Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A férjem kövér, mit tehetnék,...

A férjem kövér, mit tehetnék, hogy lefogyjon?

Figyelt kérdés

A férjem mióta az eszét tudja sajnos, kövér (az egész családja az, rossz szokások miatt).

Mióta a szervezett mozgást elhagyta iskolás kora után, nem is nagyon mozog, mert sajnos elég lusta. Néha nekilát, de sosem edz elég keményen, étkezésre még csak-csak tud figyelni, de nagyon lusta.


Próbálok neki segíteni, hogy ebből így nem lesz eredmény. Ehet normálisan, szedheti a fogyibogyókat, ha nem edz keményen, nem lesz eredmény.

Ő is szégyelli a testét, számtalanszor elszánta magát, de egyszerűen mozogni, olyat, ami nehéz, arra lusta.


El vagyok keseredve, mert sokszor már nincs kedvem ágyba bújni vele a teste miatt. Kiábrándító számomra a teste.


Félreértés ne essék, mindennél jobban szeretem, "elvagyok így", mert nem a szex a legfontosabb egy kapcsolatban, sok más mélysége is van, az intimitás meg nagyon a helyén van köztünk. De sokszor gondolkodom azon, hogy miért nem lehet nekem is izmos, vagy legalább nem kövér férjem, vagy hogy strandra nem megyünk, mert szégyenkezem a nagy hasa miatt.

(Én amennyire tudok, adok a testemre, edzek, formás vagyok, már csak a magam felé támasztott igényesség miatt.)


Szégyellem a kérdést, de fel kellett tennem, mert a kapcsolatunkra igenis hatással van, még ha nem is veszek róla tudomást.



2021. márc. 1. 20:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jokat irtak, meg annyit lehetne, hogy a hazidokival vagy egy jo belgyogyasszal beszeljetek meg egy konzultaciot, aki elmondja hogy most mire jelent rizikot es mit lehet tenni (amugy pl a vernyomasat, szivet jo lenne megvizsgaltatni mindentol fuggetlenul), hogy hatha az is motivalja,hogy hosszu boldog eletet szeretne veled eltolteni es ahhoz muszaj vigyaznia magara. Ezenkivul, oke,hogy ez eletmodbol es rossz hozott mintabol ered, de gyakran jol jon egy kis psziches tamogatas is: lehet, hogy erzelemszabalyozasra is hasznalja az evest, ezen egy par honapos munka egy jo pszichologussal sokat segithetne.

Illetve, letezik a Williams Eletkeszsegek Trening, eletmod tabor, szakemberek altal van osszerakva, egy komplett team dolgozik egyutt, segitenek a szokasok megvaltoztatasaban. A szuleim voltak ilyenen es nagyon bejott nekik.nem tudom, hogy most a virus mit tesz lehetove.


Meg par olyan tippet tudnek, hogy igyon eleg folyadekot, ami lehet zoldtea, sima citromos viz,de semmikepp ne szensavas meg cukros dolgok, es ha lehet, csokkentse a tejet, sajtokat, azzal sok plusz zsirt viszunk be. Sokszor attol is erezheti magat ehesnek, hogy valojaban szomjas.

2021. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%

"sokszor már nincs kedvem ágyba bújni vele a teste miatt. Kiábrándító számomra a teste."


Ha ez nem elég motiváló neki, akkor nem tudom mi lenne az. Esetleg azzal érvelhetnél, hogy a túlsúly mennyire megnöveli a betegségek kialakulásának kockázatát és ha szeretné megélni, ahogy felnőnek a gyerekeitek (nem tudom vannak vagy terveztek-e), akkor sürgősen változtatnia kell.


Ne szégyelld magad egyáltalán, fontos, hogy a pár két tagja külsőre is vonzónak találja egymást, aki mást állít, az hazudik.


Nem tudom milyen az étrendje, de érdemes lenne néhány dolgot kitiltani belőle. Például az olajt, zsíros húst, tejet, cukrot, fehérlisztet. Ez sokszor már elég kezdésnek.

2021. márc. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen őszinte leszek veled. TE semmit nem tehetsz.

A változást neki kell akarnia, neki kell eldönteni, neki kell fejben készen állni, neki kell azt érezni, hogy mikor nem bírja már tovább az állapotát ( vagy a teste fogja jelezni). Ha majd beteg lesz, akkor érdekelni fogja és változtat.

Addig semmi sem fog változni amíg ő tagadásban él, nem ismeri be milyen nagy probléma a súlyfelesleg, ami egyébként marhára nem a kinézet miatt fontos, az egészség és az élete milliószor többet ér puszta külsőségekért. Ha valóban szeretnéd, te is ezért aggódnál.

Elmondhatod neki a problémádat, de neki kell akarnia a változást. Ha nagyon erőlteted és cseszteted, ezzel olyan nyomást is érezhet ami inkább visszafelé sül el, vagyis érzelmi evésbe, bánatevésbe is menekülhet mert úgy érzi nem tud megfelelni az elvárásoknak( már ha eddig nem ezt tette), könnyen lehet, hogy bele fogod kergetni, ha folyton piszkálod.

