Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elhagyom a kenyeret ami...

Ha elhagyom a kenyeret ami nagyon hízlal akkor, hogy lakok jól, mitől lesz jólakott érzetem? Mert a zöldségtől biztos nem ugye?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 17:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%

- hússal,Zöldségekkel is jól lehet lakni.

Én pl zsírban sütöm át a zöldségeket, majd a felesleget leszűröm. így finomabb és laktatóbb is számomra. 5-6 óra után kezdek éhes lenni egy ilyen étkezés után.

2. Nincs értelme elhagyni a kenyeret ha szereted, de választhatsz másfélét a sima fehérlisztes helyett. Van a teljes kiőrlésű ami lassabban szívódik fel, ( bár szerintem ehetetlen íze van, de van aki szereti). Aztán van pl rozskenyér is, meg szénhidrátcsökkentett kenyér is. Én lowcarb kenyeret szoktam enni limitált mennyiségben. Az én étrendembe teljesen jól passzol, finom is. + A fogyásommal sincs probléma emiatt. Nem tartottam fontosnak elhagyni, úgyis csak sóvárgás , meg szenvedés lenne a következmény, mivel szeretem a kenyeret. Annak meg semmi értelme ha az ember csak vágyakozik valamilyen étel után, annak előbb utóbb lehetnek negatív következményei. Pl falási rohamok.

2021. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem a kenyér hizlal, hanem a kalóriatöbblet.


A szénhidrátok képezik a táplálkozásunk alapját, szóval az ész nélküli szénhidrátimenteskedésnek nem sok értelme van.


Lehet enni kenyeret, csak figyelj rá oda, hogy teljes kiőrlésű legyen. (Nem barna, nem magvas, nem szénhidrátcsökkentett, nem XY guru kenyere, hanem simán teljes kiőrlésű!)


Ellenben amit ténylegesen el kellene hagyni, az a hozzáadott cukor és a feldolgozott élelmiszerek...

2021. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Én a csak zöldségektől kb. elájulok, ezért tehát tésztát, kenyeret is eszem, és sütit is, csak jóval kevesebbet.
2021. ápr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Én sem tudok jóllakni zöldséggel. Eszem, eszem, de csak a egyre éhesebb leszek, hiába van mellé hús.
2021. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 vantel ***** válasza:
31%
Amint alábbhagy a szénhidrát függőséged ,már igen.
2021. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

a lényeget már leírták, de amúgy próbáltál te már megenni 1 kiló főtt zöldséget? nagyon kevesen lennének utána éhesek. :)

a zöldségeknek pont ez a lényegük, hogy kevés kalória van bennük, lehet enni kétpofára (és ajánlott is), mégse tudsz annyit megenni belőlük, hogy hízz, mert nem bírod túlenni a kalóriakeretedet, annyira eltelítenek (persze tényleg nem 10 dekát kell enni)

2021. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

Jól lehet lakni növényekkel is. Valahogy a vegánok is megoldják. Mondjuk aki a salátáig lát, az persze hogy nem lakik jól. Azért egy jó barna rizses, babos, lencsés, kajától megnézem ki nem lakik jól. Ahogy a 6-os írta, többet kell enni belőlük az alacsonyabb kalória sűrűség miatt.


A kenyér pedig nem hízlal nagyon. Aki a kenyértől hízik, ott általában más gond is van. A teljeskiörlésű kenyeret eheted nyugodtan, ahogy a 2-es is írta.

2021. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%
Sosem eszem kenyeret, maximum, ha konkretan szendvicset akarok enni, de semmilyen egyeb kajahoz, fott kajahoz, leveshez nem eszek, es megis jollakom🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
2021. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Tejtermék, hús. És de, zöldségekkel is, mért nem?

Majonézzel, szószokkal körítve.

2021. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

Én is úgy gondolom, zsírban, vajban kell sütni a zöldségeket és sok tejtermékkel köríteni, pl. joghurtos öntetek.

Sült hús mellé, rántott gomba, mártások...

Zöldségből is lehet pörköltet készíteni.

2021. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!