Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy problémák miatt...

Pajzsmirigy problémák miatt kórosan elhízott nőnek milyen fogyókúrát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Ha alig eszik,s mégis hízik mit tehet?/nem magamról van szó/

2021. márc. 17. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Először is be kell állítani a TSH, T3, T4 szintet. A mozgás nagyon fontos, nem kell nagy dolgokra gondolni, egy séta is jobb, mint a semmi ha tényleg extrém elhízásról van szó. Érdemes dietetikussal is egyeztetni.


Amit ezután írok, az személyes tapasztalat, NEM helyettesíti egy szakember tanácsát!


Én hasonló helyzetben vagyok, nekem csak a ch csökkentett diéta vált be, napi kb. 80 grammot eszek, az még nem túl kevés, jól bírható. A cukrot el kell felejteni, a cukros löttyöket meg főleg. Én a tejet is hanyagolnám. A gyümölcsökkel is óvatosan, sok bennük a ch. A glikémiás indexre is érdemes figyelni.

2021. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Az exkedvesem van így,több diatetikusnál voltunk anno,de igazán egy sem segített.+- 30-40 kg mozgott rajta fel-le.Neki hormonális gondjai is voltak amúgy.
2021. márc. 17. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pajzsmirigyével van gond, az önmagában is hormonprobléma. :)


Nekem emellett még PCOS-em és inzulinrezisztenciám is van, illetve volt egy súlyos D-vitamin hiányom. Nem lehetetlen fogyni, csak baromi nehéz. Nemcsak testileg, hanem lelkileg is, amikor azt látod, hogy másnak sokkal könnyebb, neked meg vért kell izzadnod, hogy legalább tartsd a súlyodat, az eléggé demotiváló. :/

2021. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan már a problémáját,anyukája is extrém kövér volt.
2021. márc. 17. 14:03
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:
Egyrészt orvos/dietetikus tanácsát kikérném, egyébként meg ajánlom a teljes értékű növényi étrendet!
2021. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!