Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás után súlytartás?

Fogyás után súlytartás?

Figyelt kérdés
Túl vagyok egy sikeres diétán és már tovább nem szeretnék fogyni! Mennyi kalóriával vigyek be többet? Félek a visszahízástól!

2021. máj. 11. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ezt nehéz belőni, szerintem csak úgy lehet, hogy ki kell tapasztalni. Szerintem emeld 50-100 kalóriával és mindig várj ezen a szinten 2 hetet, hogy mi történik. De ugye egy kalkulátorba is beírhatod, hogy mennyi kell a súlytartáshoz, és kb. odáig kell majd eljutnod - de akkor is lassanként emeld.
2021. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is emeld fokozatosan, és úgyis látod, merre változik a súlyod. Egy-két hét alatt nem fogsz elhízni, még ha többet is eszel a kelleténél. Aztán majd úgyis jön magától és abbahagyhatod a számolgatást.
2021. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Itt látszik a különbség a diéta és a tudatos életmódváltás között. Ezért lenne jó, ha tudatos életmódváltást alkalmaznál/alkalmaztál volna, mivel akkor ez a kérdés még se született volna.

Mivel semmit se tudunk arról, hogy a diétád alatt mit és mennyit ettél, mennyit és miket mozogtál, így érdemben se lehet erre a kérdésre válaszolni.

2021. máj. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
3-as : a diéta normál esetben, vagyis fogyás esetén kalóriadeficitet jelent (illetve a legnormálisabb esetben simán csak azt, hogy "étrend", de ugye köznapi értelemben fogyókúra, és ha valóban fogy is az illető, akkor kalóriadeficitben van). A súlytartás pedig azt jelenti, hogy se kalóriatöbbletben, se kalóriadeficitben nincs az ember. Az érdemi válasz tehát az, hogy keresse meg azt az energiabeviteli szintet, amivel tartja a súlyát – se nem fogy, se nem hízik – bármennyi is volt előtte, az ételtől, mozgástól függetlenül (hiszen ez minden nap változik, most sem minden nap azonos kalóriára lesz szükség, aktivitásfüggő).
2021. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

#4

Köszönöm, hogy szótárt játszottál itt és elmagyaráztad a szavak jelentését, amikkel eddig is tisztában voltam. Most biztos nagyon büszke vagy magadra.

2021. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
5-ös. lehetsz olyan cinikus, amilyen akarsz, nem azért írtam le, hanem pont azért, mert a válaszodból az jött le, hogy fogalmad sincs (mint nagyon sok embernek, nincs ezzel semmi baj), ezért segíteni akartam. örülök, hogy tisztában vagy vele, akkor akár adhattál volna érdemi választ is. nem tudom a büszkeség hogy jön ide, de neked sok van belőle úgy tűnik. ezt is légyszi pontozd le, legalább látszik, hogy nálad mire megy ki a dolog (engem meg nem érdekel). legalább segítek kiélni a frusztrációidat, talán megnyugszik az egód (látod, ma már kétszer segítettem, és még dél sincs - és nem, még mindig nem erre vagyok büszke, csak örülök, ha örülök, ha segíthetek, úgyhogy püföld a zérót)
2021. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Mivel fingunk nincs, miket eszel, mennyiszer, hány kcalt, milyen a súlyod most, mit sportolsz, nem lehet válaszolni a kérdésedre érdemben.
2021. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!