Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fekvotamasz jo a kar vekonyita...

Fekvotamasz jo a kar vekonyitasara, fogyasara?

Figyelt kérdés
Fogyozom evessel es futassal. Karomon is szeretnek kozbe vekonyitani. Mit ajanlotok felso kar vekonyitasara? Ha van otlet torzsre is, szivesen fogadom. 38 eves no vagyok, kisse megnyult borrel, foleg a hasamon. Sajnos a csuklom nem tul eros, sulyzom nincs, itthon kene gyakorlatokat vegeznem. Talan 1-5kilos sulyokat be tudok szerezni. Elore is koszonom
2021. máj. 21. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó. És nem is lehet annyit csinálni belőle, hogy hatékony legyen, mert egy edzetlen ember kidől pár darab után, aztán kegyetlen izomláza is lesz. Szerezd be a súlyokat, én is 5 kilósokkal szoktam súlyzós edzést csinálni, heti 3-4x fél órát, már van egy kevés látszata, mondjuk nem sok. Helyi fogyás nincs igazából, diétázni kell és előbb-utóbb fogysz majd a kényesebb területekről is, ez mindenkinél változó, hogy hol látszik meg jobban hamar, és hol kell szenvedni. Nekem a fenekem és a combjaim nagyok például, 20 kiló fogyás után is. A kocogás és a gyors séta elég jó, egyik legjobb mozgásforma fogyáshoz. Azt viszont egyszerre 1 órát legalább kell csinálni, hogy hasznos legyen.
2021. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit mellett minden jó. Gyanítom itt egy "integetőhájas" karról lehet szó, szóval a cél a fogyás lenne, nem az izomépítés, emiatt ha nincs súlyzód nem is baj, gondolom úgy sem szeretnél nagy kerek bicepszet.

A saját súlynak az előnye ebben a helyzetben, hogy nem tudsz vele masszív izomtömeget felszedni (pláne nem kalóriadeficit mellett), mivel a terhelést hamar megszokod, az izmokat elégetni tudod, kifárasztani, de fejleszteni nem, emiatt nem is nagyon fogsz vastagodni, viszont a nagy ismétléses fárasztó sorozatok égetik majd a kalóriát.

Tehát azokat a mozgásokat simán lehet alkalmazni, amit az iskolában is csináltunk, fekvők, guggolások, felülés, planc állás, futás, bicikli...

2021. máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Olyan 20 kilo volt rajtam folosleg eleg egyenletesen elosztva. Mar 8at sikerult lefogynom, erzem is a labaimon hogy "kemenyebbek" nem olyan hajasak. A hasambol is lathatoan es erezhetoen fogytam. A karomon meg nem latom hogy fogytam volna. Heti 4x futok, talpon vagyok egesz nap a munkaba 2 honapja. 3 honapja kezdtem futni. Annyira nem nezem a kaloriakat, de lenyegesen csokkentettem az biztos. 30perc minimum futas, de nem kocogok, gyorsabban futok, intervallumosan. Bminimum 400 kaloria egetessel, tegnap pl 600 lett. Varok meg otleteket, koszi
2021. máj. 21. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Edzés után menj futni. Hamarabb beindulnak a dolgok.
2021. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Edana ***** válasza:

végülis minden mozgás formál de a fekvőtámasz szerintem izmosit

ugráló kötelezés az inkább jobb lehet :)

persze ha nem terhelés a labaidat vele.

ne legyen sérülés mert a későbbiekben bánni fogod hogy felelőtlenül elkezdtem :(

sok sikert :)

2021. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a sorrendre gondoltam. Ha előszőr edz, utána megy futni, akkor futásnál hamarabb beindul a zsírégetés, mert előtte már mozgott.
2021. máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A baj a futas elott valo edzessel, hogy annyi idom mar nincs. Azokon a napokon gondoltam egyeb edzest csinalni, amikor nem futok.

Ugralokotel kizarva, kicsi a lakas, udvoron meg kizart, szinten nincs ugy hely egyreszt... Masreszt kb mindig esik az eso, angliaban elek:DDDD

Fekvotamasz... Amennyit en megcsinalnek, tuti nem lennek tul kigyurt tole:XD jelenleg kb 5 megy egyszerre.... 15evesen ment 50 is:)) folules is max 20 menne valoszinu...azt mondjuk lehet egyelore hanyagolnam is, de fekvobe jo lenne eljutni a napi 50ig, az szerintem max icipici lathato izmot csinalna nekem, annyi meg jo is lenne. De a plank se rossz otlet. Vmi ugralos, de nem tul ugralos, nem sok helyet hasznalo edzes kellene a koztes napokra, olyan 30 perces. Plank vagy fekvotamasz meg megoldhato lenne minden reggel ebredes utan, mielott keltem a gyerekeket, de izzaszto, faraszto edzes kizarva... Munkaba nem kene faradtan mennem. A testnek pihennie is kell neha:)))

Koszi a valaszokat, egyeb javaslatok, konkret gyakorlatok?

2021. máj. 22. 10:37
 8/8 A kérdező kommentje:

Talaltam YouTube on vmit, nem tunik tul neheznek. 7 gyakorlat es egy szeken kivul semmi mas eszkozt nem igenyel.

1. Ollozas kezzel kinyujtott karokkal test elott, 20 masodperc, 10sec pihi majd ujra

2. Karlendites, mintha repulni probalnal. 30 masodpercig majd 10 sec pihi es repeat.

3. Falon vegezheto fekvotamasz 20db, 2x

4.karkorzes elore hatra 10x majd ujra

5. Plank hajlitott karral. 15 masodpercig tartani 2x

6. Torzshajlitas nyujtott karral fej folott oldalra 20 masodperc 2x

7. Szek elott ulopozicio, szekre tamaszkodsz kezzel majd leeneded a feneked, de nem erinted a talajt. Ezt 10x, majd pihi es repeat.

Azt irja, akkor a legjobb ha napi 2x csinalom.

Szerintetek? Egesz jol hangzik. Eloszor kiprobalom reggelente csinalni, s ha mar belejovok, lehet estenkent is megcsinalom.

2021. máj. 22. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!