Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az életmód váltásos "fogyókúrá...

Az életmód váltásos "fogyókúrát" h viteleziket ki? Nalatok ez így mit jelent?

Figyelt kérdés
Milyen életmódra váltottatok?

2021. márc. 31. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Igazábol semmilyenre.

Fehér liszt, kenyér és minden maradt, de számolom a kaloriát

2021. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

ez egy divatos kifejezés arra, hogy mindenféle divatos dolgot kövessenek az emberek az étkezésben, sokszor anélkül, hogy pontosan tudnák, mit csinálnak (de közben meggyőződésük, hogy ők tudják a tutit).

(eztfigyuzd mekkora 0% lesz a válasz mellett :D)

2021. ápr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem azt, h elkezdtem futni. De nem címkéztem fel életmódváltásnak, csak azt mondtam rá, h elkezdek futni. Először csak keveset bírtam, aztán fokozatosan többet.

Meg közben a szénhidrátot tartalmazó köretet is elhagytam a sovány hús mellől.

A hozzáadott cukrot már korábban is kerültem.

2021. ápr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

-Végig gondoltam milyen az az étrend amit hosszútávon tudnék követni, jól érzem magam mellette, és a fogyáshoz is hozzásegít.

-Ezek után elkezdtem máshogy enni.

-Pár dolgot másra cseréltem.

-És van olyan is amit pl régebben heti 2-3 alkalommal is ettem, most már csak havonta egyszer.

-Ezek mellé rendszeresen mozgok.

2021. ápr. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért használjuk inkább az 'életmódváltás' kifejezést a 'fogyókúra' helyett, mert nem az a cél, hogy valami borzasztó diétával leadjunk x kilót, és ha végre elértük a célt, visszatérjünk a régi étkezési szokásainkhoz, hanem az, hogy olyan étkezési és sportolási szokásokat alakítsunk ki, amiket nagyon hosszú távon, akár egész életünkben tartani tudunk. A fogyás így valószínűleg lassabb lesz, de tartósabb.

Nálam ez a következőket jelenti:

- Elkezdtem futni és hasizmozni

- Rendszeresen eszem, nem nasizom

- Elhagytam a húst (apukám 25 éve vega, neki nagyon bejött, kipróbáltam, és nekem is)

- Nem eszem péksütit (kenyér, pogácsa, kakaós csiga stb.)

- Minimálisra szorítottam a fehér lisztet és a hozzáadott cukrot.

Ez nem jelenti azt, hogy ezentúl aszkétaéletet élek, a héten volt pl. a kislányom szülinapja, sütöttem neki tortát, és ettem is belőle, de ezek ritka alkalmak, ennyi belefér.

2021. ápr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálam is sima kalóriaszámolás. Nem akarok semmit elhagyni,mert azt nem tudnám tartani.Persze édességre ez nem vonatkozik.
2021. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Részemről több okom is volt életmódot váltani. Az egyik ilyen ok, hogy laktóz intoleranciám van, ami pár éve derült ki. Emiatt már alapvetően diétáznom kell életem végéig. A másik, hogy hiába sportolok 5 éve, bár jelentősen izmosodtam, de azért némi zsír is feljött. Viszont mindig szerettem az egészséges ételeket is, így pár apró módosítással fogyni kezdtem. Igazából semmi extra, kevesebb feldolgozott élelmiszert eszek, és ritkábban fogyasztok fehér lisztes termékeket is, mint korábban. Őszintén, baromira élvezem, egyáltalán nem érzem megszorításnak. Nasizni is szoktam néha, még chipset, meg sütiket is, de jelentősen kevesebbet. Havi 1-2 ilyen alkalom van, általában vendégségben, mivel feleslegesnek tartom, hogy mindenre húzzam a számat, vagy megsértsek valakit. Kalóriákat elvétve számolok, az elején belőttem a kb mennyiségeket, ezzel a technikával, azóta megy anélkül is, szemmértékre.
2021. ápr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 4-es írja, ott a pont, de az 5-ösnél is.

Ami rögtön szemet szúrt, hogy az életmód váltás nem "fogyókúra". Először is a fejedben kell rendet rakni. Ne lefogyni akarj elsősorban. Nagyon sokaknál emiatt sikertelen. Azért csináld, hogy egyszerűen csak jól érezd magad. Gondold végig, hogy mi az, amit egész életedben követni tudsz, ahogy az előttem szólók írják. Én például nem tudnám számolgatni állandóan a kalóriákat. De símán lennék vegetáriánus. Más a húsról nem tudna lemondani. Fokozatosan csináld, ne egyik napról a másikra. Ma cukorral tömöm magam, holnaptól meg már egy grammot sem eszem, az nem megy. Ha cukros üccsiket iszol váltsd le ízesített ásványvízre vagy cukormentes gyümölcslére először. A cukrot váltdsd le édesítőszerre. Nem mind mű meg rossz ízű. Én a 4:1 sztívia-eritritet használom. Növényi alapú és nincs mellékíze. Édesszájú vagyok, nem kell lemondani az édes ízről. Ezen a vonalon kísérletezz. Az a jó az életmódváltással, hogy nagyon kevés vagy nincs is az a szabály, amit meg lehet szegni, ezért nincs lelkiismeret furdalás, ha a barátnőddel vásárlás közben elnyaltok egy fagyit például. Nem kell gyorsan fogyni, pont attól lesz tartós. Valamilyen mozgásformát is iktass be. Nekem az öt tibeti gyakorlat vált be. Saját tempódban haladj! Az hogy elkezded gyötörni magad, nem opció. Az életmódváltás nem fáj, nem gyötör, nem kínoz! Talán ez a legfontosabb szabály!

2021. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Úgy, hogy nem eszünk szemetet egy életen át. Nem csak fogyás miatt, hanem az egészség érdekében. Ez nem azt jelenti, hogy éhezni kell, csak egészséges ételeket kell enni.
2021. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi baj a 9-es válaszommal? Aki lepontoz, ugyan írjon már valami ellenérvet.
2021. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!