Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? (tömegelés?)

Hogyan tovább? (tömegelés?)

Figyelt kérdés

Sziasztok, fél éve elkezdtem életmódot váltani, sikeresen ledobtam ez idő alatt (úgy gondolom, hogy koplalás nélkül) 28kg-ot.

Figyelek mindenre. Edzést a fél év alatt eddig 2x hagytam ki, a többi nap mindig meg volt minden, illetve az étrendem is nagyon szigorú.

kb. 1700-1800 kalóriát eszek egy nap (azért kb., mert ezt pontosan senki sem tudja kiszámítani, ez csak egy becslés), emellett az étrendemben nagy hangsúlyt fektetek az elegendő fehérjebevitelre, ami 1,6-2g/testsúlykg naponta.

170cm 77,5 kg körül mozgok, viszont ez még a magasságomhoz képest szerintem elég sok.

DE

A környezetemben már egyre több ember hívja fel a figyelmem arra, hogy el kellene már kezdeni izmot építeni, de amikor megtudják, hogy mennyi felesleg van még rajtam mindenki meglepődik. (hozzáteszem, hogy van rajtam izom, hisz szálkásítok, és nem úgy nézek ki mint egy bot, sőt.. Ezért is érdekes, hogy miért mondja mindenki hogy tömegeljek már most, mert szerintem ez korai lenne még)

A fő kérdés:

1.: Elkezdjek tömeget növelni, vagy még fogynom kell?

2.: Illetve, ha elkezdem, akkor gondolom ne menjek egyből fel 3000-3500 kalóriára, hanem fokozatosan növeljem, vagy ennek semmi jelentősége? (azért kérdezem, mert eddig 1700-1800 kalória körül ettem, és nem tudom, hogy hirtelen jót tenne-e, ha ennyire megnövelném a kalóriát.) Vagy meg kell találnom azt a kalóriát, amivel súlyt tartok, és azt növelni kb. 500-zal?



2021. máj. 23. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Na most nézd, saját tapasztalat alapján, izmot építeni fogyás közben nagyon nehéz stagnálás nélkül. Én azt tanácsolnám, hogy ha jelenleg még mindig fogyóban vagy, amíg ilyen jól megy, adj le még úgy 5-7 kilót.

Utána pedig emelhetsz a kalórián, több fehérje és zsír és mehet az izomépítés. Az 500-al növelés kezdetnek jó, utána az alapján változtass, hogy hogyan érzed magad napközben és edzés után. Ha fáradtabbnak érzed magad, gyengének edzés közben, vagy után, akkor lehet még emelni. A kaják időzítését is alakítsd az edzéseidhez.


De had dícsérjelek meg. Nagyon szép eredmény és a kérdésed alapján, rendkívül okosan állsz hozzá a dolgokhoz. Nagyon jó ilyet látni és további kitartást és sikereket kívánok neked!

2021. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor valószínűleg még leadok minimum 5kg-ot, aztán megtalálom, hogy mennyi az a kalória, amivel súlyt tartok, aztán azt növelem fokozatosan, de semmiképp sem szeretnék egyből egyik napról a másikra +1000-1500 kalóriát bevinni, mert az nem hiszem hogy jóra vezetne.

Illetve, köszönöm a válaszod, sokat segített! :)

2021. máj. 24. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne egyből kezdd el növelni, ha végeztél a diétával. A diéta hatására a hormonális egyensúlyod nem lesz optimális az izomépítéshez. 1-2 hetet maradj szintentartón, utána emelhetsz a kalóriákon.
2021. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!