Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A férjem kövér, mit tehetnék,...

A férjem kövér, mit tehetnék, hogy lefogyjon?

Figyelt kérdés

A férjem mióta az eszét tudja sajnos, kövér (az egész családja az, rossz szokások miatt).

Mióta a szervezett mozgást elhagyta iskolás kora után, nem is nagyon mozog, mert sajnos elég lusta. Néha nekilát, de sosem edz elég keményen, étkezésre még csak-csak tud figyelni, de nagyon lusta.


Próbálok neki segíteni, hogy ebből így nem lesz eredmény. Ehet normálisan, szedheti a fogyibogyókat, ha nem edz keményen, nem lesz eredmény.

Ő is szégyelli a testét, számtalanszor elszánta magát, de egyszerűen mozogni, olyat, ami nehéz, arra lusta.


El vagyok keseredve, mert sokszor már nincs kedvem ágyba bújni vele a teste miatt. Kiábrándító számomra a teste.


Félreértés ne essék, mindennél jobban szeretem, "elvagyok így", mert nem a szex a legfontosabb egy kapcsolatban, sok más mélysége is van, az intimitás meg nagyon a helyén van köztünk. De sokszor gondolkodom azon, hogy miért nem lehet nekem is izmos, vagy legalább nem kövér férjem, vagy hogy strandra nem megyünk, mert szégyenkezem a nagy hasa miatt.

(Én amennyire tudok, adok a testemre, edzek, formás vagyok, már csak a magam felé támasztott igényesség miatt.)


Szégyellem a kérdést, de fel kellett tennem, mert a kapcsolatunkra igenis hatással van, még ha nem is veszek róla tudomást.



2021. márc. 1. 20:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán hogy jöttél vele össze, ha az itt leírtak alapján nem is tetszik?
2021. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
# Amikor összejöttem vele, még vékonyabb volt jócskán. (Gimiben)
2021. márc. 1. 20:31
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Hagyd el és keress egy izmos palit, aki jobban megfelel az elvárásaidnak. Csak azt nem értem, hogy akkor minek kezdtél vele, hiszen már akkor is tudtad, hogy kövér. Nincs alapod elvárni, ha ő sose volt adonisz testű. Elfogadtad. Szeretted vagy csak pénzért..? Mert szeretetet nem látok az írásodban, csak elvárást, megvetést és undort. Az "elleni" és boldognak lenni nagyon más kategória. Vagy megszoksz vagy megszöksz, de neked kövér férjed van, ne kínozzátok egymást! Neki is jobb lenne, ha olyan nőt találna, aki mellett boldog lehet és nem az evésbe menekül... Vele beszéld meg!
2021. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Miért van az, hogy amikor egy férfi ír ki egy ilyen kérdést, az meg van értve, normális az elvárása? Míg ha egy nő, az nincs rendben.
2021. márc. 1. 20:34
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
2-es: nyitó mondatod üti a szavaidat..!
2021. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
6%
4: nem, a férjednek nem normális az, hogy szekálod. Még nehezebb, hogy azt látja, ő nem elég jó, nem felel meg neked erre rágörcsöl és kínlódtok. Boldogtalan egy kapcsolat lehet így, akármi is a látszat. Egyszer nála is be fog telni a pohár és keresni fog magának egy szerető, kedves nőt. Nem fitnesst.
2021. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezö: he foglalkozz azokkal, akik nem tudják felfogni a kérdésedet, és feltétlen félre akarják érteni.


Szerintem egyrészt megfelelö étrendet kellene kialakítani (kevesebb kalóriás, de mégis laktató ételek, megfelelö összetételben), illetve meg kellene keresni azt a mozgásformát, ami neki is megfelelö, és szivesen csinálná.

Nem feltétlen "edzés" kell, gondolom, ez alatt a konditermet meg a súlyzós edzéseket érted, ez ugyanis nem mindenkinek megfelelö sport. Adott esetben a bicikli, futás, tánc, focizás vagy más is sokat segít, ha az neki jobban passzol.

Írtad, hogy korábban, az iskolában sportolt, lehet, hogy ott kellene újra elindulni, ami akkoriban tetszett neki.


A "fogyibogyók" meg tipikusan olyasmik, amitöl ugyan fogyni nem lehet, de komolyan megbetegedni igen, azokat sürgösen ki kellene hagyni.


Ahhoz, hogy konkrétabb dolgokat lehessen mondani, tudni kellene az adatait: magasság, súly, életkor, napi aktivitás, munkakör.


Ezek ismeretében lehetne megfelelö étrendet és mozgásformákat keresni, ami tényleg használna neki.

2021. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjetek közösen lassan váltásokba...menjetek túrázni, bringázni, minél többet kirándulni.

A nagy túlsúllyal az ízületek és a keringési rendszer védelmében elnyújtva kell leszámolni, kis lépésekben, lehetőleg élvezve.

2021. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Alapból azt akartam válaszolni, hogy ha ő nem akarja, akkor te úgyse tehetsz semmit. De végülis azt írtad, hogy ő is akarja, csak nem elég kitartó.


Ami a legfontosabb szerintem, hogy a szégyenérzet miatt nem menni strandra meg ilyesmi, az hülyeség. Kövérek is mehetnek a strandra, és az is mozgás. Ha valaki megszól, az őt minősíti. Sajnos most az uszodák zárva vannak, de az úszás is nagyon jó mozgás túlsúllyal, mert kíméli az ízületeket.


Abban nincs igazad, hogy sport nélkül nem fogyhat le valaki. Főleg, ha nagyon kövér, akkor nem kell olyan szigorú diéta és sok mozgás, hogy elkezdjen fogyni. Nagy súlyból a legkönnyebb fogyni. Kivéve, ha már kialakult valamilyen anyagcserebetegség, IR vagy cukorbetegség. Érdemes lenne egy erre vonatkozó vizsgálatot kérni a háziorvostól, hogy kiderüljön, nincs-e ilyesmiről szó. Mert ezt a fogyásnál is figyelembe kell venni egyrészt, de ilyen esetben még sokkal fontosabb is lefogyni, talán ez plusz motivációnak is jó lesz.


Nem tudsz mindent megcsinálni a férjed helyett, de azért valamennyit segíteni tudsz neki. Például megbeszélitek, hogy rendszeresen együtt elmentek sétálni (kezdetnek ez is nagyon jó mozgás). Arra gondolom már odafigyelsz, hogy mit főzöl. De ezen felül segíthet még, ha mindig van friss zöldségsaláta a hűtőben, ízlésesen, vonzóan tálalva. Meg ha a férjed azt látja, te az ilyesmit jóízűen, örömmel fogyasztod. Azt te tudod, hogy normál ételekből eszik túl sokat vagy hajlamos a túl sok édességre. Utóbbi esetben segít, ha kisebbre vágod a süteményt, nem teszel ki túl sokat az asztalra csak annyi szeletet, ahányan vagytok stb.


Nagyon fontos, hogy ne úgy próbáljon lefogyni vagy életmódot váltani a férjed, hogy egyből mindent fenekestül fölforgat. Apránként érdemes bevezetni a változtatásokat. Figyelj oda, hogy a saját aggodalmad és elvárásaid ne kergessék irreális diétás próbálkozásokba a párod, mert azok tuti kudarchoz vezetnek.

2021. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Főzz neki egészséges kaját,menjetek bicajozni, túrázni.


Ne a súlyzós ,kondis edzést erőltesd amúgyse bírná


Menjetek el vacsi után sétálni egy két órát, ha sokat áll meg ne piszkáld érte.

2021. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!