Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzéstől hízhatok?

Edzéstől hízhatok?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelőtt kezdtem kicsit edzeni, viszont egy időre abba hagytam a térdem miatt. Edzés előtt mindig 51 kiló voltam, bármennyit ettem semmit nem híztam. Elkezdtem edzeni, főleg fenékre, azóta 54,4 kiló lettem. Most vagyok 53,3. Ugyanúgy ettem mint máskor, és most is. Edzéstől hízhatok?

Nem azért kérdezem, mert jaj híztam pár kilót, inkább annak örülök, hogy jönnek rám a kilók. Csak fura, hogy bármit csináltam nem híztam

23/L



2021. ápr. 13. 19:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
70%
Szerintem izom ment rád.Legalábbis biztos hogy az isTényleg ugyanannyit ettél mint máskor?Csak mert az is egy elképzelés hogy edzés előtt csak azt hitted sokat eszel pedig nem is.Aztán most, hogy már kifáradsz nagyobb étvágyad lett és most eszel többet.De ha nem akkor az inkább izom lehet.
2021. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ugyanannyit eszek. Van olyan este, hogy pl 21 órakor eszek. Vagy 17 órakor, kolbászt, szalonnát meg ilyeneket eszek. Reggel, délbe meg este eszek.
2021. ápr. 13. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Kalóriatöbblettől lehet hízni. Honnan tudod, hogy ugyanannyit ettél? Kimérted grammra? Ugye, hogy nem!
2021. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elkezdtem mérni egy alkalmazással, de össze-vissza ír dolgokat, hogy több a zsír miközben kb 20-at mutatott és valami 1000-t írt többletnek
2021. ápr. 13. 20:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#20.43 Nem alkalmazással kell mérni, hanem konyhamérleggel. És minél egyszerűbb ételeket kell enni, mert az összetettebbeknél (pl. bableves, mákos tészta, rizses hús) már nem lehet tudni, mennyi az energiaértéke.
2021. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ó értem, köszönöm! 😊
2021. ápr. 13. 20:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Rövid válasz: Nem, nem lehet hízni edzéstől (sajnos). Muszáj, hogy kalóriatöbblet keletkezzen.
2021. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

De többet mutat a mérleg, ha valaki izmosodik. Nézz utána bátran, hogy akik elkezdenek komolyan edzeni akár 5-10 kilóval is nehezebbek.

[link] itt egy cikk

2021. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cikk azt írja le, hogy a béltartalom, víz... miatt nő a súlyod.

Az edzéstől nem nő a súlyod, hanem átalakulnak az arányok. Amit a cikk ír, 1kg zsír pontosan ugyan annyi, mint 1 kg izom, csak a térfogat más.

Kalóriadeficitben és magas fehérje mellett tud keletkezni némi izomtömeg, a zsírt eközben felhasználja a tested. Így lehet az, hogy izmosabb vagy, de 1 grammot nem híztál. Velem pont ez a helyzet.

Húsosabb voltam, 65kg, edzettem, szép kerek izmokat növesztettem, erős sportos alkat lettem, 1 kilót fogytam, a zsírt lassacskán izomra cseréltem.

2021. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
47%
Persze hogy hízhatsz.. Az izom súlya több mint a zsíré. Ezért imádom azt a hülyeséget amikor lemegy egy nő a konditerembe és 2 hónap után abbahagyja mert hízott. Csak szerencsétlen nem tudja hogy azért nehezebb mert izmosodott.
2021. ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!