Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdő fogyókúrázónak milyen...

Kezdő fogyókúrázónak milyen tanácsot adnátok? Hogyan vágjon bele, mire figyeljen mindenképp?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogyókúrát nem ajánlok. Ezek jellemzően túl drasztikusak, koplalásra épülnek, időszakosak, tápanyaghiányosak, és hosszútávon a feladást, visszahízást, jojóeffektust idéznek elő.

Életmódváltást javaslok amit egy életen át képes az ember megtartani.

Főként teljes értékű élelmiszereket, rendszeres mozgást, figyelni kell a szervezet természetes energiaigényére, és azt kielégíteni. Azaz, ha éhes vagy eszel, ha jóllaktál befejezed. Ajánlott a felesleges nassolások- étkezések elhagyása/ visszaszorítása.

Ezen belül egyéni igények és ízlés dolga:) mindenkinek más jön be.

2021. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Az első válaszolóval csak egyetérteni tudok, inkább életmódváltásra törekedj. Szóval ne csináld azt, hogy most minden pékárút, tésztát, süteményt, stb. kizársz az étrendedből, mert az nem megoldás. Szóval nyilván próbálj meg kevesebbet enni belőlük, mert rengeteg kalória van bennük, meg nem is annyira egészségesek, de ne zárd ki most teljesen ezeket az étrendedből, majd ha elérted a kívánt súlyt, akkor újra vissza a régibe mindent. Ezt NE csináld. Szimplán kezdj el kalóriát számolni, állíts be egy fix. kalóriakeretet (neten kalkulátorok segítenek, hogy mennyi kalória kell a fogyáshoz). És akkor azon a kalóriakereten belül bármit ehetsz. Nyilván nem tanácsos, de ha akarod, akkor akár ehetsz egész nap kenyeret, ha az benne van a max. kalóriakeretedben. Nyilván nem ajánlatos, de a lényeg az, hogy figyelj a kalóriabevitelre, és lehetőleg próbálj meg egészségesebb kajákat enni, de az egészségtelenebb kajákat sem kell teljesen kiiktatni. Aztán ha elérted a kívánt súlyod, akkor is így étkezz, mint ahogy most fogsz. Szóval ne állj vissza egy egészségtelen életmódra.


Én pl. eddig 12 kilót fogytam, és még rengeteg hátra van. Viszont én alkalmakként eszek mindent. Pl. hetente-kéthetente sütik sütit (cukormentes, meg próbálok kevesebb kalóriásokat csinálni), abból is eszek, csak számolom, hogy mennyi kalória egy szelet. De akkor néha pizzát is eszek. Szóval én egyáltalán nem zárom ki az ilyen ételeket, de nyilván próbálok nem olyan gyakran enni péksüteményeket, meg ilyeneket. És ha elértem a kívánt súlyom, akkor is így akarok majd enni, ahogy most, szóval ilyesmiket, és akkor is tervezek figyelni a kalóriákra.


A lényeg az, hogy a kalóriára figyelj, próbálj egészségesebben enni, de ne kezdj bele ilyen drasztikus fogyókúrába, ahol minden "rosszat" kizársz az étrendedből, mert ha végzel a fogyással, akkor úgy is visszafogsz szokni azokra az ételekre. Nem csinálhatod azt, hogy amit akár több évtizedig is fogyasztottál, azt most így hirtelen kirakod az étrendedből örökre. Szóval a mértékletességen legyen a hangsúly.

2021. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. 105 kilóval kezdtem a kalóriaszámolást. Minden eszek,amit eddig. 97,5 kg vagyok most,februárban kezdtem.Nekem csak ez tartható hisszútávon
2021. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy el se kezdjed. A fogyókúra egy hamvában halt ötlet, semmi értelme, ha a kitűzött cél után visszatérsz a régi életviteledhez. Ha azt a célt esetleg még valami drasztikus diétával érted el az csak hab a tortán


#1-es leírta, válts életmódot, egyél egészséges, teljes értékű ételeket, mozogj, ha éhes vagy akkor egyél, tanuld meg megkülönböztetni azt, hogy tényleg éhes vagy-e, vagy csupán megkívántál valamit.

2021. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
En kaloriabazis.hura regisztraltam, figyelem a kaloria bevitelt, nezem a zsir-cukor-feherje mennyiseget...kezdetnek megteszi. 3 honap alatt szep lassan fogytam 8 kilot, ugy hogy voltak kozben szulinapi es egyeb nagy sutemenyezesek, zabalasok :D
2021. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!