Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a cukorfüggőséget?

Figyelt kérdés

Életmódot szeretnék váltani, amibe beletartozik, hogy részben szeretnék fogyni is legalább 15 kg - ot, másrészt szeretném teljesen elhagyni a cukrot az életemből ( kivéve a természetes cukrok, pl. gyümölcsökben).

De hiába mondok le a csokiról, eddig a rekord a két hét volt, amit kibírtam nélküle. Gyakorlatilag mint ha drogos lennék, muszáj mindennap ennem csokit, vagy sütit, és ami a leggázabb az egészben, hogy minél többet eszek, annál több kell. A múltkor már eljutottam odáig, hogy megvettem az Aldiban két doboz fél kilós tiramisut, mindkettőt megettem, majd még visszamentem később és vettem más édességet is. Egy ördögi kör.

A másik kérdésem, hogy hogyan lehet összeállítani egy viszonylag normális betartható étrendet, ami egészséges, fogyaszt, nem éhezik az ember mellette ( mert én nagyon rosszul bírom az éhséget) pl. hiába eszek meg egy csomó zöldséget, vagy salátát, utána csak fáj a gyomrom, és nagyon hamar éhes leszek. Ötleteket, tanácsokat, építő kritikát szívesen fogadok.



2021. ápr. 28. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%

Sehogy.

Ha le lehetne mindenki karcsún rohangálna a réteken.

2021. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Nekem a csokifüggőségemen az segített, hogy helyette fehérjét ittam. Van egy csomó ízben, szóval az sincs hogy unalmas lenne. Most már csokit szinte nem eszek, nem is veszek egyáltalán. Étrend, meg igazából mindenkinek más jön be. Kenyeret elhagytam, lisztet rizslisztre cseréltem. 3 főétkezést tartok köztes állapotba pedig gyümölcs. Mellette heti 4x másfél órát edzek. Egy nap kardió(futás) a többi nap saját súlyos edzés+ súlyozott hulahopp. Én így Fogytam február óta 6 kg-t.
2021. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
És nem lenne jobb, ha nem mondanál le róla teljesen? Ha néha megengednéd magadnak, vagy akár minden nap ennél belőle egy kockát, összességében még mindig sokkal kevesebbet ennél, mint ha két hétig tiltod, aztán bezabálsz édességből. Én hónapok óta életmódot váltottam, már nem is érzem tehernek. De még mindig ugyanúgy eszek csokit néha. Nem egy egész táblával, de nincs tiltva, és emiatt szerintem kevésbé is kívánom, mert nincs az, hogy "nem szabad". Ésszel szabad. És a tartható étrendnek is ez a kulcsa szerintem, hogy mindent mértékkel.
2021. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
42%
Vannak cukormentes/édesítős/cukorcsökkentett édességek. Ezekkel helyettesítheted az édességeket ha nagyon kívánod. Étkezz napi 5-ször és kis mennyiségű kaját egyél mind az 5 étkezéskor (főétkezésekkor kicsit többet), de 18-19 óra után már ne egyél. Evés előtt igyál meg egy pohár vizet, ezzel már telítettebb leszel és nem bírsz megenni nagyon sok ennivalót (napi 2-3 liter folyadék legyen meg amúgy is). Gyümölcsöket sem lehet ész nélkül enni, mert azok is hízlalhatnak (nem mind persze). Ezek mellett a rendszeres mozgás is nagyon fontos.
2021. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nehezen. És egy ex cukor és fehérlisztes péksüti, tészták függőjeként azt mondom, hogy szinte lehetetlen véglegesen az emberek többségének. Hisz ha a többség leszokna teljesen az ilyen egészségtelen dolgokról, kb nem lennének elhízott emberek.

Számomra legalábbis lehetetlen volt. Rengetegszer megpróbáltam kizárni, ennek aztán mindig bezabálás és teljes feladás lett az eredménye. Ezért beláttam, hogy nekem más módszerre van szükségem a " leszokáshoz" , ami nem a teljes elhagyás, csak a minimálisra csökkentés és a helyettesítés.

Ezért havi egyszer engedek magamnak cukros édességet, hagyományos péksütit is,köztes időben pedig ch csökkentett édességekkel helyettesítem.

Egész nyugodtan ítélkezhet aki akar, kicsit sem érdekel. Számomra ez volt az egyetlen olyan út ami nem okoz kínszenvedést hosszútávon és több mint 2 éve be is tudom tartani gond nélkül. A nagyon erős sóvárgás is megszűnt már pár hónap után. Emellett pedig komoly súlyfeleslegtől is megszabadultam már. A maradék még folyamatban van.

Valamit neked is tenni kell az ügy érdekében, magától nem oldódik meg a probléma, önkontrollt kell gyakorolni, és ha kell alternatívákat keresni, mert senki más nem tud változtatni, csak te.

Én tiszta szívből, sok sikert kívánok! Én tudom hogy mennyire nehéz. De idővel könnyebb lesz.

2021. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
Nem, a gyümölcsöktől még mindig nem hízott el soha egy ember sem. Amikor édességet ennél, egyél normális kaját. Ha bevágsz pár narancsot, utána kevésbé fogod kívánni a csokit.
2021. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Egyél fehérjét többet. Amikor sóvárog az ember cukor iránt hiányállapot váltja ki. Egyél lassan felszívódó szénhidrátokak gyümölcsből is alacsony cukortartalmúakat. Nem javaslom a cukorpotlos ételeket mert csak méginkább kívánni fogod.

Ennyit tudok segíteni. Nekem a leszokást az segítette hogy meg van a hajlamom a cukor betegségre és nem akarom hogy a szervezetem ellövöldözze az összes inzulinját. Plusz egyszerűen nem vettem meg semmi olyat. Addig még elmész a boltba leveszed a polcrol odamész a kasszához bőven eldöntheted fejben hogy visszateszed és nincs erre szükséged. Utálatos egy mondat de ez tényeg javarészt akarat kérdése..

Ha nem megy keress fel egy diabetikust mi válthatja ki ezt a mértéktelenséget

2021. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%
Aki lepontozta a 6-os kommentem, ugyan küldjön már bármilyen tudományos forrást, amelyben kimutatták, hogy a gyümölcsök miatt hízik az ember. Komolyan vicc, hogy az értelmes válaszokat lenulláza a sok tudatlan, persze indoklás nem jár hozzá..
2021. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%

Én nem pontoztam le de annyit tudok hozzáfűzni hogy nem fogja csökkenteni a cukor utáni vágyat az ha gyümölcsből viszi be. Minden nemű édes cukros cuccot mértékletesen kell fogyasztani ha az a cél hogy alábbhagyjon a függőség.

Plusz a gyümölcs is hízlal. Nem véletlen korlátozta le az én fogyasztásomat sem az endokrinológus. Egy banánban pl 27 gramm cukor van elárulom. Kb ennyi lenne a napi!! adag cukor ami még az egészséges kategóriába esik..

2021. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
0%

[link]

[link]

4-es vagyok, nem tudom miért kellett lepontozni nagyon okosok

2021. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!