Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ha ezeken változta...

Szerintetek ha ezeken változtatnék, elkerülhetném hogy falásrohamok törjenek rám? Felismertem a hibáimat az étkezésben/edzésben? 21/L

Figyelt kérdés

Sajnos egy nagy falásroham tört rám, ami nem akaratgyengeségből, hanem éhségből, illetve fáradtságból fakadt.

Napi 5ször eszek kis adagokat, de komplett étkezéseket: pl reggelire tojásrántotta telejs kiőrlésű kenyérrel meg zöldségekkel, ebédre bulguros csirkemell brokkolival, vacsira lazacsaláta..stb.

Nagyon sokat edzek, heti 5 erősítés, és heti hétszer kocogtam (minden reggel egy órát)

1 Arra gondoltam a kiéhezés és a fáradtság a pihenőnap hiányából adódhat. Hiába imádok edzeni, mostantó heti 1-2 pihenőnapot rendszeresen beiktatnék. Többet nem szeretnék csökkenteni, mert egyébként jól birom a terhelést, csak így deficitben nehezebb azért.

1500 az alapanyagcserém. Eddig ennyit ettem edzésnapokon is, hétvégente kicsit többet pl 2300at. Edzésnapon a kalóriát növelném 1700, de inkább 1800ra. Mikor nincs edzés pedig maradnak az 1500-1600.

Szerintetek így eleget ennék? Eddig is tudtam fogyni ezzel az értékkel, csak meguntam azt, hogy koplaltassam, meg túlhajtsam magam. Viszont féltem felvinni a kalóriákat, mert hát ki az aki 1800-al tud fogyni, itt ahogy olvasom a legtöbben még az 1200at is sokalják.

Viszont én inkább sportolnék többet, mert nagyon szeretem, minthogy drasztikusan csökkentsek a kaján. (fogytam már le csontsoványra koplalással, mai napig annak a buta diétának a hatásait nyögöm)

Hálás lennék ha elmondanátok, hogy jó úton van e az elképzelésem, mert nagyon szeretnék okosan fogyni, nem ártani az egészségemnek.



2021. márc. 6. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A sok edzés miatt egyértelműen kevés az 1500 kalória. Ez maximum akkor lenne elég, ha nem sportolnál, de akkor sem szabad az alapanyagcsere alá menni. A helyedben mindenképp megnövelném 1800-ra, hiszen így az erősítő edzések is jobban mennek majd.


(Nekem is emiatt jöttek elő falásrohamok, én felvittem a kalóriát 2000-re. Az alapanyagcserém 1557, és én is minden nap edzek.)

2021. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2000ra csak azért nem vinném fel, mert akkora deficitet szeretnék, hogy azzal heti fél kg kényelmes fogyás érjek el:)

-500kcal deficitet számoltam így egy napra sporttal együtt, amivel fél kgot fogynék hetente ha minden jól megy:)


Megnyugtató hogy más is küzd hasonló problémákkal. Volt bűntudatom rendesen a falásrohamom után..de legalább egy tanulságos lecke is volt számomra, hogy bizony valamit még mindig rosszul csinálok

2021. márc. 6. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:
#2es leirnad légyszi ezt hogyan kell kiszámolni?
2021. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát én a sportot már kalória égetésileg viszonylag pontosan kitapasztaltam az évek alatt. Pl egy órás súlyzózással 300kcalt biztos elégetek, ahogy 1 óra futással is 500-600kcal körül. Igazából így már könnyű kiszámolni Pl ha egy nap 2 edzésem is van, az már mindjárt - 800 kcal kábé.

1500 kalória az alapanyagcserém, amivel biztosan nem hízok.

Például ha edzés nap 1800 kalóriát eszek, (ami 300al több mint az alapanyagcserém) akkor is ha ezt levonom az edzéseken elégedett kalóriákból 800-300=marad 500. Ami a deficit

Tudom,ez bonyolult matek. És persze lehet néha egy kicsi eltérés. De nagy vonalakban én így ütemeztek be a fogyásomat. Remélem nem mondogatok hülyeségeket:)

2021. márc. 6. 20:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!