Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A férjem kövér, mit tehetnék,...

A férjem kövér, mit tehetnék, hogy lefogyjon?

Figyelt kérdés

A férjem mióta az eszét tudja sajnos, kövér (az egész családja az, rossz szokások miatt).

Mióta a szervezett mozgást elhagyta iskolás kora után, nem is nagyon mozog, mert sajnos elég lusta. Néha nekilát, de sosem edz elég keményen, étkezésre még csak-csak tud figyelni, de nagyon lusta.


Próbálok neki segíteni, hogy ebből így nem lesz eredmény. Ehet normálisan, szedheti a fogyibogyókat, ha nem edz keményen, nem lesz eredmény.

Ő is szégyelli a testét, számtalanszor elszánta magát, de egyszerűen mozogni, olyat, ami nehéz, arra lusta.


El vagyok keseredve, mert sokszor már nincs kedvem ágyba bújni vele a teste miatt. Kiábrándító számomra a teste.


Félreértés ne essék, mindennél jobban szeretem, "elvagyok így", mert nem a szex a legfontosabb egy kapcsolatban, sok más mélysége is van, az intimitás meg nagyon a helyén van köztünk. De sokszor gondolkodom azon, hogy miért nem lehet nekem is izmos, vagy legalább nem kövér férjem, vagy hogy strandra nem megyünk, mert szégyenkezem a nagy hasa miatt.

(Én amennyire tudok, adok a testemre, edzek, formás vagyok, már csak a magam felé támasztott igényesség miatt.)


Szégyellem a kérdést, de fel kellett tennem, mert a kapcsolatunkra igenis hatással van, még ha nem is veszek róla tudomást.



2021. márc. 1. 20:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagy közös séták. Az önmagában nem fárasztó meg megterhelő és így könnyebb lenne rávenni, már jobb mint ha ki sem mozdul és tényleg nem mozog. Meg amúgy a séta az egyik legegészségesebb (ha nem is intenzív) "edzés" forma. Mert kb az összes izmot megmozgatja.

Ha valakin nagy túlsúly van és nincs tapasztalata a mozgással akkor azt érezheti hogy hatalmas leküzdhetetlen akadály van előtte és ez demotiválttá teszi. Míg a séta az könnyű egyszerű, mégis hasznos. Biciklizést is tanácsolnám, igaz az nem mozgat meg annyi mindent. De azt is lehet szórakozásnak felfogni.

2021. márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én ott kezdtem most, hogy minden nap készítek egészséges turmixot és azt viszi reggelire, nem pékárut vesz és cukros kakaót.

Hidegben most nem annyira vicces kimozdulni, de amint jobb idő lesz, megyünk sétálni a kutyákkal (ma is voltunk, de nekem még hűvös van)

Otthon szándékosan előtte szoktam edzeni, ez számára motiváló.

Ebédet jó lenne ha le tudnám neki mérni, és "diétás" adagot vinne, de nekem ez sajnos nem megy, ehhez már lusta vagyok sajnos :(

Ha valami egészségtelent akar enni, akkor sokszor hagyja magát lebeszélni (ma se evett hamburgert végül).

Valamint megbeszéltük, hogy este 8 után egyikőnk sem eszik már.


Majd meglátjuk :)

2021. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Találj ki közös sportot, pl. bringázzatok együtt! Squash, pingpong, vagy bármi jöhet amire rá tudod venni!
2021. máj. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!