Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a cukorról?

Hogyan szokjak le a cukorról?

Figyelt kérdés

Sajnos az a fajta ember vagyok, akinek ha választani kellene, hogy soha többet nem ehet édességet vagy főtt kaját, a rendes ételről mondanék le.

Egész nap ellenék csokiszeleteken, gumicukron.

Mondhatni kedvenc ételem a Nutella.

Nem akarok cukorbeteg lenni és hízni sem tovább(most pár kg van rajtam, de érzem, ha nem változtatok, baj lesz).

Van valami étrend kiegészítő, vagy bármi, amitől nem fogom kívánni a cukrot?

Próbáltam az édedítőszeres dolgokat, de szó szerint rosszul vagyok tőlük.

Vettem jó drágán Diablo mogyorókrémet, finom is volt, de úgy elcsaptam a 4 diablóval megkent palacsintával a gyomrom, hogy 2 napig rosszul voltam, nem tudom, mi van benne, amire így reagálok, de más ilyen termékeknél is megfigyeltem, hogy felpuffadok, csikar a hasam, rossz a közérzetem.

Mit csináljak?



2021. ápr. 14. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Semmiképpen ne mondj le a cukorról, főleg ha jól is esik.

Az adagot kell csökkenteni.

A nutellát én a pálmazsír miatt hagytam abba, undorítónak találom, hogy az adja a krémességét :D

Készíts házi édességeket fele annyi cukorral mint a receptben van stb.

2021. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Datolya vagy datolyaszirup nagyon jó édesítő. Rengeteg ilyen sütemény recept van a neten. Esetleg gyümölcsöt próbáltál enni édesség helyett?
2021. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt régen olyan durva szinten műveltem, hogy teljesen megértelek.

Nálam a mérték a vödör volt, ha felbontottam valamit (mindegy mekkora adag), az még aznap, de inkább pár órán belül elfogyott.

Nekem csak az segített, hogy egyszerűen egy nap abbahagytam (a lakásból és a környezetemből száműztem ezeket a cuccokat), és egyáltalán nem ettem ilyesmit jó sokáig.

Az első 3 hét vagy talán hónap egy kínszenvedés volt, mint egy rossz drogos. Utána meg már nem is hiányzott annyira, és 2 hónap múlva néha-néha már tudtam mértékkel fogyasztani. Annyira jól működött, hogy volt ismerősőm, aki elnézést kért, amiért fagyit evett előttem, de mondtam, hogy semmi vész, egyáltalán nem kívánom (és magam is meglepődtem, hogy ez valóban így volt).


Ami még segített, az a tápláló, kiegyensúlyozott étrend, és valaki akkoriban ajánlotta a C-vitamint, amit talicskával kezdtem befelé tolni és tényleg csökkentette az édesség utáni vágyamat.


Ha nem tudsz mértéket tartani, akkor talán ez a hirtelen abbahagyás a legjobb módszer, szenved az ember, de 1-2 hónap semmi ahhoz képest, hogy ha nem hagyod abba, akkor még egy év múlva is ugyanitt (vagy hátrébb) tartasz.

2021. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

- tudatos döntés: eldöntöd, hogy a mindennapokban semmi szükséged ilyesmire rendes étrend mellett.

- önkontroll: ha rádtör a vágy, visszafogod magad tudatosan. Ez csak kívánósság. Negyed/ fél óra múlva eszedbe sem fog jutni.

- nem kell elhagyni ha nagyon szereted mert nem valószínű, hogy egy életen át tartós lesz. Csak ritkábban fogyassz ilyesmit.

A cukor simán tud függőséget okozni. Minél többször eszel ilyet, annál inkább kívánod.

Nekem is volt ezzel problémám, de redukáltam a cukros édességet ( is), havi egyetlen napra.

Köztes időben vannak más alternatívák is. De ezekkel is mértéket tartok.

Nekem ez így bevált, a fogyásomnál pedig nem okoz gondot. Az állandó vágyakozás is rég elmúlt.

2021. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen vagyok :) Jelenleg 1300-1550 kcal a bevételem a sporttól függően, és ha választanom kell a reggeli proteinszelet + egy kis délutáni cukormentes csoki/kávé ill. az ebédre fogyasztott CH köret között, akkor az édességet választom :D Habár én cukros dolgokat nem eszem, csak édeseket. Imádom az édességet. Viszont! Én szeptember óta már nagyon tudatosan étkezem, és rendszeresen mozgok, ennek ellenére az édességekről, mint írtam, nem tudtam lemondani, csak beleépítem a keretbe. Az a bajom, hogy én már-már függő vagyok, és ez zavar. Konkrétan megőrülnék, ha egy napig nem ennék édességet. A minap realizáltam, hogy annak ellenére, hogy egy tonna étrendkiegészítőt fogyasztok, egyikben sincsen króm, ami az inzulin- és vércukorháztartásban nagyon fontos szerepet játszik. Gondoltam, mivel nem szimplán arról van szó esetemben, hogy szeretem az édességet, hanem hogy szabályosan sóvárgok utána, talán meg kellene próbálkozni a krómpótlással,hátha ennek hiánya (is) a baj. És képzeld, lassan egy hete szedem, és sokkal jobban tudom fegyelmezni magam :)

Most a proteinszeletekről, cukormentes csokiról próbálok abszolút lemondani (drága is ugyebár), és átállni a reggeli, egyszeri fullos zabkására, amibe 20g zab és 25g whey protein mellé pakolok mindent: mirelit gyümiket, egy kis mogyorót, kesudiót stb., étcsokidarabokat, cukomentes csokiöntetet... és ez úgy eltelít, hogy most már van, hogy elég is egy napra ennyi édesség, és így több kalóriát tudok szorítani normális ételeknek. Szóval próbáld meg a krómot, addig is cukormentes édességeket enni, és azoknak a mennyiségét folyamatosan csökkenteni.

Én nutella helyett Diablo mogyorókrémet szoktam venni vagy gymbeam-es poteinellát, csokiból is van cukormentes pl. az Aldiban, Pennyben, a gumicukor meg szemét, azt felejtsd el :)

2021. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek!
2021. ápr. 15. 14:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!