Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akinek voltak falási rohamai,...

Akinek voltak falási rohamai, az hogy szokott le róluk?

Figyelt kérdés

Esetleg szívesen beszélnék olyannal, aki ezekről leszokott, mármint így hosszabban is.

17 L

Főként lányokkal beszélnek erről szívesen!



2021. márc. 19. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Finomhangoltam a diétámat, nem vonok meg magamtól semmit. Írj nyugodtan!
2021. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..

A második válaszban én ezt kifejtettem. Pluszban még annyit tennék hozzá, hogy keress egy vagy több hobbit vagy elfoglaltságot. A lényeg hogy mindig csinálj valamit, így kevesebbet gondolsz az ételre.

2021. márc. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Nekem hosszú évekig volt.Rengeteg pénzt költöttem egészségtelen kajara..2015-2020 között. A legdurvább szerintem 2017 volt, aztán fokozatosan kevesebbet ettem 1-1roham alatt. Nekem valahogy a covid időszak hozott úgymond változást, tavaly óta szinte teljesen megszűnt..illetve nekem úgy kezdődött , hogy nagyon stresszes időszak után kiderült, hogy inzulinrezisztenciam van és diétáznom kellene. Emiatt pluszban idegeskedtem és mintha valami blokkolt volna, így sosem tudtam elkezdeni a 160 grammos diétát. Hormonproblemak miatt hiztam kb 30 kilót aztán a tulevesekkel még 15-ot.(talán azért nem többet, mert a rohamokkal bevitt kb 2000 kalória mellett aznap szinte alig ettem, )Azt hiszem talán 2019-ben kezdtem "átállítani az agyam",arra , hogy néha nyugodtan ehetek csokit.igy valahogy fokozatosan elmúlt az a nyomás érzés ami ahhoz vezetett , hogy mindent osszeettem.Jellemzoen a legtöbbet akkor ettem, amikor eldöntöttem, hogy akkor másnap belekezdek a diétába..persze sosem kezdtem el. Azóta kialakult gyomorgyulladasom miatt már nem is tudok annyit enni...de most például tegnap visszatert az az érzés , hogy muszáj valami tilosat ennem. Ajánlom Dr. Lukács Liza: éhes lélek gyógyítása és a lenyelt vágyak könyveit. Nekem nagyon nagyon sokat segített abban , hogy megértsem magam, megértsem miért történik ez ,mi ez az érzés. Ha visszamehetnek az időben mindenképpen eljárnek terápiára, úgy szerintem sokkal gyorsabban "meggyógyultam" volna. Azért tettem idézőjelbe, mert úgy érzem néha néha vissza fog térni ez a feszítő érzés amit gondolom te is ismersz, hogy muszáj valamit enni gyorsan, hogy elmuljon a feszültség. Emlékszem hiába mondtam magamnak , hogy nem lehet, már pénzem sincs...elmentem és az utolsó fillérig elköltöttem a pénzem csokira,chipsre bármire ami egészségtelen. Volt, hogy a hitelkeretemet is 0-ra lemeritettem hónap végén és előleget kellett kérnem , hogy újra vegyek valami egeszsegtelent.Nagyonszégyeltem magam a boltosok előtt, ezért 3 vagy 4 boltból gyűjtöttem össze az esti rohamra valot. Nagyon furcsa így felidézni, már annyi kaját nem tudnék megenni egyszerre. Nagyon rossz időszak volt. Kar, hogy nem jártam terápiára..csak pár alkalommal. 123 kg volt a legtöbb amit mértem, most 107 vagyok, a többi felesleget idén szeretném leadni. Eddig eléggé biztos voltam benne, hogy sikerülni fog..most át kell állnom a gluténmentes étrendre (nem glutenerzekenyseg miatt) és szerintem azért ettem megint összevissza tegnap megkockáztatva egy görcsös hasfájás rohamot. :/ Szóval azt ajánlom olvasd el a könyveket , valószínűleg olyan lesz, mintha magadról olvasnal..és ha teheted jár terápiára..jobbulást neked!Ha valami kérdésed van nekem is írj nyugodtan!
2021. márc. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
86%
Ja a kóla függőségem maradt meg a legtovább, tavaly márciusig mindennap megittam 2 litert vagy többet. Aztán a gyomrom jelezte , hogy ezt így nem kellene és már nem bírom meginni csak nagyon keveset.
2021. márc. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Azt tudod-e, hogy mi az a falásroham és miért tör rá az emberekre? Ha ez meg van, akkor azt is tudod, hogy hogyan lehet ennek elejét venni!
2021. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kettesnek és a harmasnak nagyon köszönöm, megnézem a könyvet, és megfogadom a tanácsokat! A négyesnek nem teljesen ilyen rohamra gondoltam. Az ötösnek pedig, igen tudom, de nem tudok változtatni rajta, mert egyszerűen képtelen vagyok rá, nincs onkontrollom
2021. márc. 20. 19:37
 7/13 anonim válasza:
3as vagyok(illetve a 4est is én írtam :) ) , az 5os kérdésére a könyvekben a válasz. Sok sikert a leküzdéshez ❤️
2021. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is küzdök vele, de még nem sikerült megoldani.

Amit próbálok csinálni:

1. reggel megpucolok zöldségeket sokat, meg sajtot, meg bogyós gyümölcsöket, kiteszem kis tálkákba, és arra járok rá egész nap.

2. rengeteg tea

3. Ha elkezdek falni, leírom, milyen érzések törtek rám.

(Ezek szorongások, vagy félek konfrontálódni, kimondani a véleményemet, ami kínos, mert középvezető vagyok, és olyan munkakörben, ahol muszáj. Vagy megbántant szerettem, és nem tudom, mit tegyek. Vagy simán csak kínos szitu jut eszembe, ilyenek szoktak lenni.)

A naplóírás sokat segít feldolgozni ezeket, mert kijön a feszültség.

Próbálom félbeszakítani az evést, és helyette lábat emelni, hóguggolni, mást csinálni. Ha szokásban sikerül a szorongást máshoz kapcsolni, akkor máris előrébb leszek.

4. Megnézem anyám és a családom mintáit. (Ők is szorongásra, bajra esznek A szeretet nyelve az étel mifelénk.)

5. Megjutalmazom magam mással, egy könyvvel, vagy befizetek egy előadásra. (A lenyelt vágyak, Éhes lélek gyógyítása nagyon jó)


A járvány előtt jártam pszichológushoz, és nagyon jót tesz, rengeteg új szempontot kaptam önmagamhoz. Csak később csökkent a bevételem, de majd újrakezdem.

2021. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
En is szetkajalom magam. De nem zavar, nem akarok leallni szeretek jokat enni. 😀 Viszont minden nap edzek szinte + a munkammal is sok kcalt egetek szal meg se latszik. Lehet enni csak kompenzalni kell
2021. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Nálam a falasi roham azt jelentette, hogy vettem egy csomó kaját, jellemzően cukros cuccokat, chipset és mekis menüket..fél óra alatt megettem. Nem éreztem az ízeket sem szóval nalam nem arról szólt, hogy szerettem enni. Igazából sokáig utáltam enni, utáltam evesrol beszélni :(
2021. márc. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!