Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen magas fehérjetartalmú...

Milyen magas fehérjetartalmú ételt ajánlanátok ilyen esetben? (nem hús és nem fehérjepor)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jelenleg főként húsokból és fehérjeporból fedezem a napi fehérjebevitelem, viszont olvastam hogy kb 1,2-1,5g/tskg kellene legyen a fehérje ha fogyás izmosodás a cél. Meg amúgy is.

Viszont akkor nekem kb 100g ot kéne ennem, én viszont nem tudok és nem is akarok ilyen nagy mennyiségű húst enni napi szinten, mert szerintem nem is egészséges, vissza akarom fogni a húsfogyasztásom egy kicsit. Fehérjeporból általában 25g ot eszek egy shake formájában délután. Ezt nem nagyon akaromnövelni, nem szeretnék porokon se élni. Ilyen esetben hogy tudnék értékelhető mennyiségű fehérjét bevinni? Pl aki vega/vegán stb az hogy csinálja?


2021. ápr. 19. 14:29
 1/4 anonim válasza:
84%
Csicseriborsó, lencse, vörösbab
2021. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Tojás, zab, chia mag, olajos magvak (mondjuk ezzel óvatosan). Hüvelyesekben, gabonákban is egész sok van. Tofuban és egyéb szójatermékekben szintén, de szerintem napi szintem nem érdemes ezt sem.
2021. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Én vegán vagyok. Hüvelyesek, magok, gabonák bőven fedezik a napi szükségletem. Még az 1,5 g/tskg is inkább a felső határ. A tévhitekkel ellentétben vegánként sem arra kell figyelnem, hogy elég fehérjét vigyek be, hanem hogy ne vigyek be túl sokat. A fehérje por meg teljesen felesleges, akár vegán az ember, akár nem.
2021. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit még nem írtak: ha eszel tejtermékeket, a túróban és a sajtban is elég sok a fehérje.
2021. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!