Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem tudok túl sok fehérjét...

Ha nem tudok túl sok fehérjét bejuttatni, attól még a fenekem formásodhat?

Figyelt kérdés
Életmódváltáson megyek keresztül, mellette mozgok, főleg futni kezdtem illetve guggoló fenék edzést csinálok. Megéri csinálnom, mert fehérje nélkül is formásodik a fenék, vagy így felesleges és csak célozzam a fogyást?
2021. máj. 22. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem eszel fehérjét nincs miből izmot építenie a szervezetednek. Sőt nem hogy formásodnál, még pöttyetebb leszel mert elsorvadnak az izmaid. Feherjét muszáj bevinni. És nem "fogyókúrázni" kell, ezt a szót ki kéne törölni a köztudatból.
2021. máj. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a mantra megy. Már csak az maradt ki, hogy a kalóriadeficit a lényege mindennek és punktum. Kár hogy kifejezetten életmódváltást írtam, hogy az olyanoknak mint te ne sértsem a szemét olvasás közben, de mindegy. Inkább bekéne adni a köztudatba, hogy több embernél a fogyókúra ugyanazt jelenti, mint az életmódváltás, a cél azonos csak másképp mondják. Kb egy szinten van azzal, hogy a mai napig főbérlőnek mondják a tulajt...
2021. máj. 23. 00:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nehezebb izmotépíteni és könnyebb veszteni, de csak azért mert nem viszel be "túl sokat", még nem leszel "pöttyettebb".


Ne felejtsük el, hogy ha frissen váltottál életmódot, akkor nagyon apró változtatások is eredményre vezethetnek. Szóval igen. Ha eddig nem csináltál semmit és most gyakorlatokat végzel, akkor fogsz formásodni. De ez fehérje nélkül lassabb és talán egy szinten túl nem is nagyon fog menni.

Egyébként hadd kérdezzem meg, milyen diétát követsz, amiben nincs fehérje és miért követsz ilyen diétát? Pusztán kíváncsiság...

2021. máj. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem nevezhető diétának. "Amit főznek itthon." Sajnos jelenleg nincs keret se nekem, se a szüleimnek, külön nekem főzni egészségesebbet, tartalmasabbat. Van olyan nap, hogy pörkölt van, olyankor van minimális húsfogyasztás, de amelyiknap pl lángos, bundáskenyér, krumplistészta had ne soroljam mi, az a nap nekem kb 0 fehérje. Legalábbis bőven nem annyi, amennyi kell. Jelenleg emiatt inkább csak kalóriát számolok és mértékkel eszem az ilyen károsabb ételeket. Mellesleg igen, eddig nem mozogtam szinte semmit, szóval örülök ha kis változás is bekövetkezik ha megmarad a lendületem és rendszeresen mozgok.
2021. máj. 23. 03:52
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Pedig az elsőnek igaza van. Mondjuk én úgy fogalmaznék, hogy nem kell túl sokat bevinni, csak eleget. Ha túl sokat viszel be, a felesleget kikakilod.

Viszont a fehérje az izomnak a legfontosabb építőköve, ha nincs, akkor egyrészt nem épül izom. Márpedig a formásodás nem más, mint izomépítés.

Másrészt az izom könnyen bontható. Életmódot váltást, fogyás célból. Kevesebb kalóriát viszel be, többet sportolsz (egyébként az életmódváltás az is beletartozik, hogy mit eszel). Tehát fogsz. Ezt gondolom, zsírból szeretnéd. Viszont a zsírt nehezebben bontja meg a szervezet, ráadásul érzékeli, hogy kevés a fehérje. Ezért az izomhoz nyúl. Pusztán azért, mert azzal könnyebben fenn tartja a szervezet optimális működését. Persze megy le vele valamennyi zsír is, de izom is. Ennek minimalizálása sem megy fehérje nélkül.

2021. máj. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, ha anyagi probléma van, nemcsak hússal lehet fehérjét bevinni, bár az a legjobb. A tojás is nagyon jó fehérjeforrás. Illetve ott vannak a hüvelyes zöldségek. Például a lencse olcsó is, laktató is. Vagy ott a csicseriborsó, szárazbab. Sima zöldségekből a kelbimbó.

Gabonák közül a zab. A zabpehely multiknál potom pénzért elérhető, és már egy reggeli zabpehely is segít ebben. (#5)

2021. máj. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ìgy van, ne add fel azért nert otthon szénhidrát-dúsabban étkeztek és a szüleid ezeket a proli magyar kajákat eszik! (Elnézést, amúgy nálunk is ez megy, egyszerűen ez a magyar szokás).

Alapvetően sajnos tényleg a legdrágább makró tápanyag, de a pozitív oldal, hogy azért sok olcsóbb alternativa létezik!

- tojás - a tojás egyébként at etalon a fehérjék között, az tojás albumin az egyetlen olyan fehérje ami 100%-os biológiai értékkel rendelkezik, minden aminosav jelen van olyan mértékben, ahogy azt a szervezet megkìvánja! Szóval a bundáskenyér helyett edd meg a tojást kenyér nélkül!

- hüvelyesek

- tofu (ez olcsóbb mint a hús, bár erről megoszlanak a vélemények)

- zabpehely

- olcsóbb hal konzervek (ha szerted)


Szóval nem kell mindennap húst enni, heti 2x bőven elég, és ezekkel az alternatívákkal menni fog.

2021. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, 100 g 2 tojásos száraztésztában (szerintem ez a legolcsóbb) 12 g fehérje van, a több tojásosban több. A lisztben, kenyérben is van, bundáskenyérben pláne. Szóval viszel be fehérjét, legfeljebb egy kicsit keveset. Érdemes lenne több hüvelyest enned, pl. lencsefőzelék, sárgaborsófőzelék, babfőzelék, borsófőzelék, de hamis fasírtot is lehet belőlük készíteni, ezekben rengeteg fehérje van, és ha szárazon, zacskóban veszed (a zöldborsót meg fagyasztva), akkor elég olcsóak. Rostosak is, nagyon egészségesek. Persze ha a családod utálja ezeket, az pech :-( De nekem a sárgaborsófőzelék az egyik kedvencem. Amúgy elkészítve is eláll, le is lehet fagyasztani, szóval eheted csak te is. A sárgaborsófőzeléket szendvicskrémként is lehet használni.
2021. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!