Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit eszel kenyér, tészta és...

Mit eszel kenyér, tészta és krumpli helyett?

Figyelt kérdés
Sok olyan étel van, aminek alacsony lenne a kalóriatartalma, de kenyér/rizs/krumpli/tészta kell mellé. Mit esztek ezek helyett?

2021. márc. 31. 16:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
lemaradt bocsi: “ zabàlàsok” is elmaradnak.
2021. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Pontosan ezeket eszem. Mértékkel.
2021. márc. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
74%

En nem fogyokurazok, szalkasitok, de eszek minden ugyanugy, csak kevesebbet, es masfele felosztasban (pl regen nagyon szerettem a sima sajtos tesztat, de ma mar nem is birom megenni, mert nincs hozza zoldseg alapvetoen es nem birja a gyomrom)

De pl sokszor cserelem a tesztat cukkinire, igaz nem a teszta helyettesitojekent, de pl en a bolognait 3/4 cukkini es 1/4 rendes tesztabol szeretem. Vagy ott van a Tescoban kaphato konjak lisztes zero kalorias teszta, persze taperteke sincs, de ha arra jo hogy ugy erezd hogy tesztat eszel. Ha ragadzkodsz a “hamisitvanyokhoz”

2021. ápr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!


Megjegyzem, hogy egy szóval sem írtam, hogy fogyókúrázom! Tisztában vagyok azzal, hogy csak az fenntartható, amit később is be tudok tartani. Eddig is mértékkel ettem - szó sincs éhezésről vagy a fentiek teljes elhagyásáról, csak alternatívákat keresek.


Írtatok néhányan hasznos tippeket is, mint pl. durumtészta, bulgur, cukkini a tészta közé - ilyesmire gondoltam, nektek köszönöm! Hasonló tippeket továbbra is szívesen fogadok!

2021. ápr. 21. 05:42
 25/32 A kérdező kommentje:

A krumpliról:


Hatásotokra utánaolvastam, és tényleg nem akkora mumus, mint gondoltam. Persze vannak elkészítési módjai, amik kerülendőbbek (pl. olajban sütés), de nem szükséges "helyettesíteni".



Ugyanakkor:


"Ha optimális szinten szeretnéd tartani a vércukorszintedet, érdemes a 40 vagy annál kisebb GI-jű élelmiszereket választani, mivel ezek kisebb kilengést okoznak a vércukorszintben.


Főtt burgonya 58

Sült burgonya 85"


Forrás:

[link]

2021. ápr. 21. 05:50
 26/32 A kérdező kommentje:

Összegezve a legjobb tippek, amikhez hasonlókat várok:


durumtészta

teljes kiőrlésű dolgok

bulgur

hajdina

kuszkusz

savanyúság

párolt zöldség, sült zöldség

cukkini a tészta közé


2021. ápr. 21. 05:58
 27/32 anonim ***** válasza:
74%
A GI egy fontos dolog, de nem kell vakon követni. Ha nem vagy cukorbeteg, akkor az ég világon semmi bajod nem lesz a krumplitól, akár akarsz fogyni, akár nem. Persze most az olaj nélküli verzióról beszélek. Sőt, ha jó az étrended, akkor még cukorbetegség mellett sem lesz problémád a krumplival.
2021. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 HELPERGUY4 válasza:
Rizs
2021. ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
bulgurt szeretem én is
2021. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Kenyeret szoktam enni, de csak reggelire, én sütöm, tk rozskenyeret, vagy tk búzakenyeret (azt nem szeretem annyira), vagy keverem zabliszttel. Ha vacsorára is valami szendvicsszerűséget ennék, akkor vagy Wasa, vagy Finn Crisp, szerintem nagyon finom mindkettő, a Finn Crisp kimondottan kedvencem mártogatósokhoz, krémekhez, bár nem mindenki szereti az ilyen savanykás, rozsos dolgokat, nekem viszont pont ezért ízlik.

Igazi, rendes főtt tésztát ritkán eszem, ha igen, akkor durum tésztát, mondjuk havi egyszer. Itt nem tudom betartani, hogy csak keveset, mert az alig lenne valami, úgyhogy nekem egy hónapban egyszer belefér, hogy megegyek egy jó nagy tányér spagettit, de ennél többször nem eszem rendes tésztát. Az olyan ételeket, amikhez kellene tészta, Zero Kalória tésztával vagy Slim Pasta-val készítem, ezek ördögnyelv-lisztből készülnek, gyakorlatilag csak rost az egész, eltelít, de alig van benne kalória, szénhidrát meg semmi. Íze magában nincs, de amilyen szószt ráteszel, annak átveszi az ízét. Az állaga kicsit gumiszerű, ezt meg kell szokni, de amúgy nekem tökéletes, pedig voltak kétségeim, mert sajnos nagyon szeretem az ilyen ételeket, és féltem, hogy nem adja azt az "élményt". De azért nagyjából igen.


Krumplit nem nagyon szoktam enni, néha néha teszek a tepsis húshoz a zöldségek mellé pár szem krumplit is, abból szoktam enni egy kicsit, de nekem nem hiányzik. Valahogy sose tudtam a krumplira köretként gondolni, nekem nincs olyan étel, amihez azt mondanám, hogy hú, ehhez sült krumpli kellene, mert mással nem jó. Nekem a sült krumpli az kb nasi kategória :D De nasinak meg ki tudok találni ennél jobbat is, szóval nem csábít a krumplievés, ha meg mégis azt "kell" ennem, simán kibírom, hogy keveset egyek belőle.

2021. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!