Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fordított diéta?

Fordított diéta?

Figyelt kérdés

Szóval már egy ideje alacsony kalória deficitben vagyok (500 kcal naponta) és mostmár elértem a célom, 157 cm és 42 kg vagyok (kicsit a normál súlyom alatt vagyok), eredetileg csak a lábaim miatt kezdtem fogyozni, mert az nagyon vastag volt a testemhez képest, most lett olyan, amilyet szerettem volna. VISZONT! Ezt a kevés kalóriás diétát nem csinálhatom örökké, így szeretnék egészségesen étkezni, és többet enni, viszont ha most egyből elkezdem, visszahizok. Nagyon sokat olvastam a reverse diet-rol, így azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha minden heten 60 kcal-al emelném a bevitelt, míg el nem érem azt a mennyiséget amit ennem kell.

Ez így járható út? Vagy vissza fogok hízni a labamra? (1-2 kg nem zavar)

Továbbá aki csinált már ilyet, mik a tapasztalatotok?

Előre is köszönöm!☺️



2021. márc. 24. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Előre bocsi ha bunkónak tűnök, de csak segíteni akarok.

Azt gondolom tudod hogy nagyon elb*sztál mindent..ugyanezt csináltam...hiába emeltem mindig egy keveset és edzettem többet, csak híztam és híztam folyamatosan. Először 1 év alatt 14 kilót adtam le, aztán észbekaptam és ebben az évben januárban kezdtem el normálisan enni, +16kg jött vissza eddig..

Sajnálom de veled is ez lesz, ez mire volt jó? Hogy koplaltál? Ha lány vagy akkor gondolom a mensid is elmúlt és nem voltak jó napjaid amióta ezt teszed magaddal. Mióta éhezteted magad?

2021. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Menj 1500-ra, kb. azzal fogsz súlyt tartani.
2021. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

#1-es tökéletesen leírta. Hiába fogsz most 1500kcalt enni, hízni fogsz. A szervezeted teljesen kicsináltad, ahogy írta is, ha lány vagy mostanra esélyesen a ciklusod is kimaradt, ha véletlenül még nem, akkor nem vagy messze tőle, de a hormonháztartásod teljesen tropára van vágva meg kB az egész szervezeted normál működése is.


Nem szeretnélek bírálni, én is megcsináltam ezt a butaságot, szerencsére fiúként, így utólag semmi maradandó egészségügyi következmény nélkül, de oltári nagy baromság volt. Egy előnye volt, hogy megtanultam milyen élelmiszerben mi van, mire miért van szüksége a szervezetnek, és hogyan is kell ésszel egészségesen élni.


Pulzusod valószínűleg teljesen belassult, folyton fáradt vagy, sokat alszol, ingerlékenyebb lettél mindenkivel stb. Azt javasolnám kezdj el rendesen enni, amíg ezek a tünetek rendbe nem jönnek, az életenergiád vissza nem tér. Utána elkezdhetsz ésszel életmódot váltani, sportot beiktatni stb. Amíg ezek helyre nem jönnek addig másba bele se kezdj, mert innen még van visszaút, de hamarosan átlépsz egy küszöböt ahonnan nem lesz.


Ha bármiben segíthetek írj és megpróbálok, de ezt hidd el BE KELL FEJEZNED, úgy mondom, hogy én is átestem ezen.

2021. márc. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
#1, 3: Nem vagyok dietetikus szakértő, de áruljátok el nekem, hogy a kérdező mit rontott el annyira. Fogyni úgy lehet, ha kevesebb kalóriát visz be, mint amenyit eléget, ezt diéta nélkül hogyan kéne megoldania? Napi 500 kalória meg nem egy extrém dolog, hanem egy átlag fogyókúra.
2021. márc. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4: Végülis igazad van, nincs azzal semmi baj ha valaki 500 kalórián él. Tökéletes út az éhhalálhoz és a jojó effektushoz. Mindenki úgy cseszi szét a szervezetét ahogy akarja.
2021. márc. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na szóval köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Először is, kb 3 hónapja vagyok ebben a "diétában". Azért gondoltam erre a reverse diet-re, mert nagyon sok jó dolgot olvastam/hallottam róla, és hogy hasznos egy ilyen alacsony kalóriás diéta után. Már elkezdtem emelni az energia bevitelt, most tartok 750 kcal-nal és még nem hiztam semmit, úgyhogy reménykedem.

Tudom, hogy hülye voltam, de le is írtam, hogy ezt nem akarom tovább folytatni!

2021. márc. 25. 07:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez még mindig rohadt kevés kalória. 1200 alatt nem kéne lenned.
2021. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

4-es valaszolo: abban igazad van, hogy az ember ugy fogy, ha kevesebb kaloriat visz be, viszont van egy alapanyagcsere amit a szervezet akkor is eleget ha te egesz nap fekszel az agyban, ez legalabb 1200 kcal szervezettol fuggoen. Ha valaki meg edz is mellette, eleget mondjuk 300-400kcalt akkor a sulytartashoz szukseges mennyisege az 1500-1600kcal lesz. Es ebbol lehet menni deficitbe, hogy ha neked kell 1500kcal a sulytartashozakkor eszel 1300at es mar fogyni is fogsz szepen lassan.

1200kcal alatt koplalasrol beszelunk, akkor is fogy az illeto nyilvan, viszont gyorsan, kesobb pedig mikor megint rendesen akarna enni nem madaragadot, akkor elindul a visszahizas folyamata, mert a szervezete ehezett eddig. Az 500kcal napi bevitel pedig egyaltalan nem atlagos fogyokura, nem tudom honnan vetted ezt mikor kb minden kerdes alatt ezren leirjuk hogy ne koplaljon senki, egyetek legalabb 1200kcalt.


Kerdezo: orulok hogy felismerted hogy ez igy nem jo, viszont el kell keseritselek szinte biztos hogy hizni fogsz, DE ne aggodj, mozgassal es normalis dietaval le is fog menni utana szepen, csak ne csinalj ilyet tobbet, mert tenyleg kicsinalod a szervezeted. Ha meg van ciklusod, es nem hullik a hajad akkor szerencses vagy, meg idoben felismerted. A 750kcal igaz hogy keves, de ha most emelted fel akkor akar hetfotol mehet a 800 es en hetente emelnem meg 100kcallal amig nem ered el az 1200-at. Utana tartsd azt, akkor is ha esetleg hizol kicsit. Szep lassan szoktasd vissza a szervezeted az egezseges eletmodhoz.

2021. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vissza fogod hízni, hajjaj.


De nyugi, majd utána normális diétával, amiben nem éhezteted magad le is tudsz menni értelmes súlyra :)

2021. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
" a lábaim miatt, ami nagyon vastag volt..." El tudom képzelni, hogy 42 kilósan milyen rettenetes vaskos lábaid lehettek. Kb mint egy mocsári szúnyognak.
2021. márc. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!