Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánusnak/vegánnak...

Vegetáriánusnak/vegánnak fogyókúrás tippek?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok 5 éve, és a múlt évig (pandémia kezdete MO-n) lisztes és cukros termékeket nem fogyasztottam: péksütemény, kenyér, édesség. Mivel eleinte nehezen birkóztam meg az új helyzettel és az állandó otthonlevéssel sok hízlaló ételt ettem és sajnos sikerült is 8 kg-t felszednem. Korábban futottam, de egy bokasérülés miatt már nem tudok.

Jelenleg a 40 napos böjt alatt vegán étrendre tértem át, illetve mellőzöm a burgonyát is.


olyan tippeket szeretnék kérni, ami az én esetemben segítség lehetne, akár étrend, akár mozgás, hasznos tanácsok terén. Sajnos az úszás jelenleg nem jöhet szóba. Most a 165 cm magasságomhoz 64 kg vagyok, ami a normális értékbe esik. Nem tartom kövérnek magam, csak nem érzem jól magam a bőrömben és szeretném elérni a korábbi 55-57 kg-os súlyomat.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 9. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Kalóriaszámolás
2021. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
A kalóriaszámolgatás a rossz étrendek sajátja, egy jó mellett nincs rá szükség. A teljesértékű növényi étrend a legjobb. Nincs benne olaj, cukor, fehérliszt, semmi feldolgozott. Alapvetően úgy az ideális, ha a ch beviteled a legtöbb, mellé kevés zsír és fehérje, de igazából a TÉNÉ mellett ezt sem kell számolgatni.
2021. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
2-es: a kérdezö éppen ilyen étrend MELETT hízott el! EZÉRT kell a kalóriaszámolás!
2021. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
3-as. A kérdező azt írta, hogy sok hizlaló ételt evett. Erre írtam a teljesértékű növényi étrendet. Gondolom csesztél utána keresni, ugye? Ez nem egyenlő azzal, hogy valaki vegán. Szóval nem, a kérdező nem az általam ajánlott étrend mellett hízott el.
2021. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Sőt, előtte csak vegetáriánus volt, az meg pláne nem a teljesértékű növényi étrend.
2021. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Lisztet, krumplit, tésztát felejtsd el.



mozzarella

light hummusz

sovány túró

növényi protein por

tojás

hajdina

zab


Én ilyesmik mellett fogyok.

2021. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A vegán étrendben nem vagyok járatos, így csak a mozgásról tudok írni. Rengeteg erősítő edzés van a Youtube-on, válaszd ki azt, amelyik a leginkább tetszik. Ha a bokád bírja, gyalogolhatsz is.
2021. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a pozitív válaszokat!


#3: Nem elhíztam, hiszen nem tartom magam kövérnek és a magasságomhoz képest a súlyommal sincs gond, csak "híztam", ami miatt nem érzem magam kellemesen. A kettő szerintem nem ugyanaz. :)

2021. márc. 10. 13:56
 9/10 anonim ***** válasza:
A 3-as vagyok, elnézést, rosszul fogalmaztam.
2021. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én decemberben lettem teljesen vegán, bár előtte sem ettem csak sajtot az állati eredetűkből. Van 2 alkalmazás: cronometer és dailydozen. Ezeket használom és segítenek sokat :)
2021. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!