Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória számlálás nélkül...

Kalória számlálás nélkül hogyan lehet fogyni?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, 20 kilót szeretnék leadni. Követek egy velem egykorú nőt instagramon, mindig kiteszi, hogy éppen miket eszik, általában az étkezése lassan felszívódó szénhidrátból, rostban gazdag zöldségből és többféle húsból áll. Ő nem számolja a kalóriákat, nem eszik édességet, kenyérfélét ritkán, akkor is csak teljes kiőrlésűt vagy sokmagvasat. Ha hasonlóan kezdek el étkezni, fogyhatok kalória számlálása nélkül is?

2021. ápr. 8. 11:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

6-os válaszoló vagyok.


A 9-es már jól megválaszolta a kérdésedet, Kérdező. Ment a zöld kéz :)

2021. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Én kalóriaszámolással fogytam 27 kilót, a fogyókúra alatt szinte végig számoltam a kalóriákat, csak az utolsó kb 3 kalóriánál nem. A makrókra nem figyeltem, mégis le tudtam fogyni (ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne érdemes rájuk odafigyelni). Most a súlyfenntartáshoz sem számolom. Ennek az az oka, hogy ameddig számoltam, azalatt annyira berögzült, hogy mi mennyi kalória, hogy ha ránézek egy tányér ételre, nagyjából meg tudom saccolni, hogy mi mennyi. Na meg megszoktam azt a látványt is, hogy egy étkezésre mennyit ehetek ehhez a súlyhoz, így fejben sem kell már saccolgatni. Én azt javaslom, hogy kezdetben számolj kalóriát, mert néha megdöbbentő, hogy miben mennyi van, így szerintem könnyebb átlátni, hogy mennyit ehetsz a fogyáshoz, de tény, hogy ha mennyiségben kevesebbet eszel, plusz nem kalóriadús ételeket (pláne, ha mellette sportolsz is), úgy is fogyhatsz.
2021. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok, elírtam, az utolsó kb 3 kilónál nem.
2021. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kezdtetben tudsz fogyni kalóriszámlálás nélkül is, de egy idő után megállsz a fogyásban. Én éveken keresztül minden nap sok csokoládét, chipset és hasonló szenny kajákat ettem. Első lépésben ezeknek a fogyasztását hagytam el, 3-4 kg ment le így, de több hét kellett hozzá. Utána megállt a fogyás, ekkor kezdtem el kalóriát számolni és minimálisan ugyan, de néha ettem csokit és társait. Utána újra beindult a fogyás :)
2021. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%

A fogyás ugyebár kalória deficiten múlik, akár számolod, akár nem. Tehát a lényeg, hogy olyan étrended legyen, amellyel deficitben leszel. Sport mellett persze, mert az is nagyon fontos. Na most, az igazán jó étrend az, amellyel jól laksz kalória deficitben is, így felesleges számolgatni. Ha zöldség, gyümölcs és tk gabona az étrended alapja, akkor elég nehéz túlenni a keretet. Igen, mindenből lehet annyit enni, hogy többletet eredményezzen, csak azért brokkoliból jóval nehezebb, mint csokiból. :)

Ha kiiktatod a feldolgozott ételeket, meg az olyan üres kalóriákat, mint az olaj, az máris hatalmas nagy segítség a fogyás érdekében.

2021. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!