteled és ugyanott vagy felesleges plusz kalória nélkül. Nyilván zsírra szüksége van a szervezetnek, de jobb feldolgozatlan, telítetlen zsírsavakat bevinni. Forrásai a mogyoró, dió, lenmag.

2021. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos amikor rákattintottam a kérdésre, az első gondolatom az volt, hogy biztos izmosdni keztél. Van ilyen:

[link]

[link]

[link]


De a te esetedben szerintem nem erről van szó.



Eluntad a diétát, és a környezeted szabotálni próbál. Nehéz úgy salátát vacsorázni, hogy a friss sütszalonna illata belengi a házat.


Amit tudok javasolni:


-ne add fel

-ne hirtelen eredményeket akarj, hanem lassú, fenntartható változást

-keress olyan diétás ételeket amiket őszintén szeretsz. Ha egy bizonyos diéta nem az igazi, azt érzi az ember, nem kell olyasmit enned amit utálsz.

-számold a kalóriákat

-tűzz ki rövid és hosszútávú célokat, jutalmakat (ami nem kaja!!!)

2021. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak a többiek, én annyival egészíteném még ki, hogy:

A pl a fehér helyett teljes kiőrlésű kenyér, vagy a tészta helyett durum sokkal egészségesebb, jó választás, viszont!! ettől még nem fogyaszt, ugyanannyi kalória, szénhidrát(persze hangsúlyozom, tényleg egészségesebb). Igaz írtad hogy nem eszel belőlük annyit, de szerintem mindenképp oda kellene figyelned pontosabban a kalória,szénhidrátbevitelre mert egészséges étrend még nem=fogyás

2021. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sima Hell-t iszol? Csak mert annak a cukortartalma kb. ugyanannyi, mint a kóláé. 27-28g cukor van egyetlen dobozban.
2021. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tehát vennem kéne egy kis konyhai mérleget és mérni meg számolgatni miből mennyit ehetek?

Sima Hellt vagy pedig a szőlőset. Igen sajnos tudom milyen sok benne a cukor mégis iszom.. annyira szeretem.

2021. febr. 24. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!