Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak 3 hónap alatt...

Hogyan fogyjak 3 hónap alatt kb. 5 kilót? Saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
24/N
2021. ápr. 10. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Életmódváltoztatás, kalóriaszámolás, sport
2021. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Kezdj el sportolni, ha még nem tetted. Egyél több zöldséget és gyümölcsöt, kevesebb feldolgozott élelmiszert. Számold ki kalkulátorral, mennyi kalóriát kell kb enned.

Az életmódod és a súlyfelesleged nélkül ennél többet nem nagyon lehet modnani.

2021. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Egészségesebb étrend, rendszeres mozgás. Fehérlisztes, cukros dolgokat kerüld. Számolgatás helyett inkább ajánlanám, hogy figyelj a tested jelzéseire, akkor egyél ha éhes vagy, amíg kellemesen jóllaksz, főleg teljes értékű élelmiszereket pl: tojás, húsok, zöldségek, olajos magvak, sajt stb. NE koplalj. SOHA!

Ha esetleg érzelmi evő vagy, arról le kell szokni.

Sok sikert.

2021. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Hány kilóról indulsz, mert ez nagyon nem mindegy.
2021. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
25%

Kerüld a cukros, magvas, fehérlisztes, élesztős, tejtermékes, növényi olajos dolgokat. Valamint a szénsavas italokat. A bubis víz sem jó.

Olaj helyett állati zsír kell.

Hús és zöldség.

A fogyási időszakban a gyümölcs sem jó.

Vitaminbevitelt tablettákkal kell megoldani.

Csökkentsd az egyszeri étkezési adagot, így csökken a gyomortérfogatod is.

De azért ne csak két falat legyen.

Ha egy normál tányért telepakoltál, akkor ezentúl csak félig pakold. Vagy használj kisebb tányért. Nekem utóbbi jött be.

Többször keveset enni jobb, mint egyszer sokat.

Van akinek segít, ha 18 után nem eszik. Nálam ez sajnos nem kivitelezhető.

De van nem is egy ismerősöm, aki ilyen módszerrel sokat tudott leadni.

Testmozgás, napi edzés ajánlott.

Én neten kerestem pár tetsző gyakorlatot.

Volt rövid, de izzasztó, és volt időigényesebb, de lassabb mozgású is, ami tetszett.

2021. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! : )
2021. ápr. 10. 22:19
 7/12 anonim válasza:
73%
Kalóriaszámlálás, ha nem tudsz esetleg aktívan sportolni akkor is menj sétálni minden nap intenzívebben. Számold ki mennyi kalóriát dolgozol le, és ettől mindenképpen kevesebb kalóriát fogyassz. Nagyjából ennyi.
2021. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
20%
Csirke rizs,saláták,gyümölcs, napi 5 km séta
2021. ápr. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Én soha nem számoltam kalóriát, nekem az túl macerás. Az elmúlt három hónapban olyan 5,5-6 kilót adtam le a következő módszerrel:

- Először beállítottam magamnak egy egészséges étrendet. Napi 4-6 étkezés étvágytól függően, mérsékelt adagokkal, közte semmi nasizás, a hozzáadott cukrot elhagytam teljesen, a fehér lisztet mérsékeltem (főtt tésztát eszem, kenyeret, péksütit nem.) Nem koplaltam, de az első időszakban előfordult, hogy néha éhes voltam, ezen túl kell lendülni, utána átáll a szervezet.

- 2-3 hét múlva elkezdtem futni járni. Kezdetben nagyon keveset bírtam, 750 méterrel kezdtem. :) Ez napról-napra nőtt, most már 4 km-t is lefutok úgy, hogy csak kellemesen fáradok el. A lényeg itt is a fokozatosság.

- Illetve ami nekem nagyon bejött, de nem mindenkinek való: elhagytam a húst. Nem lettem vegetáriánus, mert ha nagy ritkán olyan a szitu, mondjuk vendégség van, akkor eszem, de ha kikerülhető, nem. Azóta sokkal változatosabb ételeket készítek, és kevesebb kalóriával is jóllakom. De ismétlem, ez ízlés dolga.

Az első egy hónapban nagyon szigorúan tartottam magam az új szabályokhoz, miután viszont megszoktam, néha már lazítok. Továbbra sem veszek magamnak kakaós csigát, nem készítek rántott húst sült krumplival, se mákos tésztát, nem is kívánom ezeket. Viszont a kislányom szülinapi tortájából azért ettem, tegnap pedig bográcsoztunk a barátainkkal, akkor sem tettem az agyam, hogy "jaj, én ilyeneket nem eszem." Ha ezek tényleg kivételes alkalmak, akkor csak tarthatóbbá teszik az egészséges életmódot.

2021. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, benéztem, nem 4-6, hanem 3-5 étkezés. Tehát a reggeli-ebéd-vacsora fix, tízórai és uzsonna csak akkor, ha megéhezem.
2021. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!