Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 170 cm vagyok és 70 kiló. Nem...

170 cm vagyok és 70 kiló. Nem megy a fogyás. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

3 éves a lányom és azóta sem mennek le a kilók. 52 kilósan estem teherbe, 76 kiló voltam közvetlenül a szülés előtt. Most 69-70 kiló vagyok úgy, hogy 1,5 éve nem eszem cukrot és igyekszem visszafogni a szénhidrátokat. Elkezdtem itthon tornázni, ill. tavaly nyáron elmentem párszor futni, de rendesen fájnak a térdeim, a bokám. Madárcsontú vagyok, ezen a háj el tudjátok képzelni hogy mutat...


Tudom sokan kérnek ilyen ügyben tanácsot, én nem is tenném, ha nem lennék ennyire elkeseredve. Szégyellem magam a férjem és a világ előtt is. Nem tudom mit tegyek, hogy kezdjek hozzá rendesen mert ezek szerint amit eddig csináltam, az semmire nem volt jó.


Köszönöm előre is!



2021. márc. 12. 18:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Írd le néhány napi étkezésedet részletesen. Úgy könyebb megmondani, hol lehet a gond. :)
2021. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ma:


reggeli: 1 szelet tk. kenyér vajjal és 3 karika szalámival. Paradicsom. 2 bögre kávé cukrozatlan mandulatejjel.


ebéd: kis adag tojásos nokedli, uborka


uzsonna: 1 nagy bögre kávé tehéntejjel


vacsora: 1 szelet kemény sajt

2021. márc. 12. 18:24
 3/22 A kérdező kommentje:

Tegnap:


reggeli: 1 szelet szénhidrátcsökkentett kenyér, paradicsom, vaj, sajt, 2 bögre kávé cukrozatlan mandulatejjel


ebéd: fejtett bableves


uzsonna: 1 bögre kávé tehéntejjel, cukormentes keksz 3 db.


vacsora: cukormentes szendvics-keksz, 5 darab

2021. márc. 12. 18:26
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Minden nap ennyit eszel kb? Vacsira nem ettél mást? Ez így nem nagyon több 1000 kcalnál, ha tényleg ennyit eszel fogynod kéne, 0 sport mellett is rendesen

Mindjárt jönnek az okosok és leírják hogy csak nem jó a minőség/ belassítottad az anyagcseréd. Ezekben persze van igazság de közel sem akkora, hogy érdemes legyen foglalkozni vele. Vagy nem vagy őszinte magaddal és többet eszel vagy pl hormonáis ok miatt nagyon lassú az anyagcseréd.

2021. márc. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
52%

szia! Jelenleg épp én is "fogyózok" testépítés mellett. Noha ez nem teljesen ugyanaz mint a te eseted, de szívesen felvilágosítalak arról, mit kell tenned ahhoz hogy lekerüljenek a zsírpárnák. előre szólok, hogy nem lehet ezt 1-2 hét sőt, hónap alatt se, ez egy minimum 3-4 hónapos folyamat.

A fogyás kulcsa a termodinamikán alapul, egyszerűen kevesebb kalóriát kell bevinned mint amit a tested eléget. Mielőtt folytatom: 1g fehérje/1g szénhidrát= 4kcal valamint 1g zsír=9kcal.

Neked napi 1400 kcal-ra van szükséged ahhoz,hogy fogyj. Ebből optimálisan legalább 80g legyen fehérje, így marad 1080. minimum 20g zsírt is bekell vinned, az optimális hormonháztartás miatt. ez azt jelenti, hogy napi akár 225g szénhidrátot is megehetsz, ami lehetőleg ne cukor legyen.

Az ételeidet nem olajban sütöd, hanem forrólevegős sütöben. ha iszol kávét/teát és teszel bele cukrot, akkor azt is beleszámolod a kalóriáidba. Minden ételnek nyersen számolod a kalóriát. Ami a mérlegen megjelenik az csak egy szám, és nem reprezentálja a valódi alakodat, arra a tükröt használd. Ha nyárra bomba alakot akarsz, akkor azt most kezded el, nem pedig jövöhéten, nem holnap. Ma. Bármi kérdésed van nyugodtan tedd fel.

Állításaimat saját és barátok tapasztalataira, sok-sok óra netes kutatásra alapozom.

2021. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Esténként szoktam inni fehér bort, nem literszámra, max. 2 pohárral. Lehet, hogy ez a gond?


A hormonális rész biztosan nincsen rendben, mert a ciklusom van, hogy hónapokra kimarad. Tavaly március óta nem tudom elkezdeni a kivizsgáltatásomat :(


Amikor "bűnözök" akkor is csak cukormentes kekszeket eszem, egyszerűen olyan bűntudatom van a súlyom miatt, hogy képtelen lennék akár egy szem kockacukrot is tenni a kávémba.

2021. márc. 12. 18:43
 7/22 anonim válasza:
98%
Hát az a 2 pohár fehérbor bizony akár 3-400 kalória is lehet. És ahogy elnézem a fentebb leírt étrended, nem igazán viszel be ásványi anyagokat, vitaminokat. Egyél húst(ne feldolgozottat), és zöldségeket. Brokkoli/spenót, sárgarépa legalább heti 1x, leveles zöldségek. A gyümölcsöket kerüld. Nem tudom mennyire fontos számodra az alkohol, ha igen akkor természetesen számold azt is a napi beviteledbe. Alkohol tartalom-kalória szempontjából a vodka és a konyak az amivel a legkevesebb kalóriát viszed be.
2021. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Ja és a xilitet ajánlom kavéba cukor helyett, és újra kihangsulyozom, hogy legyen meg naponta minimum 20g zsir! lehetőleg normális forrásból. (mogyoróvaj, avokádo, oliva, halak, magvak)
2021. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha valóban probléma van a ciklusoddal, hormonjaiddal, számolhatsz akármilyen kalóriát, elhagyhatod a fehérbort, nem fog változni semmi. Vizsgáltasd ki magad, addig pedig étkezz egészségesen. Egyébként szerintem nem vagy vészesen elhízva, ne szégyelld emiatt magad, nem lustaság és nemtörődömség miatt jöttek fel rád a plussz kilók, és biztos vagyok benne, hogy a lányod és apukája így is szeret téged! Ne ostorozd önmagad!
2021. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagy éhes emellett az étkezés mellett?

Minden nap ennyit eszel?

Mert simán lehetsz hogy azért nem fogysz, mert az egyik nap eszel 1000kcalt,aztán annyira éhes vagy hogy a másik nap 2000-2500 is megvan és így oda a deficited. Könnyen összejöhet ám az a 2500 is, ez nem azt jelenti hogy sokat ennél és amiatt ne aggódj.

2021. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!