Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan egyek mértékkel?

Hogyan egyek mértékkel?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nem nagyon tudok mértéket tartani az édességevésben. Délutánig jól megy a kalóriaszámolás, de aztán (főleg vacsi után) mintha bekattanna valami a fejemben, és befalok egy csomó édességet. Még azelőtt tudatosodik bennem, hogy ezt nem kéne, hogy elkezdeném, de nem érdekel.

Régebben gondolom a motivációm jó volt, de ma már hiába gondolok egész nap/a falás előtt bármire, nem használ.

Próbáltam étrendkiegészítőket, cinket, krómot, sok-kevés szénhidrátot-zsírt, hogy egyáltalán nem eszek édességet, hogy minden nap kicsi édességet eszek, vizet, rágót stb. Mindig van itthon édesség, mert nem egyedül lakok. De ha rám jön a roham, akkor simán elmegyek a boltba egy rakat édességért.

Nem tudom, hogy mit csináljak. Valakinek valami tanács?



2021. ápr. 16. 08:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nem lenne semmi baj, ha meg tudnék állni egy csokinál vagy egy sütinél, de nem tudok. Úgy érzem, hogy már úgyis mindegy és teleeszem magam belőlük.
2021. ápr. 16. 08:12
 2/24 anonim ***** válasza:
Mit eszel amúgy egy nap?
2021. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Rendesen eszek, zöldséget, csirkét, teljes kiőrlésű gabonát, görög joghurtot, zabpelyhet. Sportolok is.

Az a baj, hogy ha elborul az agyam, akkor hiába csinálok akármit, nem használ. Már arra is gondoltam, hogy meg kéne akadályozni, hogy ez a falás egyáltalán eljusson az agyamig, tehát pl. vacsi után rágózni/fogat mosni. Ez amúgy valamikor be is jön, de nem mindig.

2021. ápr. 16. 08:28
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
De mennyit eszel ezekből, kB hány kalória?
2021. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%

ne érezd úgy, hogy már mindegy, mert nem az. ezt tudatosítsd magadban.


Ha nem veszel, nem is eszel, ne vegyél.

Ha eszel, szedj kevesebbet, akkor nem akarod megenni az egészet, amit már kiszedtél/megvettél.

2021. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

1500 kcal. Próbáltam már ezt növelni, de csak még többet ettem, nem tudtam ellenállni.

Tudom, hogy egyáltalán nem mindegy ilyenkor, de ezt érzem, nem tudom megcsinálni. Hiába tudatosítom magamban, amikor rám jön a roham, akkor nem ér semmit.

Venni nem veszek ilyeneket, de mindig van itthon és mondom, simán képes vagyok elmenni a boltba ilyenkor.

Nem a kaja mennyiségével van baj, hanem az édesség zabálással. Hogy nem tudok egy kocka csokit megenni, mert megeszem az egész táblával, utána azt gondolom, hogy már úgyis mindengy és megeszek még chipset, Oreót, túró rudit, stb.

2021. ápr. 16. 09:01
 7/24 anonim ***** válasza:
28%
Zabalj be heti egyszer de ne rosszulletig, az még mindig jobb mintha majdnem minden nap.
2021. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Venni nem veszel, de képes vagy elmenni érte a boltba. Akkor mégis veszel. Ne tedd.

Ha este megéhezel, miért nem eszed a normális kajádat az édességek helyett?

2021. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
Havi 1 csalónap? Nekem bevált. Egyébként meg ezen tényleg csak az önkontroll gyakorlása segít. Okozhatnak ugyanúgy függőséget bizonyos ételek mint amit a dohányos, drogos, alkoholista érez. A jó hír az, hogy elég csak erős mértéket tartani:)
2021. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
9. Vagyok. Még annyit, hogy nem ok nélkül mondják sokan, hogy baromi nehéz lefogyni, életmódot váltani. Részben ez a függőségi viszony az oka. Az ember harcol a biológiájával, a lélektani hatásokkal, és a környezetével is.
2021. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!