Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fogyni?

Hogyan lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy milyen feladatokat kéne végezzek a fogyásom beindulásához? Minden este hasprésezek, felülésezek, lábemeléseztem.

2021. ápr. 6. 21:59
 1/7 anonim válasza:
100%

Nem eleg csak a mozgas

Nagyon oda kell figyelni arra is,hogy miket eszel

2021. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

a fogyásodat a kalóriadeficit indítja be.

bármilyen mozgás pedig hasznos.

2021. ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet fogyni, ha kevesebbet illetve az alapanyagokat megválogatva eszel. Ezek mind has gyakorlatok feleslegesen, inkább minden izomcsoportot mozgass meg, a fogyásod nem tudod egy helyre koncentrálni.
2021. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem lehet kiváltani mozgással az egészéges étkezés, és fordítva se, a kettőt együtt kell csinálni.


Mellesleg a hasprés, felülés és lábemelés hasizom erősítő gyakorlatok, zsírvesztés szempontjából hasztalanok ergó semmit nem érnek ha az a célod velük, hogy fogyj miattuk.

2021. ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak a mozgás részéről beszélünk, akkor én az ilyen hasprés helyett aerob edzéseket javasolnék, vagy ott van a HIIT edzés is. Ezekkel azért lehet fogyni. A haspréssel az az egy baj, hogy "izmot épít", avagy erősít. Lényegében érted, inkább nem zsírt éget (ne értsd félre, éget)

De a mozgás a történetnek csak az egyik része. 100g csoki és 100g zöldség nem ugyanaz.

Mellesleg én kalóriát számolgatnék. Beállítanék egy heti 0,5 kilós fogyáshoz mért deficitet, és azt probálnám tartani így étkezéshez meg mozgáshoz mérten.

Bár ahhoz, hogy mennyi a kalória szülségleted tudni kell a nemed, korod és súlyod, így azt megmondani senki nem tudja neked, azt meg lehet mondani, hogy a heti fél kiló fogyáshoz mennyi kalória deficit kell. 550-600/nap. Na most egy 30 percnyi aerob edzés 300 kalóriát éget kb. Ha azt megcsinálod, akkor a kajából már csak 250-300at kell "kigazdálkodnod"

Vannak tök jó kalkulátorok a neten, keress rá.

Először mindenképp számold ki, hogy a szervezeted magától mennyit éget egy nap el. Ehhez a biotech oldalán lévő képletet tudom javasolni ami bizonyosan jó, de biztos van erre is kalkulátor. Aztán kezd el kalkulálni a deficitet. Sokat segít, ha összeírsz egy listát, hogy mik azok, amiket jó ha eszel. A kalória számolása mellett fontos figyelni azért a ch bevitelt, a fehérje bevitelt, a zsír bevitelt. Meg ezeknek az arányait helyre közel. Ehhez a kalóriabázis oldalát tudom ajánlani.

Ne haragudj, hogy ilyen sokat írtam, meg nem is akarlak elijeszteni a fogyástól, de ez egy kissé összetettebb dolog annál, mint naponta egyszer lefeküdni a szőnyegre és csinálni 50 hasprést. Jó szándékkal mondtam el, hogy egészségesen fogyj le, és úgy is maradj. Sok sikert neked :)

2021. ápr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 repman válasza:
100%
Tavaly előtt 25kg-ot fogytam 98-ról 73-ra. Igazából nem nehéz, csak nagyon akarni kell. A lényeg az, hogy be kell állíts magadnak egy kalória számot. Én 1500/napra raktam a lécet, ez még az egészséges kategória, nem lesz bajod tőle, mégha kevésnek is érzed. Lehet többre is, mondjuk 1800-ra, max lassabban fogsz fogyni. A titka az, hogy kevesebb égetnivalót viszel be, mint amennyit elégetsz. Fontos, hogy ne szegd meg a diétát, mert a "csak egy kis nasik" hó végén csalódást okoznak a mérlegen. Határozottan el kell határozni, hogy csak az adott kalória mennyiséget viszed be, ha ez megvan, akkor ki kell számolni minden ételnek a kalóriatartalmát. Ez egyszerű, hiszen rajta van a csomagoláson általában. Mindenből ehetsz, de a kalóriák nem lehetnek többek. Szerintem felesleges széndhidrát nélkül étkezni, nem azzal van a probléma, különben is az a tüzelőanyaga a szervezetnek. Tehát ehetsz csokit, kenyeret meg amit akarsz, de ki kell számolni. Példának okáért az 1500-at én így osztottam el: 300-900-300. Reggelire és vacsira egy kis valami, "rendes" ebéd mellé még akár pár cukorka is befér. A leglátványosabban és leggyorsabban azonban plusz testmozgással lehet fogyni. Igaz, az első pár nap éhes az ember szinte egésznap, de ezt csak az agy gerjeszti. Valójában nem annyira éhes az ember, főleg felesleggel, hogy rosszul legyen. (A valós éhezésnél nem csak korog a gyomor, hanem rosszullét, cukorszintingadozás, gyengeség, fáradtság jelentkezik, ami valljuk be, elég messze van az 1500 kalóriás táplálkozástól). Az emberek általában az agyat etetik, nem a testet (ezen érdemes elgondolkodni, mert ez gátolja az embereket legtöbbször). Ezt ha legyőzi egy pár nap alatt az ember, akkor könnyen tartható a diéta, nem lesz éhes, sőt elég idő után szűkül a gyomor is. Én már rég nem tudok sokat enni, sőt amikor befejeztem a diétát, nehéz volt visszaszokni a megfelelő étkezésre súlytartáshoz (tulajdonképpen emiatt -2kg-al végeztem a tervezetthez képest). Na de az edzést említve, rekordom asszem 5 kg volt egy hónap alatt, mikor nyáron futottam, bicikliztem, bokszoltam. Ezekkel iszonyatosan lehet égetni a zsírt. Kedvenc sportból nyugodtan lehet 1-2 órát egy nap csapatni.
2021. ápr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziaaztok! Nagyon köszönöm a segítséget és azt is, hogy normálisan válaszoltatok! Nagyon sokat jelent! Őszintén, tavaly nagyon nagyon sokat leadtam, nagyon nagyon sokat sportoltam. Jött egy nehezebb időszak, elkezdtem rohamosan hízni, ugyanazokkal a kaja mennyiséggel és mozgással, mint amivel lefogytam😅 aztán most végre megállt a hízás, próbálok edzést váltani😄
2021. ápr. 7. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!