Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet az, hogy a...

Szerintetek lehet az, hogy a tükörben vékonyabbnak látom magam, de súlyra nem mozdul a mérleg?

Figyelt kérdés

Nyilván a hasam laposabb lett a jó étkezés miatt de talán csak a puffadás múlt el amiatt ilyen. De én mintha a combomon is látnám hogy jobban nézne ki. Viszont a súlyom nem akar mozdulni 2 hete.

Szoktam futni meg guggolás hasprés női fekvő ilyesmiket csinálok otthon. De kétlem hogy emiatt annyi izmot szedtem fel hogy azt mondhassam az izom nehezebb mint a zsír:D

Csak beképzelem vagy létezhet ilyen?

Kb 3 hete eszek jól és mozgok. Az első héten lement 2 kg (tudom az kb csak víz) de utána szinte semmi


2021. ápr. 20. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Ha intenzívebben edzel, lehet, hogy izmosodtál. Az izom nehezebb, mint a zsír, így lehetsz vékonyabb ugyanolyan súllyal. Mérd le magad centiben is, az objektívebben mutatja a vékonyodást, mint a szemmérték.
2021. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Ha eddig nem mozogtál és elkezded, simán szedhetsz fel némi izmot, és mehet le zsír is, ekkor a mérleg ugyan nem mutat csökkenő súlyt, de fogysz. A zsírnak nagyobb a térfogata. Ennyi. Tehát így is fogyhatsz, testsúlyváltozás nélkül. A testösszetételed, zsír / izom arányod változik meg. (a zsír Nem nehezebb mint az izom)
2021. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy ugyanakkora térfogatú zsír és izom esetén az izom nagyobb tömegű.. na mindegy

Oké hogy nem edzettem korábban de kétlem hogy akkora izommennyiséget szednék most fel hogy emiatt ne mozduljon a mérleg

2021. ápr. 20. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, ezek nem kizárólagosak:

-Mivel teszel magadért, így változást is látsz, mert ezt várod.

-Mozgással javult a keringésed, emiatt lett szebb a bőröd, a pangó folyadék egy része kimozgott onnan.

-Javítottál az étkezéseden, emiatt lett szebb a bőröd, ahogy a puffadás is lement.

-Ha eddig nem mozogtál, most pedig jelentősen növelted az aktivitásod, akkor az izmok vizesebbek lettek némileg.

-Mivel csak három hete csinálod, így normális, hogy csak épp indulgat be a változás, az a 2kg a puffadt beleid tartalma volt.

2021. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!