Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elvagyok keseredve. Miért...

Elvagyok keseredve. Miért álltam meg a fogyásban?

Figyelt kérdés
Míg nyitva voltak a szórakozóhelyek kicsit túlzásba vittem a sörözést, (napi 10 doboz kb.) plusz az evést is mert az alkohol étvágyat csinál. Most hogy karácsony előtt bezárt minden és bár későn, de észbe kaptam. Január 20 óta nem ittam alkoholt és nem zabáltam össze mindent. Akkor eldöntöttem szeretnék lefogyni. 183 cm magas vagyok és 103 kg-ról indultam. Most vagyok hol 94 kg, hol 96. Ezt miért csinálja, hogy ennyire ingadozik már olyan elkeserítő. 84 kg a célom egyébként. A középsuliban annyi voltam csak a sok "bulizás" miatt elhíztam. Most vagyok 24 éves. Már azt csináltam, hogy 2 napja reggel ezek egy kiflit ebédre salátát és este max 1 banánt. És egyszerűen nem akar megindulni megint. 103 kg-ról olyan pikk pakk megindult és most valamiért megállt. Kezdjek el futni esetleg a diéta mellett? Ez már kőkemény koplalás amit csinálok kb.., estére már remegni szoktam. Azt hittem ha zabálok hízok, ha nem akkor fogyok és ilyen egyszerű, aztán most kiderült, hogy mégse. Olyan elegem van már. Nyárra szeretném elérni a 85 kg-ot minimum. Már mondtam, hogy szerintem engem kiraknának egy sivatagba minden kaja nélkül 3 évig kihúznám, mert nem fogyok egy idő után. Hogy indítsam meg? Mondom az első 8 kg egyik napról a másikra lement, amint felhagytam a sörözéssel és a vele járó esti kajával.

2021. ápr. 20. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most furi lesz elsőre, amit mondok, de kezdjél el fokozatosan többet enni, és többet mozogni (nem kell futni, hogy nem terheld túl az izületeidet, egy kiadós séta is megteszi az elején). Egy rendesen összerakott diéta esetén is teljesen normális, hogy megáll a fogyás, néha kevesebb, néha több időre (akár egy hónapnál is hosszabb időre), és ilyenkor csak az van, hogy türelemmel kell lenni, és ha nagyon nem megy, akkor lejjebb kell igazítani a kalóriát és/vagy feljebb a mozgást.

A te esetedben viszont úgy tűnik, hogy túlságosan nagy kalóriadeficittel indítottál, amit nem érdemes megpróbálni lejjebb szorítani. Hagyj egy kis pihenőt a szervezetednek, mert hatalmas stressznek tetted ki az utóbbi időben ezzel a durva megvonással.

Hidd el, ebben az esetben az fogja meghozni az eredményt, ha látszólag szembemész a logikával és elkezdesz fokozatosan többet enni, egész addig növelve, amíg még mindig fogysz (miután újra beindult), de jól is érzed magad.

2021. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha edzesz, akk tök jó leszel, mert sztem most sem vagy dagadt, így leírás alapján. Csak ha nem edzesz, akkor edzél! :DD
2021. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Huu először is gratulálok, azert nem semmi napi 10 doboz sört letenni egyik napról a másikra.


Sportolsz? Sportolj :) amugy leiras alapján szerintem sem vagy gáz + én még ajánlom a yazio kalória szamolos alkalmazást, van fb csoportja is, tele hasznos tanácsokkal


Kitartást! Én is amúgy épp stagnálok, de türelmes vagyok mert tudom hogy egy normális diéta + edzesek meghozzák a gyümölcsöt.

2021. ápr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kifli, saláta, banán egész nap? Ezzel egy 10 éves kislány is éhezne, nem hogy egy felnőtt, 180+ férfi. Egyél rendesen. Az étel nem ellenség, csak jó ételeket kell enni.
2021. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
2. vagyok, négyesnek igaza van, és napi 5-ször étkezz, (tudod, reggeli sok, vacsora kevés, és az a között levő pedig közepes).
2021. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm.:)
2021. ápr. 21. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!