Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A 11 és fél éves lányomról...

A 11 és fél éves lányomról lenne szó?

Figyelt kérdés
Szóval a lányom kitalálta, hogy fogyókúrázni akar, merthogy ő (szerinte) kövér. Ugye 11 és fél éves, én nem engedem neki, hogy ezt csinálja. 147 cm és 39 kiló, szerintem egyáltalán nem kövér. Amúgy az alakja teljesen rendben van.Szerintetek ez normális? A súlya normális ugye? Mert ha az nem normális, akkor az edzést megengedem neki. Remélem érthetően írtam le.
2021. ápr. 7. 10:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

egyáltalán nem kövér, a számokból megítélve. sok időt tölthet a neten, vagy a suliban cikizik miatta, 11 éveseknek magától nem szokott eszébe jutni a diéta kérdése... edzeni mindenképpen mehet, a sport jót tesz, nem csak fizikailag, hanem szellemileg is. fontos, hogy oda kell figyelni arra, hogy ne hagyjon ki étkezéseket, és ne mellőzze a megfelelő táplálkozást. ha esetleg észrevennéd, hogy rohamosan fogy, nem eszik, vagy furcsán viselkedik, akkor fennállhat étkezési zavar kialakulása, így legrosszabb esetben egy gyermek pszichológushoz el lehet vinni, aki segít megoldani a dolgokat.

szerintem beszélgess el vele mélyebben erről! :)

2021. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Pitegamer válasza:
94%
Szerintem nem az. Nekem a húgom 12 és 41 kg, 151 cm. Nincs semmi baj azzal se ha edzene egy kicsit, de azért szerintem mondd el neki, hogy nem kell fogyókúrázni. Ha nem sportol akkor kezdjen majd el valamit, ha még igen, akkor folytassa.
2021. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

1. Normálisnak tűnik a súlya, bár nem írod, hogy a nemi érése megkezdődött-e már.

2. Mi az, hogy a sportot megengeded? Ezt úgy írod, mintha a sport valami káros vagy veszélyes dolog lenne. A sport hasznos és egészséges függetlenül attól, hány kiló az ember.

2021. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Sportolni engedd, de szórakozás, kikapcsolódás miatt, emellett szerintem nézz utána mit csinál a neten, mert ahogyan fent is írták 11 évesen nem normális, hogy a diétázáson gondolkodik egy gyerek, főleg hogy teljesen normális a tömege.


Figyelj, rá, nehogy a hátad mögött kidobja az ennivalokat és hasonló butaságokat csináljon.

2021. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon köszönöm mindenkinek! Ezt megmutatom neki, hogy miket írtatok! Szerintem abbahagyja akkor, de azért figyelem, hogy nem akar e tovább fogyózni.

#4 ezt úgy értem, hogy kitalálta, hogy naponta el akar égetni 4-500 kalóriát. Alapból szokott sportolni, lovagolni jár heti egyszer, tesi óra helyett is szokott olyasmiket csinálni, amit órán csináltak volna.

# 1 szerintem nem a suliban cikizik, az osztályában mert ő majdnem a legvékonyabb. Telefonozni nagyon ritkán szokott szerencsére, ha mégis, akkor is csak Among Us-ozni szokott. Remélem, hogy abbahagyja. Mindenkinek köszönöm, hogy normális válaszokat kaptam!

2021. ápr. 7. 11:23
 6/29 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy velem szeretne járni futni néha. Azt megengedjem neki? Igazából nem futnának olyan sokat. És még arra jöttem rá, hogy van egy brutálvékony barátnője, lehet hogy miatta van ez?
2021. ápr. 7. 11:25
 7/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a kis pipa❤️😁
2021. ápr. 7. 11:26
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

írasd be valami sportra, az mindig jó. gondolom nem cukrot zabáltok zsírral, ha igen, azon az egész család érdekében változtass. sok zöldség-gyümölcs, sovány húsok, minimális nasi. ez már egy egészséges étrend. a lányod magától dönthet úgy hogy nem eszik csipszet, nem iszik kólát (ez amúgyse tesz jót senkinek).

a legnagyobb baj amikor ilyen fiatal korban "diétázni" akarnak a gyerekek, hogy a fejükben csak a koplalás számít fogyókúrának. azt magyarázd meg neki, hogy a koplalás nem járható út.

2021. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Sportra jár,plusz a tesióra helyett is sportol, azt már írtam. Természetesen nem cukrot eszünk zsírral, kólát és chipset nem nagyon szoktunk nekik venni, de édesség van itthon. Mostanában tényleg nem szokott annyi csokit stb enni.
2021. ápr. 7. 11:54
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

A futás teljesen oké szerintem, bár ez fura, hogy 11 éves kislány kalóriákon gondolkodik. Persze, lehet a vékony barátnő az oka, de nem biztos, hogy direkt. Nekem is volt, hogy nálam vékonyabb barátnőm mondogatta, hogy ő magával elégedetlen, de én csinos vagyok. :D

Szerintem vidd el nyugodtan futni, csak figyelj rá, hogy egyen eleget.

2021. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!