Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom elkezdeni az életódv...

Nem tudom elkezdeni az életódváltást, mindig eszek olyat amit nem kellene. Hogy szokjak le erről? Részletesen leírom lent.

Figyelt kérdés
158 cm vagyok 54 kg körül, tudom ez még nem sok. Zavar a hasamon lévő zsír, ami gyűrődik ha leülök. (tesóm egyszer azt mondta, hogy nekem terhes nadrág lenne jó) Zavaró hogy a combjaim összeérnek. a hasam 81-82 cm ha a köldök alatt a mérem 1-2 cm-vel, alatta valószínűleg tehát csípő comb környéké kb 90-92 cm, a combom 54 cm (régen azaz 3 éve 48 cm volt). Étkezésem: zablepény szalámival, tejeskávé, rengeteg tejeskávét iszom és nem kis adagot, hanem 1 bögrényivel azaz 2,5 dl, és napi 4x 5x biztos kávézom. Ebéd van hogy zabkásázok az nem telít el, múlthéten végig főzelék volt, tk liszttel sűrítettem,( krumpli, zöldborsó, finomfőzelék,). ha van friss kenyér tuti megeszem a csücskeit, néha ebéd után 2 órával csinálok grízes tésztát tk lisztből, édesítőszeres lekvárral, és sima zsemlemorzsával. Ma főtt zöldségeket ettem hozzá pedig tojást. Vacsorára soha nem tudom mit egyek, de mivel egész nap össze vissza eszem csak a reggeli amit kb 7 kor szoktam, ebédelni dél fél 1 körül ez a két dolog megszokott. Bár az össze vissza evés is az. 50 kg szeretnék lenni, de nem tudom hogy szokjak le a kávézásról, és hogy alakítsak ki egy normál egészséges étrendet.?
2021. márc. 2. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
A kávé nem hízlal. A lisztet kellene kilőnöd. Nem teljesen, de legyenek olyan napok, mikor nem eszel lisztes dolgokat. Emellett kadiózni kellene. De hidd el, ha le is fogysz, aztán jön az, hogy meg is kell tartani.
2021. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom az nehéz dolog. 2017 végén váltottam életmódot ami ment 2 évig, átestem a túl oldalára, aztán új környezetbe kerültem és visszahíztam, az óta nem megy tehát hol így hol étkezem. tk lisztet nem lehet enni sehogy sem? Mit egyek akkor reggelire amiben nincs liszt?
2021. márc. 2. 18:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a méretekkel hogyhogy csak ennyi kiló vagy? Ugyanekkora vagyok,158cm, ugyanezek jelenleg a méreteim, de 10 kilóval több vagyok nálad. A combom mondjuk nem ér össze, a lábaim csinosak.

Ezért mondják, hogy nem látszik hany kiló vagy, az összképp jobban számít.

Én a kalóriabázist használom január óta lassú tempóban fogytam 5 kilót, meg kb. 8 van hátra. 1600kcal fix keretet állítottam be, és mindennap tornázom 40 percet. Cardio+súlyzó vegyesen. Simán eszek mindent, fehérlisztet is, most is szendvicset vacsoráztam.

Szerintem egyél, amit eddig csak kevesebbet. Nekem mennyiségi gondjaim voltak. Ha nagyon ízlett valami, simán kétszer szedtem, ha leülepedett, akkor desszertet is ettem, szóval túlettem sokszor magam.

Érdemes lenne először egy napi kajadat leírni. Mindent. Az üdítőt, kóstolgatást, nasit belevéve. Ott már kiderülhet, hogy mi a baj.

De pontos mennyiség kell. Mert sokan írják, hogy nem is nagyon esznek, mégse fogynak. Meg két kis szelet sajtot, 1 nagy szelet sonkát, pici vajat, kis darab kis tányérnyi stb. Ezek nem mértékegységek.

2021. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mikor 60 kiló voltam a köldök alatt a hasam 88-90 cm volt combomról fogalm sincs. Napi kalóriaszükségletem 1300 valamennyi ha betartanám fogynék heti fél kg-t, de ilyesmire nem tudom rávenni magam
2021. márc. 2. 19:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem tudod magad rávenni, hogy a kalória szükségleted alatt egyél? Úgy hogy akarsz fogyni? Egyébként az 1300 kcal elég kevésnek tűnik. Sportolsz is valamit?
2021. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem értesz hozzá. Az 1300kcal az alap kalóriaszükségleted. Ennyit éget el a szervezeted magától, akkor is, ha egész nap fekszel. Ehhez hozzá jön a napi aktivitás, átlagos életmód, kb. 2000kcl a napi keret az átlagembernek. Ha ezt csak 4-500kcal-val viszed lejjebb, plusz 200-300at lemozogsz sporttal, akkor garantált a siker.
2021. márc. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5 úgy hogy amikor életmódotváltottam kb 2017ben akkor sem számoltam kalóriát, csak figyeltem hogy reggel egyek szénhidrátot amizabkása vagy zablepény volt, nem ettem gyüölcsöt és reggeli után semmi olyat aminek magas a gi-je, délben zölséget, tojással, vagy csirkemellel. utána kávé, maj négykor ismét zöldség és utánna nem ettem. ha suliban voltam és későn értem haza akkor 5 óra körűl ettem egy műzlit ami cukormentes majd hatkor vacsiztam. ez heti 2x3x fordult elő, vasárnak kizárólag zöldségeket ettem
2021. márc. 3. 06:44
 8/10 anonim ***** válasza:

És akkor ezt miért nem tudod most újra csinálni?

Megmondom. Mert nem volt annyira jó, hogy életen át tartsd. Pedig az életmódváltásnak ez is a lényege. Hiányzott a szemét kaja is. Egy konyhai mérleg kérdése az egész. És bármit megehetsz, ha belefér. Persze egész nap csak pizzával, csokival, almás sütivel nem egészséges lefogyni, de milyen jó, ha megeheted, mert az is belefér.

2021. márc. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok ilyesmin élni. Elrohadnak a fogaim. Sütit évek óta nem eszek. Csipszhez nem voltam hozzászokva gyerekként sem úgyhogy nem hiányzik. Hamburget nem szeretem, pizzát ha ettem akkor tk lisztből vagy túró alapú tésztából csináltam. Csokit igen arról nem tudtam leszokni, sajnos ne lehet hozzájutni indenhol a cukorentes változathoz. Nem azért nem tartottam mert nem volt jó hanem mert új környzetbe kerültem, és nem főztem hanem kb egész nap szendvicseken éltem.
2021. márc. 3. 07:15
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyümölcsöket nyugodtan eheted. Attól nem fogsz hízni. Olyan egészséges étrend nem létezik, amiben nincs gyümölcs. Nem az a lényeg, hogy keveset egyél, koplalj. Életmódváltás kell, nem diéta. Az a lényeg, hogy sose legyél éhes, mindig legyen energiád, mégse vigyél be túl sok kalóriát. Ehhez egészséges ételeket kell enni.
2021. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!