Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék diétázni,...

Hogyan tudnék diétázni, illetve milyen ételekkel, ha nem bírok megenni a zöldségeket?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta nembírom megenni a zöldségeket, szinte semelyiket. Így mindig belebukom a diétákba.

Mit ajánlotok?



2021. máj. 2. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Olyan nincs, hogy valaki nem BíRJA megenni a zöldségeket, legfeljebb nem jól elkészítettekkel találkozott eddig, vagy egyszerüen válogatós és nem is akarja! (A zöldség nem egyenlö az agyonfözött, arántással telenyomott fözelékkel!)


Rengeteg féle zöldség van, más-más ízüek, emellett ugyanazt a zöldséget különbözö módon sütve-fözve-párolva teljesen más ízüek és allagúak lesznek.


Egyszerüen kezdj el kisérletezni különbözö fajtákkal és elkészítési módokkal.


De az azért érdekelne, hogy mit szoktál enni, ha zöldségeket nem - húst meg krumplit?

2021. máj. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy nem bírod? Kihányod? Rossz lesz tőle a gyomrod? Vagy csak nem ízlik? Érdemes sokat próbálgatni a zöldségeket, különféle elkészítési módokkal, ízesítésekkel. Az agy úgy működik, hogy az ismerős ízeket azonosítja finomként. Eleinte zsírosabban készítsd és bátrabban sózd, vagy süsd össze a zöldséget a hússal. Ez is segít, a sósabb, zsírosabb ételt finomabbnak érzed, aztán mikor megbarátkoztál az adott zöldséggel, csökkentheted ezeket.


Bizonyosakat elég jól el is lehet rejteni az ételekben. Például karfiollal lehet a krumplipürében a krumplit helyettesíteni, ízre is majdnem ugyanolyan. Vannak még ilyen semleges ízű zöldségek, talán ezekkel tudnád kezdeni. A krémleveseket is sokan szeretik, akik amúgy a zöldségeket nem.


Ha esetleg a hüvelyesekkel nincsen problémád, akkor pedig alapozz ezekre. Nagyon jók fogyáshoz, mert rengeteg bennük a rost. A szénhidráttartalmuk pedig nagyon jó minőségű. Nyugodtan eheted őket.

2021. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőekkel teljesen egyetértek. Még annyit hozzátennék, hogy lehet gyümölcsöket is enni, azokban is van sok vitamin, ásványi anyag és rost, valamelyest helyettesíthetik a zöldségeket. Ha nem viszel be túl sok szénhidrátot más ételekből, még low carb étrendbe is beleférnek.
2021. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
De most már megnőttél, szóval ne viselkedj úgy, mint egy dedós, hanem edd meg szépen a zöldségeket. Egyszer fel kell nőni.
2021. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Átérzem, nekem is sok zöldséggel vannak nehézségeim, pl. a paradicsom-paprikától annyira jön a savam és bedurran az epém, hogy napokig rosszul vagyok utána. Pedig a paprikát amúgy imádnám...

A karfiol + a brokkoli szerintem bűn az emberiség ellen, nem véletlenül hányja ki a kutya is, undorító az íze, a szaga, az állaga, minden. :D

A káposztát csak savanyítva, hidegen eszem meg, főzve az is undorító.

De van még ezeken kívül ezer féle zöldség... ott van például a legfontosabb, a krumpli, a tévhitekkel ellentétben nyugodtan lehet diéta alatt is fogyasztani, megfelelően elkészítve, megfelelő mennyiségben.

Vagy az egészségesebb verziója, az édesburgonya.

Vagy a répa, borsó, kukorica, azokat mindenki szereti, de tényleg mindenki...

De ha alapból a főtt zöldségeket nem bírod, akkor egyél friss salátákat, olyat még nem láttam, hogy valaki azt se tudja egyáltalán megenni. :D

2021. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

#5, répa..? Broáff


Nem ismered Murphy-mama egyik törvényét?

"Minden hányásban van répa"

2021. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én is így voltam vele, egész 25 éves koromig, semmilyen zöldséget nem ettem meg, se saláta semmi.. aztán a feleségem megszerettette velem a zöldséget és mostmár elmondhatom hogy minden nap eszem, köretnek vagy van hogy főétkezésre salátát ami korábban elképzelhetetlen volt..

Persze van egy pár dolog amitől továbbra is undorom pl. savanyúság, káposzta, karalábé, a szagától rosszul leszek még ha a közelemben eszik akkor is hajlamos vagyok öklendezni..


De egy csomó mindent megszerettem, paradicsom, uborka, saláta stb.. régebben az állagukat sem bírtam de mostmár kifejezetten szeretem. Ehhez egyrészt kellett a feleségem aki finoman készíti el ezeket az ételeket, másrészt néha kicsit megerőltettem magamat.. ez is egyébként megszokás kérdése hidd el meg lehet szokni ezeket a kajákat is. Amitől nem öklendezel azt legalábbis biztosan.

2021. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Akkor egyszerűen csak egyél abból kevesebbet ami ízlik.
2021. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-asnak igaza van, számolj kalóriát!

Akár még pizzát is ehetsz ha betartod a kalórialimitet.

2021. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es ez így van, csak zöldségből sokkal könnyebb összehozni kalóriaszámlálás mellett hogy jól is lakj, és ne legyél folyamatosan éhes. Mert ez a folyamatos éhség vezet elég hamar a diéta elhagyásához. Egy kiegyensúlyozott, zöldség alapú étrenddel sokkal könnyebb tartani a kalóriákat. Arról nem is beszélve, hogy a diéta célja nem csak a fogyás hanem az egészségesebb élet, amit szintén csak kiegyensúlyozott, változatos étrenddel lehet elérni.
2021. máj. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!