Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit eszel kenyér, tészta és...

Mit eszel kenyér, tészta és krumpli helyett?

Figyelt kérdés
Sok olyan étel van, aminek alacsony lenne a kalóriatartalma, de kenyér/rizs/krumpli/tészta kell mellé. Mit esztek ezek helyett?

2021. márc. 31. 16:01
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
100%

Halihó!


Fogyókúrának nincs értelme, ahogy a 10-es válaszoló is mondta. Életmódot kell váltani ahhoz, hogy tartós legyen. Teljesen elhagyni semmit sem szabad.


A kenyeret cseréld le teljeskiőrlésűre és kis mennyiségre. Én pl kenyérből, lisztből, tésztából is durumot használok.


Krumplit hetente egyszer eszek.

Rizs helyett bulgurt szoktam (ennek még jobb íze is van).


Cukrot helyettesítheted eritrittel. Ha 160fok felett sütsz valamit, akkor xilit.


Nasinak meg általában paradicsomot, citromot vagy zöldalmát szoktam enni.


De az interneten rengeteg info van, ha mélyebben érdekel a téma, azt ajánlom nézz körbe.

2021. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%

Szia.


-Szénhidrátcsökkentett kenyeret

-szénhidrátcsökkentett tésztát, de elég keveset

- krumplit szoktam enni de ritkábban, 2 hetente 1 ebéd.


Nekem ez vált be. 2 éve így élek. Nem fogyókúra, hanem életmód. Azaz nem hagyom abba.

2021. márc. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
12. Vagyok, az lemaradt, hogy rizst nem eszek, se más gabonát ( bulgurt kölest stb) mert nem szeretem őket.
2021. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
34%

Mindig is viccesnek találtam, akik azt mondják, hogy nem fogyózni kell, hanem életmódot váltani, és felváltják a fehérlisztet tk-ra.

Hehe. :D (facepalm)

2021. márc. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
14. Ez csak egyetlen mozzanat számtalan más dologból ami egyetlen életmódváltásban lehet.
2021. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
13%

#12

Az a baj, hogy az ilyen szénhidrát csökkentett kenyerekben a zsír több és összességében is több bennük a kalória, mint a sima kenyérben. Tehát jobban hízol, de legalább több pénzbe kerül.

2021. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan lepontozni már sikerült, de még mindig senki nem tudta megmondani, hogy mi a baj a krumplival. :D

Illetve akik írták, hogy ritkán eszik, azok milyen megfontolásból kerülik? Azon kívül, hogy esetleg nem szeretik.

2021. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
74%

A burgonya vitaminokkal teli és finom, sosem hagynám ki az étrendemből.

Rizs meg kell a tejberizshez, a rizseshúshoz stb :)

Kisebb adagokat egyél és akkor bármit ehetsz.

2021. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
74%

17. Én pl írtam, hogy ritkán eszem krumplit. Az az oka, hogy hajlamos vagyok bizonyos ételekre, termékekre ráfüggeni, ami rossz irány, és rendszert kellett vinnem az életembe, amikor az életmódváltás mellett döntöttem. Számomra ez könnyebb ilyen formában. A másik ok az, hogy célirányosan kerülöm a sok szénhidrátot, mert nekem ezt könnyebb betartani, mint más jellegű étrendet.

Egyébként köretként 95%- ban párolt-sült zöldségeket fogyasztok húshoz. Pl ebédre. A maradék 5%-ot teszi ki a krumpli, a hüvelyesek, és a lowcarb tészta kis mennyiségben.

Szerintem az a jó, ha mindenki olyan étrendet követ amit be is tud tartani hosszútávon, és a céljaihoz is közelebb viszi.

2021. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
44%

Az egészséges tányér:


1. A tányér fele: zöldség/gyümölcs


2. A tányér másik felének a fele hús/hal/sajt/tojàs


3. A tányér màsik felènek a màsik fele: rizs/bulgur/burgonya/tészta


legyen! :)))


Mindenféle táplálékra szükségünk van, nem szabad fogyókúrázni mert akkor hiány lép fel és duplán jön vissza, ha elkezd az ember

enni. :))


Ezzel a módszerrel viszont egy egészséges anyagcsere áll be, nem lép fel soha hiànyèrzet a szervezetben, így a “zabálások” is.


20 éves korom óta így étkezem, igazából nem tudatos, csak ezt láttam a szüleimtől. Most 42 éves (nő) vagyok, a súlyom -2/+2 kg-os eltérésekkel ugyanannyi, 55 kg.


Mindenkinek ajànlom ezt a tànyèraràny ètkezèst. :))

2021. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!