Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a jó makró felosztás? Hogy...

Mi a jó makró felosztás? Hogyan számoljuk ki?

Figyelt kérdés

Hogyan számolom ki mennyi makróra van szükségem?

Ha fogyni szeretnék akkor fehérje 1-1,5/ttkg

Szénhidrát?

Zsír?

Tudom hogy a kalória deficit lesz a mérvadó tehát bevihetnék tobb ch-t is ha kaloriadeficitben vagyok fogyni fogok attol is

De engem az egeszsegesebb resze erdekelne.

Ha mondjuk kiszamoltam hogy nekem 2136kcal van szüksegem súlyfenntartáshoz ezt leviszem 500kcal akkor 1636kcal ehetek és akkor fogyok.

A makrókkal nem vagyok tisztában,szeretném ha zsír menne le nem izom ezért gondoltam a fehérjét 1,5tel szorozni az 108gra jott ki, a szénhidrát 180g lenne 2,5tel szorozva, az nem sok?

A zsírt 0.6tal szoroztam 43,2 jött ki.

Ez így szerintetek rendben van?

Szénhidrátnak jó lehet pl teljes kiörlésű kenyér is?

72kg vagyok és 156 cm


Köszönöm ha segítessz



2021. ápr. 8. 09:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Energiaszázalékban 20% fehérje, 30% zsír, 50% szénhidrát. Kivéve ha speciális diétát követnél, pl. Lowcarb, ott egész más arányok vannak.
2021. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%

Már az eleje rossz. Fogyásnál legalább 2 gramm fehérje ajánlott testsúlykilogrammonként, de lehet még feljebb is vinni. Kivéve, ha nagyobb túlsúllyal rendelkezik valaki, mert akkor ez a számítás már szükségtelenül sok fehérjét ad ki.

Nézzük konkrétan a te esetedet! A magasságodból úgy sejtem, nő vagy. Nőknek fogyáshoz a napi 1200 kalória jó kiindulópont, az 1600 szerintem től sok. Mivel nagy túlsúllyal rendelkezel, a bő 2 g fehérje számodra feleslegesen sok, de olyan 120 gramm azért legyen meg naponta! Ez 480 kcal. Ezután jön a zsír kiszámítása. A minimum körülbelül fél gramm testsúlykilogrammonként, tehát számodra legalább 35 grammot mondanék, ami 315 kcal. A fennmaradó kb. 400 kalória lesz a szénhidrát, ami 100 grammot jelent. Ha több zsírt viszel be, semmi probléma, de akkor a szénhidrát kevesebb kell, hogy legyen, mivel a kalóriamennyiség adott. Ha belefér a keretbe, kenyeret is ehetsz.

2021. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a hasznos választ sokat segítettel:)
2021. ápr. 8. 12:14
 4/21 A kérdező kommentje:
Azért jott ki az 1600 mert heti 3x tornazok otthon illenve a munkám során is neha sokat mozgok
2021. ápr. 8. 12:20
 5/21 anonim ***** válasza:
Az 1200 kcal kevés, ha sokat mozogsz mellette. 1600 kalóriával bőven fogyni fogsz, ha korábban 2000 felett ettél, és jelentősebb túlsúlyról indulsz.
2021. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Eddig sem ettem tul sokat inkabb rendszertelen volt az etkezesem, gondolom ez sem tett jot
2021. ápr. 8. 13:00
 7/21 anonim ***** válasza:
Próbálj többször (napi 4-5x) kevesebbet enni. Illetve van, akinek inkább a napi 3 étkezés válik be. Minden esetre érdemes rendszert vinni bele. Jó, ha nagyjából hasonló időben vannak minden nap az étkezések.
2021. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Mindenkinek más a jó arány, ki kell tapasztalni. Nálam pl 11-20% szénhidrát, kb 25%fehérje, a többi zsír.
2021. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A fehérjéből nem kell 2 g/tskg, akkor se, ha fogyni akarsz. Az izomveszteség elkerülése az edzésen fog múlni. Zsírból 15-20 %-nál nem kell több, 30 körül jó leszel. Fehérje inkább 0,8-1,2 g/tskg. A többi pedig szénhidrát, persze csak jó minőségűek, tk gabona, zöldség, gyümölcs.
2021. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Tejtermékek, natur joghurt, turo ezek jok lehetnek? Zsirszegeny?

2021. ápr. 8. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!