2021. márc. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Szia. En vagyok a No es en kaptam ezt a paromtol. Oszinten elmondta, hogy ot zavarja, hogy nem figyelek oda arra amit eszek, az hogy semmit nem mozgok. Nyilvan az is problema, hogy hiztam, de a korabbi magabiztos no eltunt. Elmondta azt is, hogy nem ugy kivan. Nyiltan oszinten beszelgetunk, errol szol a kapcsolatunk. Nagyon rosszul esett amit mondott, de talan ez volt az ami eszhez teritett. Mert csak magam alatt voltam, ettem es nem lattam a kiutat. Azota 3 hete mintha kicsereltek volna. Radobbentett, hogy sajat magamert es a paromert is tennem kell. Mivel korabban nem ilyen voltam, nem ebbe a nobe szeretett bele. (A magabiztossagrol beszelek, nem a hizasrol)
2021. márc. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%

#7-10 hasznosakat írtak. Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok, a férjem nagyon meghízott az évek során, míg én lefogytam és igyekszem minél egészségesebben táplálkozni, rendszeresen mozogni.

Először is a hízás okát kellene felderíteni. Az én férjem se szeret mozogni (ha az ember el van hízva, kevesebb az energiája, sokkal megerőltetőbb egy nagyobb testet megmozgatni), az utóbbi években már a hosszabb gyaloglásokat is kerülte (pl. nyaraláskor). Nagyon "kenyeres" és a sört is szereti. Tavaly derült ki, hogy inzulinrezisztenciája van (engem nem lepett meg), és a mája sincs túl jó állapotban. Azelőtt nem érdekelte a súlya, de most már jobban odafigyel a kajára és nincs napi szintű sörözés. Pár kilót már fogyott, a mozgást viszont egyre halogatja. Ülő munkát végez, így kb. egész nap csak ül egy helyben, vagy az autóban :(

Együttérzek veled, nehéz ölbe tett kézzel nézni, hogy akit szeretünk, tönkreteszi az egészségét. Én már sokszor beszéltem vele erről, tisztában van a dolgokkal, csak nehezen tud változtatni. Én nem szégyellem magam helyette amiatt, ahogy kinéz, strandra is szoktunk menni nyáron. Inkább csak sajnálom őt, és egy kicsit magamat is, mert sajnos a mi szexuális életünknek se tett jót, hogy hatalmas pocakot növesztett.

Én is azt javaslom, hogy első körben menjen el egy kivizsgálásra. Ha kiderül valami, az neki is adhat motivációt a változtatásra, és a diétáját is ehhez kell igazítani. A fogyás elsősorban a táplálkozáson múlik, de egy férfinál szerintem elengedhetetlen, hogy az izmait is megerősítse. Ha a férjedet nem lehet (most még) rávenni valamilyen mozgásra, akkor viszont egyelőre marad a diéta, aztán ha már sikerült fogynia valamennyit, talán több kedve és ereje lesz sportolni is.

2021. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha tényleg kövér akkor már csak az egészségi állapota miatt is érdemes fogynia. Főzz olyan ételeket amik ezt elősegítik, beszélj vele h ez már így nincs rendben. Akárhogy is csűröd csavarod neked így nem tetszik, ezért beszélnetek kell róla. Reméljük partner lesz ebben.
2021. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%
12-es vagyok. Aki lepontozott, ugyan árulja már el, mi rosszat mondtam? 16-os ugyanúgy le lett pontozva, pedig igazat szólt. Tőlem ment a zöld kéz. Csak mert így nem lehet értelmesen megvitatni semmit, ha csak nyomkodjátok a pirosat, mint a bazári majom, nulla ellenérvvel.
2021. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
12%

Nekem meg töröltettél komit pedig csak annyit írtam,.hogy " szegény pasi"


Basszus hogy érezheti magát hogy a felesége undorodik tőle és csak cseszteti ahelyett h segítene rendesen

..


Más pasik után csorgatja a nyálat és szégyelli a férjét

2021. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%
Nehogy már ő legyen az áldozat.. Ki kényszerítette, hogy hízzon el? Mégis hogyan kellene szerinted rendesen segíteni neki?
2021. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
21%

Ugyanúgy egy nő is elhízhat szülés után, azt meg annyira tudjátok a gyerekre fogni :D pedig csak lusták vagytok megmozdulni meg hisztizni, hogy jajjj nincs iiidőm meg a gyerek... Megy a nyafi...



Pl. főzhet neki nyugodtan egészséges kaját... Edzőterembe hiába is zavarja, mert egyszerűen nincs olyan állóképessége egy kövérnek. Ennyi... Ezt ő is láthatná.


Nem ártana egy vizsgálat is, mert pajzsmirigyes is lehet.


Nem súlyzóztatni meg futtatni kell mikor 90 kiló felett ezek esélytelenek persze, hogy elmegy a kedve...


Vacsi után meg hétvégén nem a nunit kéne vakarni izmos pasikra hanem helyette kisasszony sétáljon az urával. Ez a pasinak máris több mozgás...


Tessék neki főzni azt írta a kajára még figyel is.. ha nincs mi az asztalon akkor persze a pizzát rendeli

2021. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!