Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg igaz,hogy a kinézet...

Tényleg igaz,hogy a kinézet kb 70%a az étkezésen múlik? Tehát,ha megfelelő az étrendem az életvitelemnek,és nem edzek, max 3x/hét, lehetek feszes is? Van aki csakis az étkezésre figyel,mellette nem sportol?

Figyelt kérdés
2021. márc. 26. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Igaz. Én, mikor elkezdtem "fogyókúrázni", akkor minden nap sportoltam, de a kajára nem igazán figyeltem oda. Semmit nem fogytam. Aztán elkezdtem a kalóriákat számolni, egyből elkezdtem fogyni.

Érdekességként még azt leírom, hogy amikor fizikai munkám volt és egész nap szaladgáltam ide-oda, akkor ehettem akármit.

2021. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez olyan mint hogy van egy Ferrarid de te vízzel tankolod fel. Nem ér semmit. Ugyanúgy a legjobb minőségű benzin sem ér semmit magában. Emberek gyakran gondolják, hogy ők majd megváltoztatják a biológia és fizika törvényeit, úgy fognak kinézni mint Schwarzenegger jógázással, vagy koplalással, de ez nem így megy. Étkezés, IVÁS, sport a három ha összhangban van meglesz az eredménye. Egyiket sem lehet kiváltani a másikkal.
2021. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem a kinézet, a fogyás múlik 70%-ban az étkezésen. Egy jó diétával fogyhatsz sportolás nélkül, de izmos, szálkás tested nem lesz.
2021. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Az átlagos emberek nagy része skinnyfat, nem is sportol, de nem is eszik tudatosan. Ruhában nem tűnik fel, de ruha nélkül...


Ha ezek elkezdenek életmódot váltani, kis nyüzüge vékonygra fognak lefogyni, ergó nem lesznek éppen attraktívak.


Szóval egyet értek a 3-assal.

2021. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Kinézet a genetikádon, ill. az életed során szerzett sérüléseken, meg sminken, hajfestéken, plasztikán múlik. Az, hogy mennyire vagy túlsúlyos és egészséges, arra van nagy hatása az étkezésednek; e mellett is simán fatskinny leszel megfelelő mozgás nélkül, mivel az izmok fejlődéséhez bizony elengedhetetlen a terhelésük.
2021. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem igaz. A legnagyobb részben a saját genetikán, egyéni anyagcserén múlik a dolog.

Van aki egyáltalán nem foglalkozik ezzel, össze vissza eszik rossz minőségben, fehérlisztes cukros cuccokat, csipszet, csokit, sütit, minden szirszart, nem sportol semmit, és mégsem hízik el. Más meg ennél kevésbé rossz étrend mellett is kövér lesz aktív mozgás mellett is.

Persze ez nem azt jelenti hogy nem lehet normál testsúlyt elérni, csak tudatos táplálkozás diéta, és nagyon kemény munka lesz egy életen át.

2021. ápr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es, szerintem meg inkább legyen valaki skinny fat, mintsem túlsúlyos, aki egészségtelen ételeket töm magába.

Ezzel is átestünk a ló túlsó oldalára

"Jajj, nehogy elkezdj sport nélkül odafigyelni az étkezésedre, mert skinny fat leszel".

Inkább legyen az, mintsem elzsírosodjon a szíve.

2021. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem igaz, mert nem lehet százalékként felosztani, mivel ezek a tényezők nem függetlenek egymástól.
2021. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz (szerintem, tapasztalatból mondom).

Például itt vagyok én. Sportolok, de valahogy a hasamat sosem erősítettem. Csapatsportot űzök, inkább a futásra és a láb-kar gyakorlatokra mentünk rá mindig is, hasizom alig-alig volt.

82 kiló voltam. Lefogytam 69-re, tetszettem is magamnak, de basszus a hasam... Nem hogy a vágyott kockahasam nem volt meg, de úgy ereztem ugyanolyan gusztustalan, mint volt (heti 5 edzéssel és 1-2 meccsel).

Az idő múlásával elkezdtem járni egy jó személyi edző gyógytornászhoz (mindkét végzettségét egyetemen szerezte), és a pofámba röhögött, hogy hogy akarok jó hasat csak kajával?

Mondta hogy miket csináljak és mennyit (napi 10-20 perc törzserősítés), és jobb hasam lett 75 kilósan, mint anno 69 kilóval "vékonyan".

Nem mellesleg szerintem azért fontosabb az edzés mint a kaja, mert az izmok adják meg a test alakját. Aki szép izmos, azon nem csakúgy szétfolyik az esetleges felesleg (mint mondjuk egy skinnyfat alkaton), hanem a kicsit zsírosabb csapattársaim is olyan szépen voltak husisak, nem plöttyedt kövérek.

2021. ápr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!