Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi egyszer eszem, de akkor...

Evvc.lkh kérdése:

Napi egyszer eszem, de akkor sokat. Ez jó?

Figyelt kérdés

Napi 1x maximzm 2x szoktam enni. Folyton rohanok, nincs időm megállni. Áltálában ebédre vagy vacsorára ülök le és eszem meg egy rendes nagyobb étkezést, egyébként a nap folyamán, csak kávét iszom (2-3-at) vagy bekapok valami apróságot.

Kb 1800-2000 kcalt eszem/nap (egyébként nem számolom, csak néhányszor kiszámoltam kíváncsiságból hogy mégis mennyi)

Nem sokat mozgok, inkább csak jövök-megyek, bár általában autóval/busszal.

Szeretnék fogyni, bár nem ez most az elsődleges, inkább csak az a kérdésem, hogy jó ez az egész, vagy káros lehet, hogy nem többször eszem kevesebbet? Előre is köszi

168cm/60kg

28l



2021. máj. 22. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ, mi a bekapott apróság. Ha édesség, akkor nem igazán praktikus.
2021. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
38%

Hat szerintem nem jól csinálod, ha fogyni akarsz.


A jövök megyek busszal/autóval az egyenlő az ülök essemmit sem csinalokkal, olyan mint ha ülnel a tv előtt, max nem ropogtatsz közben semmit.


A napi egyszeri étkezés pont arra serkenti a szervezetet, hogy tartalekoljon, mert csak jó sokára jut megint tapanyaghoz, így le is lassul az anyagcsere, és gyorsan el is raktaroz mindent zsír formájában.


Sokkal jobb, ha kB 3 óránként eszel, kevesebb mennyiséget. Tízóraira, uzsira nem kell sok, elég egy alma, répa, banán, egy maroknyi mandula, ez épp eltelít a következő foetkezesig és egészséges is, ráadásul munka közben is meg tudod eszegetni - amúgy a folyton rohanok, nincs időm enni sokszor hozzaallas kérdése, és lehet rajta sokat csiszolni.


Reggelire ehetsz joghurtot, vagy valami előre elkészített teljes kiorlesu szendvicset (pár perc az egész), ebédre meg vacsira meg egyél kevesebbet, mint eddig, vacsira főleg ügyelj, hogy szenhidratszeveny, feherjedus legyen, sok zöldség, stb.


Ne felejts el a folyadekbevitel fontossagat.


És kezdj el gyalog járni oda, ahova csak tudsz. Kezdj el sportolni.


És ne feledd, hogy a fokozatos apró változásokat lassanként beepiteni az életedbe sokkal könnyebb és hosszantartobb változást hoz, mint ha most hirtelen nagyon egeszsegesen kezdesz el enni meg minden nap sportolni, aztan 2 hét után beleunsz az egészbe.

2021. máj. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Alapvetően teljesen mindegy hányszor eszel. Az a lényeg,hogy mit és mennyit .

Ha deficitben vagy,akkor fogysz,ha nem akkor nem .

2021. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
31%
NEM JÓ!!! 4-5 kicsit egyél!
2021. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is tök mindegy, hogy hányszor eszel egy nap. A lényeg a napi kalóriamennyiség. (A buddhista szerzetesek is egyszer esznek egy nap és nem igazán kövérek.)
2021. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
4-5 kisebb étkezés kell de nem mindegy mit eszel.Makro tápanyagok a lényeg.Tehát csökkentsd a szénhidrátot és növeld a fehérje bevitelt és zsírt fogyassz de mértékkel.Kezdj el mozogni és alapanyagcseréhez szükséges kcal mennyiséget számold ki és annyit egyél.Heti 3-4 ×1,1,5 óra mozgás kell.Lehet súlyzós edzést is beiktatni de kezdetnek elég lesz laza kardió is.Pl szobabiciklizés 40 perc+20 perc ugrókötelezés vagy 40 perc futás és fokozatosan emelni hétről hétre vagy ha már némi erőnlét kialakul akkor jöhet a súlyzós edzés kardióval kombinálva és nem marad el az eredmény.Kb 3-4 hónap és látszódni ha mindent betartassz.Sok szénsavmentes vizet igyál,napi 2-3 litert.Sok sikert!
2021. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Fogyás szempontjából teljesen mindegy hányszor eszel egy nap, de egészség szempontjából a napi egy étkezés nem túl egészséges. A vércukrod kb sosem lesz normális szinten és ez hosszútávon a hormánháztartást is megviseli.
2021. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Hogy káros-e azt nem tudom. Van ismerősöm aki nagyon erre esküszik, és az edzésnek él, ő napi 1x eszik délután, viszont akkor pár ezer kalória lemegy, amit le is dolgozik utána edzéssel.


Viszont ha fogyni akarsz akkor nem koplalni akarsz, hanem megenni a megfelelő kalória mennyiséget, minél több fehérjét, és nagyokat edzeni. A koplalás lehet hogy fogyaszt valamilyen szinten de nem jól.


Ha nem mozogsz csak koplalsz akkor úgynevezett skinnyfat leszel, lesz rajtad zsír meg bőr, de nem fogsz jól kinézni


kb vmi ilyesmi:


[link]

2021. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Napi 3 étkezés előnyösebb lenne, közte pedig nem ajánlott a nassolás.
2021. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%

8-as ott a pont👍Végre valaki érti.Én is leírtam kb ugyanezt és le lettem pontozva holott én nem tippelgetek hanem konkrétan az én módszeremmel lettem majd 20 kg-val könnyebb és formás,izmos is

#6

2021. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!