Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elhatároztam magam! Akinek...

Elhatároztam magam! Akinek már sikerült a fogyás, hogyan?

Figyelt kérdés

158cm vagyok és kb. olyan 110kiló biztos. (nincs még mérlegem)

Most kezdek el fogyókúrázni mert muszáj, elég volt! Nehéz öltözni, nehéz felkelni, minden nehéz! Nagyon sok kérdésem van! Mit ehetek? Mit nem? Meddig ehetek? Sokszor olvasom hogy számolják a szénhidrát bevitelt de hogyan?

Tudom elsőnek amit leteszek azaz üdítő, kenyér, édesség.

Mozogni fogok. Kb mennyit tudok leadni 1 hónap alatt?



2021. márc. 3. 13:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy kis digitális mérleget és számolj kalóriát. Elsőre lehet, hogy nehézkes, de aztán megszokod. Kalóriaszámoláshoz jó oldal pl. a myfitnesspal, vagy a kalóriabázis.
2021. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Az elso jol irja, szamold a kaloriakat, maceras az elejen de bele fogsz jonni hamar, utana egy perc az egesz.


Az elejen lehet, hogy tobb kilo le fog menni rolad, de utana kb 0.5-1kg fogyas egezseges hetente, szoval havi maximum 4kg. Igy lassan, de egezsegesen fogysz, kevesebb az eselye hogy kesobb visszaszeded, illetve a borodnek konnyebb lesz feszesnek maradni. Fontos, hogy menj el haziorvoshoz es jegyezzetek fel a kezdo sulyod, akkor kesobb ha sokat fogynal ingyenesen korrigaljak a logo bort, ha esetleg lesz.


Mozgaskent eloszor ne vegezz olyat, ami nagyon terheli az izuleteidet, pl futas. Kezd egy egyszeru, temposabb setaval vagy biciklizessel, es szerintem olyan 80 kilo korul mehet a futas, intenziv kardio edzes. Az etrend ugyis sokkal tobbet szamit, igy megfelelo dietaval konnyen tudsz fogyni megerolteto edzes nelkul is.


Az is fontos hogy ne hirtelen csokkentsd a kaloria kereted, pl ha eddig napi 3000 kcalt ettel akkor holnaptol ne 1200at akarj tertosan, mert max 3 napig birnad. Fokozatosan csokkentsd, kezd szerintem 1600-1700 kozott, es ha megall a fogyas, csokkentheted 100-200asaval. 1200 ala semmikepp ne menj, az a kinimum amire a szervezetednek szuksege van. Erdemes akar felkeresned egy dietetikust, o osszeallitja neked a megfelelo etrendet. Ha magadnak szeretned osszeallitani, akkor figyelj arra, hogy szenhidratokbol lassu felszivodasut egyel, illetve sok zoldseget, gyumolcsot, rostot es feherjet is elegendot vigyel be. Ezeket a makrokat a kaloriabazis, vagy yazio kiszamolja neked hogy mibol mennyi kell.

Igyal napi 2-3 liter vizet, mar az jo kezdesnek ha elhagyod a cukros uditot, ihatsz teat es kavet is cukor nelkul.

Igazbol mindent ehetsz ami belefer a keretedbe, mert amig deficitben vagy addig fogyni fogsz, de nyilvan az egezseges eteleknek alacsonyabb a kaloria tartalma, igy tobbet ehetsz beloluk.

Probalj meg napi 5x enni, kisebb adagokat, inditsd ugy az etkezest hogy megiszol egy pohar vizet, igy kevesebb is el fog teliteni. Ha esetleg edesszaju vagy, ehetsz kis kocka etcsokit naponta, igy annyira nem fog hianyozni es kevsebb az eselye hogy feladd.

Sok sikert neked!

2021. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

#1 csatlakozom!!


Én is kalóriaszámolás híve vagyok, mert ha kalóriadeficitben és a makrók stimmelnek, akkor szinte bármikor ehetsz és bármit, ami belefér a napi keretedbe. (én főként a kalóriát és a fehérjét figyelem, a szénhidrát és zsír eloszlását nem parázom túl)

Mondjuk érdemes tápanyagdús ételekből bevinni.


DE! Sose vidd le a kalória beviteledet túl alacsonyra (kb. 1500-1600 kalóriát ajánlok), mert le fog lassulni az anyagcseréd, saját bőrömön tapasztaltam, kérlek hidd el, hogy nem jó! A kulcs a tartható és kiegyensúlyozott étrend.


Igen, fontos, hogy ne vigyél be üdítőből plusz kalóriát és cukrot, de néha ihatsz nyugodtan zerosat is.


A fogyás gyorsabb lesz az elején, mert a raktározott víz nagyrészét is le fogod adni, ne ijedj meg, ha lassabb lesz később! Szerintem első hónapban 4-7 kg is lehet a fogyás.


