Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alakformálást és fogyást hol...

Alakformálást és fogyást hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Magamról:

160 cm vagyok,62-64 kg. 23 éves.

Mit szeretnék?

Kb 58 kg-os testsúlyt,és feszesebb,izmosabb testet.

Ami rossz volt:

Mindennap későn kelés,nasi,nincs reggeli,fehérkenyér,éjszakai zaba,kevés mozgás.

Amit most változtattam:

8-9kor kelek,beiktattam a reggelit,ebédet,vacsorát. Próbálok egészségesebb ételeket enni. Mindennap tornázok,sétálok 1-1,5km-t. És igyekszem nem enni lefekvés előtt.

Mit eszem most?

Reggelire sokszor tojást pirítóssal. Ebédre csirkemell,különböző ízekben. Pl: Mézes mustáros,sajtos-tejfölös,pörkölt formájában. Köretnek mindig pároltzöldség,vagy rízs,bulgur,t.k. tészta.

Vacsira szendvics,vagy maradék főtt kaja. Nasizni rízschips,túró-áfonya-cukormentes keksz,1-3 palacsinta,vagy egy két falat rendes chips akár,fitt túrórudi. (Ezeket nem egy nap alatt,nyugi.)

Mozgásom naponta torna. Szalaggal,1kg-os súlyzóval,plusz sétálás a kutyussal. Munka most nincs,kurzarbeit van. Naponta főzök,takarítok,fát vágok,tehát nem lusti van. Különböző gyakorlatokat csinálok lábra,hasra,fenékre,kézre. Kb 40 percig.

Mit változtassak szerintetek? Tudom,hogy ez messze nem egy jól müködő diéta.

-Milyen nasit ehetek,milyen mennyiségben?

-Mennyit kellene tornáznom?

-Milyen étrend lenne javasolt számomra?

-Hogy lehet még elkészíteni a csirkemellet,hogy ne unjam meg?

-Mi az,amire fogtad a fejed,hogy ezt ne tegyem inkább?

Úgy nagyjából az egész irományra bármiféle kritikát elfogadok,de jó lenne,ha megoldást kapnék.

Nem vagyok dagika,párom is teljesen megvan elégedve velem. De mégis szeretnék kicsit fogyni,és odafigyelni magamra. Mióta változtattam ezerszer szebb a bőröm,elmúlik a gyomorégés stb.



2021. márc. 18. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az edesítőszeres szemeteket messziről kerüld.

A csirkemell igazából mítosz, a legízetlenebb hús ami létezik, pont azert mert keves benne a zsír, és nehéz úgy elkészíteni, hogy ne száradjon ki. Próbáld ki a combfilét, marha disznóhúsokat, halakat.

A cukrot próbald meg visszafogni, de ne édesítőszerrel!

Én a 1 km sétát kevésnek tartom.

2021. márc. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy korábban kelsz, még nem leszel egészségesebb vagy vékonyabb; sőt nekem éjszakai bagolyként pont akkor lett hormonzavarom, amikor muszáj volt korán kelnem. A legjobb, ha a saját napi ritmusodhoz vagy a legközelebb.

Reggeli sem kötelező, akkor egyél, ha éhes vagy felkelés után.


Nem kell mindig csirkemellet enni, testépítők a magasabb fehérjetartalma miatt szeretik, nincs benne olyan, amitől jobban fogynál. Ott a többi szárnyashús, tojás, halak, tengeri herkentyűk, némi sertéshús.


Tornánál fokozatos emelés, nehezítés szükséges, amíg fejlődni akarsz, hiszen hozzászokik a szervezet. Ha elérted a kívánt célodat, akkor pedig azt a terhelést tartani továbbra is.

Egész testre tornázz, nyújts le a végén, melegíts be az elején, s végezd helyesen a gyakorlatokat, hogy ne legyenek károsak.

2021. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Alapesetben nem vagyok éjszakai bagoly,hanem a Kurzarbeit miatt voltak napok,mikor egész nap feküdtem,ezért éjjel nem tudtam elaludni. De mindig is a reggel 6-7-8 volt,mikor szerettem felkelni. Ha nappal alszom,akkor nem csinálok semmit. Éjjel nem fogok mozogni,fát vágni, kitakarítani stb. Ezért is nem lenne jó,ha éjjel lennék fennt,nappal meg aludnék. Plusz nappal egyáltalán nem lesz nyugodt alvásom.

Inkább plusz segítséget kérnék,azt vettem észre hogy ezek eddig beváltak. Reggelizek, tök jó,mert délben nem sírok már,hogy éhen halok,és nem zabálok fel mindent,amit találok mert éppen tényleg eszméletlen éhes vagyok!

Ebéd után is nyugodtabb vagyok,nincs a hatalmas kajakóma,mert reggeli volt,tehát nem farkaséhesen állok neki az ebédnek.Jól lakok,teszek veszek tovább,néha elnasizok,ez az ami nem kéne. Este pedig valami könnyű vacsorát eszem és így jobban érzem magam. A csirkemelles tanács lehet nem hülyeség. Tényleg unom,drága.

Inkább a köret,ami fontos? Ne a húst nézzem?

1-es.

1km séta mellett tornázom,azt csak a kutyussal szoktam menni,hogy ő is mozogjon,de többet nem tud szegény. Ezenfelül csinálom a napi dolgokat. Szerintem nem kevés úgy,hogy az mellett ugyanúgy mozgok.:)

Köszi!

2021. márc. 21. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!