Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Esténként nagyon éhes vagyok,...

Esténként nagyon éhes vagyok, mégsem fogyok, miért?? A kalória elvileg nem túl kevés, nem eszem cukrot, gyors ch-t, stb.

Figyelt kérdés

2 hete álltam rá egy új étrendre és sokkal több sportolásra (futás, erősítés vegyesen).

Eleget eszem kalóriában (1500 körül), és jó minőségű is az étrendem (fehérje, rost, semmi cukor, délutántól már nagyon kevés, vagy semmi szénhidrát, stb.).

De iszonyú éhes vagyok, főleg a lefekvés idejére, és a 2 hét alatt még semmit se fogytam, egyetlen dekát, egy fél centit sem!

A kalóriákat nagyon szigorúan jegyzetelem, és mindig be vannak kalkulálva az edzések is. Minden napot az elvileg a heti fél kilós fogyáshoz szükséges 1500 körüli kalóriával zárok.

Baromira idegesít, hogy nem történik semmi, miközben ennél kevesebbet már képtelen vagyok enni, így is küzdök az éhséggel, hiszen ennél eddig sokkal többet ettem.


Létezhet olyan, hogy ez az 1500 kcal körüli érték túl kevés, és tartalékolásra készteti a szervezetet???

Előre is köszi minden segítő szándékú választ!



2021. máj. 4. 09:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%
Írd ki inkább a fogyókúra témakörbe, ott sokan tudnak segíteni. Fontos, hogy tedd hozzá a korod, súlyod, magasságod, meg hogy mennyi kalóriát ettél, illetve egy napod is írd le, hogy kb. mit eszel milyen elosztásban. Ebből már tudni fognak segíteni.
2021. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
19%

Ha ÉHES vagy, akkor ne csodálkozz, ha nem fogysz! Ilyenkor a szervezet minden egyes kalóriát raktároz, mert azt hiszi, éhinség van!


Jó, megfelelő étrend mellett nem lehetsz éhes, a lényeg az, hogy a neked megfelelő kalóriamennyiség mellett is jóllakottnak érezd magad.


Egy hiba, hogy semmi cukrot nem fogyasztasz, a szervezetnek erre is szüksége van.

A másik, hogy az 1500 kcal egy 160 cm-es, 5060 kilós ülő foglalkozású nőnek elég fogyáshoz, de ha magasabb illetve nehezebb vagy, meg még sportolsz is, akkor garantáltan kevés.

Meg hiába stimmel a kalória, ha a makrók aránya rossz, akkor sem fog müködni a dolog.


Írd be ide az adataiadat - nem, súly, magasság, életkor, fizikai aktivitás -, meg írd be, hogy miket eszel egy napon (legalább 3-4 napot írj le, hogy reális legyen), akkor lehet jobban segíteni.

2021. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat: 50-60 kilós
2021. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
29%
Azért mert rettentő keveset eszel, 1500 kalória kb éheztetés.
2021. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

165 cm

61 kg

ülő foglalkozás

heti átlag 4 edzés, ami vagy egy 30-40 perces futás, vagy egy vegyes, erősítős-állóképességes edzés (fitband szerint 200-400 kcal közötti edzések)


Kaja:


R: fél bögrés, mandulatejes kávé, tk. kenyér, zöldségek, felvágott. VAGY ricotta/görög joghurt, amibe mikor mit teszek, protein por, magok, tk. keksz, ilyesmi.


E: ez mindig erősen zöldség alapú, pl. sült zöldségek (de ilyenkor megengedem, hogy mondjuk vmennyi krumpli vagy cékla is legyen benne), spenót, rakott zöldbab, stb stb... sokszor csirkemell, sovány hamburgerhús, sovány virsli, mozzarella, stb stb...

Desszertnek pár kocka cukormentes csoki vagy egy proteinszelet.


V: szénhidrátmentes megoldások, mikor mi: saláta mozzarellával vagy tonhallal; nocarb lisztkeverékből (ami lényegében egy nagy adag rost) készült bagett felvágottal, stb.... paradicsom, kígyóuborka, jégsaláta.


Tízóraira, uzsira is mindig valami olyan, ami belefér: tk. keksz, sárgarépa, maréknyi mandula vagy pisztácia, alma, stb.

2021. máj. 4. 10:00
 6/46 anonim ***** válasza:

Mennyi CH-t, fehérjét, zsírt fogyasztasz naponta?


Az adataid alapján (25 éves kort feltételezve) az ideális súlyod 51 és 65 között van, a napi alapszükségleted 1700 kcal, ez alatt már problémás lehet.


Az nem derült ki, mennyi lenne az a súly, amit akarnál, de mivel eleve nincs sok fölösleged, ezért a heti fél kiló túl magas érték.

2021. máj. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Első: köszi, kiírtam ott is.
2021. máj. 4. 10:09
 8/46 A kérdező kommentje:

1700? Ezt mi alapján mondod? A "mindentudó" alapanyagcsere-kalkulátorok szerint 1400 az alapszükségletem. Heti fél kilós fogyáshoz 1300-1500 körüli kalóriákat írnak.


Makrók: ez változó. A ch biztos, hogy nem túl sok, de nem is túl kevés, nem "ketózom".

A fehérje és a zsír aránya aszerint változik, hogy mikor, milyet edzek. Jártam dietetikushoz korábban, ismerem a megfelelő számokat, tudom, hogy egyik tápanyagból se viszek be se túl sokat, se túl keveset. Sőt, néha még most is leellenőriztetem egy dietetikussal, azt mondja, minden OK.

2021. máj. 4. 10:13
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Az 1400 kcal az az érték, ami arra elég, hogy életben maradj, müködjön a szervezeted, lélegezz, verjen a szived, dolgozzon a veséd, fenn tudd tartani az alaphőmérsékletedet, de közben csak fekszel valahol és meg sem mozdulsz.

Ez az az érték, ami alá semmi esetben sem szabadna menni, mert akkor a szervezeted elkezdni saját magát leépíteni!

Az 1700 kcal az, amit sportolás nélkül, ülő foglalkozás mellett felhasználsz. Ha emellett sportolsz - kb. annyit, amiket írtál -, az már elég kalóriadeficitet okoz, ha emellett még a kalóriákat is csökkented, akkor sokkal nagyobb kalóriaminuszod lesz, mint ami kellene!


Az étrended összetétele ezek szerint nagyjából jó lehet (habár nem értem, miért nem tudsz beírni pár napot konkrétan), de ettől még a kereted túl alacsony.


Meg azt sem írtad meg, mi lenne a célod, pedig annak is van jelentősége.

2021. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 westworld888 ***** válasza:
100%

9-es. hát én beírtam az adatait ide és közepes aktivitással az jött ki, amit mond, 1500 kell a heti 0.5 kgs fogyáshoz.


A célja nyilván fogyás nem egyértelmű?


Az étrendjét tömören írta le de szerintem érthető ennyiből is, h azzal nincs baj.

2021. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!