Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul a napi...

Mit csinálok rosszul a napi rutinomban, ha fogyni szerretnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A pontos helyzet az, hogy tavaly nyáron sikerült leadnom nagyon sok kilót, és izmot is felszednem. Viszont egy ideje elhagytam magam elég rendesen, és a konditermek is bezártak. Régen heti 5x mentem terembe, és 3x ugróköteleztem egy órát. Most mivel nincsenek a termek nyitva, így áttértem a heti 5 ugrókötelezésre. Tudni kell, hogy amikor nyáron azt a három plussz alkalmat, és a kb 2100 kalória/napos étrendet hozzávettem az edzésekhez, akkor kezdtem igazán látványosan fejlődni. Most a 2000 kalóriát alig-alig érem el egy-egy napi étkezésnél, van hogy 1300-1500 körül eszek egy nap. Cukrot, nassolnivalót egyáltalán nem fogyasztok, maximum egy-két almát egy nap. Minden edzés előtt egy adag BCAA-t fogyasztok el. Ezen tényezők mellett fordult elő olyan, hogy egyik nap reggelén lemértem a súlyomat, szokásos módon lement a napom, majd másnapra 0.7 kilóval nehezebb lettem, amit nem igazán tudok hova tenni. Ha esetleg bármit rosszul csinálok, tudnátok segíteni, hogy mit változtassak, és mire? Nagyon hálás lennék, ugyanis ténylegesen rosszul érzem magam, hogy sikeresen visszahíztam, és igyekszem minél jobban tenni ellene, de így eléggé kétségbe vagyok esve. Előre is nagyon nagy köszi mindenkinek! Ha kellenek a pontosabb adatok: 19 éves fiú vagyok, 177 cm magassággal, és sajnálatos módon 110kg testsúllyal. A célom pedig jelenleg a fogyás mindenképpen.

2021. márc. 15. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot biztosan rosszul csinálsz.

1. Napi súlyváltozásból nem következtetünk semmire.

2. 110 kilóval nem ugrókötelezünk.

Ha ilyen fiatalon ekkora túlsúllyal rendelkezel, érdemes orvosi kivizsgálást kérned. Erre a járvány tombolása idején valószínűleg nem lesz módod, addig gyalogolj vagy biciklizz, és keress a neten erősítő edzéseket. Az étkezést fogd vissza! Havonta 2-3 kiló fogyást célozz meg!

2021. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Megértem a válaszodban rejlő segítő szándékodat, amit rettentően értékelek, tényleg! :) Szóval félre ne értsd a mondandóm, igyekszem nem ellenszenvesen megfogalmazni azt amennyire lehet, örülök, hogy van aki próbál tanácsot adni.


Teljes mértékben igaz, hogy nagy testsúllyal rendelkezem. Ellenben emellé nem társul hozzá olyan kinézet, amelyet nagyjából elképzelhetsz. Nincsenek lógó melleim, és szalonnatáblányi tokám, és a többi. Nagyjából egy éve ugyan ilyen kinézettel tippeltek engem a barátaim 85 körülre amikor tippelgettek. A testedzést teljesen jól bírom, sosem kellett enyhébb testmozgással kezdenem, hogy úgymond szokjam, és bírjam. Ugyanilyen testsúllyal kezdtem ugrókötelezni, és sokat is segített, a mostaninál kalóriadúsabb étrenddel. Jelenleg is annyit eszek, amennyire ténylegesen szükségem van. Zöldségek, gyümölcsök, normális főtt ételek, lehetőleg tápanyaggazdagsággal.


Hidd el, tényleg nincs szükségem orvosi kivizsgálásra, ennyire ismerem magamat, és nincsenek kimondott egészségügyi problémáim emiatt. Nem zihálok, ha fel kell mennem egy lépcsőn, és a testedzéssel sem volt soha problémám.


Természetesen én szívesen veszem minden érvedet, és magyarázatodat, hiszen ember vagyok, és nem tévedhetetlen. Könnyen lehet, hogy van, amire nem gondoltam, Neked pedig egyből eszedbe jutott. :)

2021. márc. 15. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:

rengeteg oka lehet, de a legvalószínűbbek:


kemény súlyzós edzést toltál, amivel még kalóriadeficitben is sikerült izmot felszedned, mert most csináltál ilyesmit először, tehát kezdő vagy.

a súlyzós edzéseket elhagytad, maradt a kardió, nagyjából elvesztetted a felszedett izmokat, az anyagcseréd alkalmazkodott a csökkentett mozgáshoz és talán az alapanyagcseréhez szükséges kalóriamennyiség is csökkent.

napi ingadozást valóban felesleges figyelembe venni, de ha már jó ideje nem fogysz vagy stagnálsz, akkor érdemes újrakalibrálni a kalóriamennyiséget és az edzéseket (1300 durván kevés, és még 1500 is)

a BCAA fogyasztása teljes mértékben felesleges, az aminosavakhoz hozzájutsz rendes fehérjefogyasztás esetén is (ezt tulképp egy marketingfogás, hogy eladjanak még valamit, szóval csak a pénztárcád laposodik tőle).

2021. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az sem jó, ha túl keveset eszel, mert akkor a szervezeted elkezd raktározni.
2021. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"majd másnapra 0.7 kilóval nehezebb lettem"

Napi természetes súlyingás 1-2kg, e mellett a mérlegek sem hajszálpontosak, számít az is, hogy hogyan állsz rájuk.

2021. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!