Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak? És hogyan...

Hogyan fogyjak? És hogyan hagyjam abba? (Nyilván ha elértem a célt)

Figyelt kérdés

163 cm vagyok, és 78 kg, 65 kg körülre szeretnék lefogyni.

Azt már tudom, hogy a cukrot ki szeretném vonni az életemből. Illetve azt hogy tejterméket csak kis mennyiségben szeretnék fogyasztani.

Jó tippek, efajta fogyáshoz?


2021. ápr. 12. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Feldolgozott ételek és olaj elhagyása segíteni szokott. Mozgás mindenképpen legyen. Sok zöldség, gyümölcs, tk gabona, kevés zsír.
2021. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja igen azt kihagytam, hogy az olajat is el szeretném hagyni. Illetve fehér Liszt helyett rozslisztet akarok használni.

Kovászos vagy rozskenyeret használni, nyilván kis mennyiségben, ha megkívánom a kenyeret.

Még várom a válaszokat. Azért ment a pacsi:)

2021. ápr. 12. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Kaloriat kell szamolni meg pluszban, igazabol ennyi. Az a baj, hogy oke, hogy kizarod/ lecsereled az alapanyagokat, de egeszseges kajaval is lehet hizni, ha tobb kaloriat viszel be, mint amennyit elegetsz.

Ha mar elerted a celt, akkor pedig sulytartashoz emelni kell rajta. En 1600 kaloriaval fogytam (sport mellett), most 2100 kaloriaval tartom a sulyom. Ki kell tapasztalni, hogy kinek mennyi kell.

2021. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Igen ezt tudom, hogy kell számolni. És azt hogy tudom kiszámolni hogy én mennyivel tudok fogyni? Vagy te hogy csináltad?

2021. ápr. 12. 18:49
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet kiszámolni, vannak kalkulátorok a neten de kicsivel pontosabbak csak mintha a hasadra ütnél, nagy általánosságban az átlag alapján adnak egy számot, sokszor századra(!!!) pontosan, ami nonszensz. Ettől a te igényeid jelentősen eltérhenek mind pozitív mind negatív irányba.


Ki kell tapasztalnod, hogy mit hogyan tolerál a tested. Meg kell tanulnod megkülönböztetni azt hogy éhes vagy-e attól, hogy csak megkívántál-e valamit. Ha éhes vagy értelemszerűen enni kell valamit lehetőleg rostban, fehérjében gazdag ételt.

2021. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a sport és a megfelelő táplálkozás mellett az segített, ha napi 3x ettem, de akkor bőséges adagokat.
2021. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyél minél nagyobb arányban teljes értékű élelmiszereket, tojást, húsokat, zöldségeket, sajtot, olajos magvakat stb. Feldolgozott, finomított termékeket érdemes kerülni. Mozogj rendszeresen. Ha érzelmi alapon eszel arról le kell szokni. Soha ne koplalj, ha éhes vagy, akkor a szervezetednek energiára van szüksége, vagyis enni kell!
2021. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De ha eleve csökkentem a kalóriát, és kevesebbet eszek, akkor éhes leszek nem? Az olyan éhség úgymond nem természetes?
2021. ápr. 12. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Első sorban az étrended összetételén, minőségén érdemes változtatni, a kalóriák kevésbé fontosak, nem mindegy milyen forrásból származnak.

Ha jól állítod össze az étrended, és a tested jelzéseire figyelsz, nem lesz gond. Meg kell tanulnod hogy mi milyen hatással van rád, téged mi laktat legjobban. Ezen a téren ugyanis nem vagyunk egyformák. Illetve meg kell tanulnod különbséget tenni valódi fizikai éhség (energiaigény), és kívánósság között.

2021. ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

És az között mi a különbség? Vagy majd rájövök alapon?

Igen azt tudom hogy nem vagyunk egyformák.:)

2021. ápr. 12. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!