Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez egészséges ütemű fogyás?

Ez egészséges ütemű fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már egy ideje belekezdtem az életmódváltásba (4 hónapja) és eddig elég szépen halad.

20kg-ot sikerült eddig leadnom kb (azért írom hogy kb, mert az első napon mértem magam, viszont elkövettem azt a hibát, hogy nem reggel, hanem este mértem magam, ami azt is jelentheti, hogy -1kg lettem volna reggel, ha akkor mérem magam, szóval maradjunk inkább annál, hogy 19kg körüli a fogyásom eddig.)

Kb 30-35kg felesleggel ez egészséges ütemnek mondható? Elméletileg havi 4,5-5kg közötti volt a fogyásom mértéke. (nagyon sokszor tartottam a heti 1kg-ot, ritkán ment 1-2 tizeddel felé.)

Napi 1700 kalória körül eszem, mellette pedig heti 5x rendszeresen edzek egy héten. A diétám nagyon szigorú, de tényleg. 4 hónapja egy csokit nem ettem meg még (tudom, hogy nem attól hízik el az ember), figyelek a fehérjére, ami napi 1,5g/testsúlykg, illetve szénhidrátszegény a diétám.

Semmi cukros üdítő, amennyire csak lehet a cukrot leminimalizálom, tehát tényleg figyelek majdnem mindenre.



2021. márc. 18. 10:21
 1/8 A kérdező kommentje:
U.i.: Kevésnek tűnhet az 1700 kalória, de ez sem egy pontos érték, lehet hogy +-100 kalóriát viszek be egy nap, de próbálom tartani. Nem koplalok, legalábbis gondolom jól csinálok valamit, ha eddig 4 hónapon keresztül nem estem össze ennyi kalóriától, tehát így összességében a 4 hónapot nem kínszenvedésként éltem meg, hanem tényleg élvezem ezt az egészet.
2021. márc. 18. 10:24
 2/8 neincat válasza:
63%

Szerintem teljesen jó. Azt mondják, hogy havi 0,5-1kg között van az egészséges fogyás, te egy kicsivel többet dobtál le hetente. Nem tudom milyen volt az életmódod előtte, de teljesen normálisnak tűnik, hogy heti 5 edzéssel sikerült ennyit fogynod. Csak így tovább! :)

1700 kcal szerintem nem kevés, én egy hónapig 1400 kalóriát ettem és nem éheztem, semmi bajom nem volt, hetente 3-4szer jártam edzőterembe, és látszott is az eredmény a hónap végére. Sajnos utána volt egy durva balesetem, és nem folytathattam, most meg zárva van minden, itthon meg nincs semmi motivációm a jógán kívül máshoz :(

Le a kalappal előtted!

2021. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Heti fél-1 kg az egészséges fogyás üteme. De a gyakorlatban havonta is szép teljesítmény ennyit fogyni, és talán könnyebben meg is tudod tartani az elért eredményt, ha nem kampányszerű, gyors fogyásra törekszel.
2021. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
A havi 5 kiló túl gyors, hacsak nem 150 kiló környékéről indultál. A testsúlyod kb. 3 százalékát kellene megcélozni havonta, tehát ha 70 kg körül vagy, akkor max. 2 kilót kellene leadni havonta. Ha gyorsabban fogysz, jelentősebb mennyiségű lehet az izomveszteség, főleg, hogy fehérjéből sem eszel valami sokat. Rosszabb esetben hiánybetegségek is előfordulhatnak.
2021. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem 150, de kb 105kg környékéről kezdtem.
2021. márc. 18. 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Fogyás szempontjából oké, ilyen nagy súlyból "könnyű" fogyni. De egészség szempontjából nem a legjobb, az 1,5 g/tskg fehérje túl sok, a szénhidrátot nem kell csökkenteni, mert nem attól hízol. A zsírt kell csökkenteni, a szénhidrátot pedig minél inkább teljesértékű forrásokból bevinni.
2021. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
A cukor amúgy tök egészségtelen, ettől függetlenül nem amiatt fogsz (elsősorban) hízni. A zsírt csökkentsd le.
2021. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Picit gyors, de azok alapján, amit írtál, teljesen rendben van.
2021. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!