Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az orvos nem cikizi a nagy hasat?

Az orvos nem cikizi a nagy hasat?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogyha mondjuk valaki orvoshoz megy és nemrég felszedett pár plusz kilót, ami eléggé látszik a hasán, akkor az orvos nem fog megjegyzéseket tenni?

2021. máj. 13. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha tesz is, és olyan hangnemben teszi, az csak az ő szegénységi bizonyítványa.

Ha viszont tapintatosan közelít a téma felé, akkor valószínűleg egészségügyi okokból. Bár szerintem fel sem tűnik neki, főleg ha nem olyan dologgal mész oda.

2021. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pl. miket szokott mondani?
2021. máj. 13. 21:01
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Az orvos pont le fogja sz..rni, hogy te felszedtél pár plusz kg-t. Ő nem egy divatbemutatós zsűritag.
2021. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
85%
Nem tudom mit jelent nálad a néhány plusz kiló. Szóvá kéne tennie, ha elhízott vagy, megfelelő hangnem persze, a Te egészséged érdekében!
2021. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha összefüggésben van az egészségi állapotoddal akkor normálisan elmagyarázza hogy miért függ össze de amúgy nem szokások ilyenre megjegyzést tenni
2021. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Csak mert nekem pl. volt egy kövérebb osztálytársam régen, akinek nagy hasa volt, és a suliorvos mindig beszólt neki, hogy a fogyáson gondolkozott e már? vagy hogy nagy a hasa és nem kéna annyit ennie, meg ilyenek. Csak mert ugye ilyen sújt is szoktak mérni, meg a hasadat is meg szokták nsomkodni, és elég kényelmetlen érzés
2021. máj. 13. 21:11
 7/16 A kérdező kommentje:
Miket szoktak mondani erre az orvosok vagy mit csinálnak?
2021. máj. 13. 21:11
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg felhívják a figyelmedet az elhízás okozta egészségkárosodásra.
2021. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Az nagyon nagy beszólás hogy a suliorvos megkérdezte tőle hogy nem gondolkodott-e a fogyáson :D

Ennyire ne legyünk már érzékenyek, ha téged ennyire zavar a hasad hogy orvoshoz alig mersz elmenni akkor nem biztos hogy az orvosokkal van baj és elárulok valamit: minél fiatalabb vagy annál könnyen megszabadulni tőle és nem csak esztétikai okok miatt érdemes hanem mert hosszútávon tönkrevágja az egészséged

2021. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Te kis pocakfetisiszta...


Kiskamaszként elhízott voltam, nem csak a hasam volt nagy, hanem az egész testemet körbevette egy rengő háj-tenger. Kb. mint egy hegyomlás, vagy egy csámpás pingvin, visszanézve azt a néhány képet, ami abból a korból maradt.


Vérnyomásmérésen a szégyenlősségem miatt mindig magas értékeket produkáltam, ezért naplóznom kellett az értékeket. Az orvos kerek perec megmondta, hogy ez már kóros szintű elhízás, a szokásos bájvigyorral az arcán, hogy kevésbé hangozzon sértőnek. Majd adott néhány tippet, hogy hogyan kellene fogynom, heti maximum egy adag édesség, egyébként teljes őrlésű gabonák, sok hús, hal és zöldség, és olyan mozgás, amit bírok. (Azzal bálnakoromban sem volt bajom, tesiórákon kimagasló teljesítményt nyújtottam, csodált érte a tanárom.)


Természetesen megsértődtem, hiszen tudtam, hogy kövér vagyok, anyám zsíros és lisztes főztjét azonban nem tudtam elkerülni. Aztán, hogy ne bszogasson tovább a doki, meg úgy általában senki más se, nekikezdtem anélkül, hogy bárkit beavattam volna a tervembe.


Egy évre rá kialakult az evészavarom, és fogytam 20kg-ot. 7 évig "voltunk együtt". Az utóbbi 9 évben inkább időszakos, hangulatfüggő koplalás jellemző rám, most pl. két hét alatt leadtam 4kg-t. Közel vagyok a kórosan sovány kategóriához, ráadásul alacsony testzsírral.


Úgyhogy sajnos már nincs pocak, hiába kérnél róla képet :'D

2021. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!