Sok sikert kívánok és gratulálok az elhatározásodhoz!!! ;D

2021. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a testmagasságom és a súlyom is, én még az elhatározás előtt vagyok. En is ilyen nehézségekkel küzdök, minden nehéz. A 'majd holnap elkezdem' fázisban toporgok. Megmondanád a korod? Az is számít a fogyásnál. Például negyven felett már nehezebb.
2021. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
37%

Én elmesélem az én történetemet. A végére pedig képet csatolok. Az egész úgy kezdődött, hogy fotókat csináltam magamról. De mikor megláttam a képeket, szó szerint kihánytam a belemet. Minden fotót töröltem, egyet sem hagytam meg. 172 magas vagyok és pontosan 92 kiló voltam. Sosem felejtem el. Hazaértem munkából, és kidobáltam dolgokat a szemétbe. Liszt és cukor. Néhány kész ételt. Elmentem a Spárba és vettem tálcás salátákat, zabot. Hallottam hogy kalóriaszámolás, meg makró, de nem érdekelt az egész. Elkezdtem enni a salátát, undorító volt. De viszont nem voltam tőle éhes, érdekes volt, hogy nem telített el, de laktatott. A zab is rémes volt, azt később mellőztem és átváltottam cornflakesre. Viszont, mivel édesítővel ittam a kávét, lezuhant a vércukrom, és borzalmasan éreztem magamat. Ezért beiktattam a túró rudit, azt a fajtát, ami a fittes, 30% al kevesebb cukortartalommal. Napi 1 vagy 2 lement belőle. Elkezdtem edzeni. Súlyzókkal, és kardiózni. Minden nap 1 órát. Viszont a salátától kimerültem, erőm nem sok volt, de nem érdekelt, fogyni akartam! És csináltam. Mivel hónapokon át semmilyen lisztes dolgot nem ettem, furán érezte magát a szervezetem. Ugynevezett hiány lépett fel. Pl kiütéses lettem, más lett a székletem állaga. A gyomromat meg tönkretette a sav, ez utóbbi még a fogaimat is szétmarta. Ettem gyümölcsöket, a joghurtot kihánytam, de edzettem, mint egy félbolond. Eltelt kínkeservesen fél év, és mikor megláttam, hogy 70 kiló vagyok, majdnem elájultam :-D ki kellett dobálnom az összes régi ruháimat, mert mind nagy lett rám. Volt olyan, amibe kétszer is belefértem volna. Elmentem új ruhákat venni. A hasamon a bőr megnyúlt, mivel elhanyagoltam a hasedzéseket. Itt főleg alsó hasra kell edzéseket csinálni. Azóta eltelt pár hónap. Most 67 vagyok. Ezt tartom, edzek, de főként hasazom. A bőr kezd visszahúzódni, de nagyon lassan. 37 es nadrágot lecseréltem 32 re :-D Kifejezetten jobban érzem magam. Kreatint szedek, vitaminokat, és zsírégetőket az edzések mellé. Már nem edzem minden nap, de heti 4 alkalom 1 óra megvan. Mikor megláttam a tükörben, hogy vissza kezd menni a bőr a hasamon, és kockás lett, azt hittem sérvem van :-D Olyan csontok jelentek meg, vagyis láthatóvá, amit eddig sosem láttam. És a hetekben fedeztem fel a bordaközi izmokat :-D Eleinte futással is próbálkoztam. 3 hónapig minden másnap kb 7 kilométert lefutottam Budán a lépcsőkön is a hegyalja utcában :-D Számomra semmit nem ért. Én úgy gondolom, hogy van olyan, ami másnak bejön. Mert nem egyforma a szervezet, ezt zsírégetőknél is tapasztaltam. Az edzéseknél is, van akinek más gyakorlat hatásosabb. Erre saját magam jöttem rá időközben. Kitartás kell, és önkontroll. Eszem azóta pizzát, palacsintát... bármit amit megkívánok. De edzek mellette, mozgok, és mindenből keveset eszek, nem fullra tömöm magam. Kb 15000-17000 kcal-t viszek be egy nap. Hozzászoktam és egyáltalán nem kell több. A salátát időközben megszerettem, tartok lisztmentes napokat, de nem hagyom ki hónapokra az étrendből. A liszt a zsíros ételek, cukros dolgok, pékáruk nagyon hízlalnak. Ezekre odafigyelek. Nem lettem egy adonisz, de nem is akarok az lenni, így is örülök neki, hogy 92 ből lettem 67. Mindezt hülye Youtube, meg drága Norbi kajáktól mentesen. Soha senkire nem hallgattam, nem érdekelt, ki-mit magyarázz, ki mivel fogyott, mert jól tudtam, nem mindenkinél válik be.


[link]

2021. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy valamit ne tegyél, méghozzá a koplalást! Én egyszer 3 hónap alatt kb 20 kilót fogytam le, keveset ettem, sok zöldséget, kevés kalóriát. De nem ajánlom ezt. A pajzsmirigynek nagyon nem jó a drasztikus fogyás, és epekőre is hajlamosíthat. Az én tippem, hogy járj nagyon utána a dolgoknak, értsed mi miért történik a szervezetben, és úgy hatékonyabban tudod el kezdeni.
2021. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a választ! Amúgy 37 éves nő vagyok
2021. márc. 3. 18:50
 8/24 A kérdező kommentje:
Az 5-nek gratulálok! Szép munka! Bár itt tartanék
2021. márc. 3. 18:51
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Na, az ötös kommentjét jó alaposan olvasd el, jegyezd meg, és nehogy úgy csináld!!!!!! o.O Csoda, hogy nem dobta fel a talpát a hirtelen mindenmegvonásban.
2021. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%
Jah, csak tudod, okoskodással max szüttyögni fogsz... eredménytelenül, vagy évekig fog tartatni, és feladod. Én úgy vagyok vele, ha valamit el akarok érni, akkor teszek is érte. És a megtartásért is teszek, mivel tudom, hogy nem egyszerű. De mindenki másképp csinálja... Ez benne a szép. :-D
2021. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!