Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Betegség alatt hogyan egyek?

Betegség alatt hogyan egyek?

Figyelt kérdés

Eddig szépen ment a diéta+mozgás, magas fehérje bevitel, csökkentett Ch. Ma viszont belázasodtam. Étvágyam ugyanúgy van, csak hát a közérzetem emiatt pocsék.

Ilyenkor érdemes megemelni a szénhidrátbevitelt, illetve milyen ételeket egyek, amik támogatják mielőbbi gyógyulásomat?

Arra gondoltam amíg beteg vagyok megemelem a kalóriákat, hogy ne legyek deficitben, és ha megy úgy eszek, mintha súlyt tartanék



2021. márc. 5. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen fölösleges bármit is változtatni, attól nem gyógyulsz gyorsabban, ha többet eszel (igazán nem tudom elképzelni, hogy honnan jön ilyen ötlete bárkinek is, és mi indokolná), másrészt meg mert sokkal kevesebben mozogsz, a kalóriaigényeg erösen csökkent.

Ha meg több CH-t eszel - hacsak eddig nem nulla felé közelítetted - ,azzal csak garnatáltan a hízást segíted elö!

Ami segíti a gyógyulást, az a sok zöldségféle, vitaminos ételek és böven folyadék, pontosabban édesítetlen tea vagy esetleg víz.

2021. márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek veled, betegség alatt ne legyél kalóriahiányban!
2021. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
A láz miatt nagyon is megnő a kalóriaigényed, nekem a szívem is gyorsabban ver olyankor. Akkor vedd majd elő újra a diétát, ha már 24 órája gyógyszer nélkül sem vagy lázas. Addig, ha jobban érzed magad és jól esne, nyugodtan iktass be egy könnyebb sétát, de egyébként ne is sportolj - ilyenkor az nem épít, hanem leépít. A szénhidrátbevitelt nyugodtan emeld meg, és most lehet kicsit könnyebben emészthető ételeket is enni (pl. főtt krumpli), főleg, ha a gyomrod se oké. De azért ha lehet, ne tömd tele magad édességgel. Betegséget megelőzni elsősorban D vitaminnal lehet, de ha már elkapott, akkor a C is segít, szóval hajrá friss zöldségek (és/vagy tabletta).
2021. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha étvágyad van, akkor ugyanúgy egyél, mint előtte.

Kutatások szerint bakteriális fertőzéseknél jobb, ha kevesebbet eszel, míg vírusnál az, ha normálisan. Az eltérés nem nagy, szóval erőltetni nem kell semmit; hagyd a szervezeted jelzéseire a dolgot, vagyis egyél, ha van étvágyad.

2021. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Alapból tévúton jársz a magas fehérje, csökkentett ch dologgal. Fordítva kellene. Persze a ch-t teljeskiörlésű gabonákból, barna rizsből, hüvelyesekből kell bevinni, nem fehér kenyérből. A legjobb arány kb ez: fehérje-zsír 15-15 %, szénhidrát 70 %. Persze ez sem azt jelenti, hogy bármennyi kalóriát be lehet vinni.
2021. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Betegség alatt azt egyél, amit megkívánsz. Nem három tábla csokit, de én erre a pár napra ilyenkor teljesen elfelejtem a kalóriákat és makrókat. Ha egész nap csak kovászos uborkát kívánok és 500 kalórián zárok akkor az is rendben van. Ha pedig mondjuk egy tejberizst kívánok fahéjas cukorral este 10-kor akkor az is. Persze nem halálra zabálom magam, de a szervezet le tudja kommunikálni, hogy mire van szükséges. Lehet, hogy agyban is lefáradtál és akkor szénhidrátdús ételeket fogsz kívánni és jobb, ha azt meg is adod a testednek. De ha nem lenne étvágyad, az sem baj, ha nem eszel. Az ellentettje is lehet. Hogy kétszer olyan éhes vagy. Annak is meglehet az oka, pl a szevrezeted felevszi a harcot a betegséggel.


Lehet, hogy pár napig nem fogsz fogyni, csak súlyt tartani. Vagy ideiglenesen! felveszel egy kis súlyt, ami nagyrészt víz. De ez nem fogja a fogyásod ennél többen befolyásolni, hosszú távon számít. És hidd el, hogy a tested meg tudja fogalmazni, hogy mi kell neki

2021. márc. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Hat. Betegen gondolom nem edzel csak fetrengsz. Akkormeg kevesebb kcal kell nem tobb..
2021. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!