Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyen bűntudatom...

Hogyan ne legyen bűntudatom az evéstől?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy elég kövér vagyok, és undorom magamtól. Mikor tükörbe nézek hányingerem támad. Egész nap depizek, mozgok amennyit tudok, néha falatozok, de úgy érzem, hogy nem érdemlem meg a kaját, mert már így is elég kövér vagyok, hová hízzak még? És akkor inkább elteszem későbbre, van hogy egy nap alatt fogy el egy szendvics, vagy pár kanál leves. Estére kicsit fáradt vagyok, bár legalább fogyok, de csak még jobban undorodom magamtól. Úgy érzem néha, hogy élni is kár, ilyen dagadtként úgyse találok senkit aki szeret, meg hasonló gondolatok.

2021. máj. 24. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nekem valami étkezési zavarnak hangzik, erősen atipikus anorexia gyanús. Anorexiás bármilyen súly mellett lehet az ember, nézd meg pl Tess Holiday-t.


Érdemes lenne menni egy pszcichológushoz, és rendbe tenni a lelkedet.

Ha a jövőven fogyni akarsz, érdemes lenne egy dietetikussal dolgozni, aki ért is hozzá, és fog, hogy ne szaladjod el veled a ló.

2021. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Napi kamu kerdes...
2021. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A pszichológus és dietikus is ugyanúgy megvetne, hogy elhíztam az én hibám. Már nem esik jól semmi, csak kényszerből szedegetek. Igazából egy harapást se érdemelnék a kövér testem miatt.
2021. máj. 24. 10:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Ismerős ez az önsajnálat önjutalmazás. Szinte jól esik az embernek az, hogy mennyire szánalmasnak érzi magát és nyugtázza, hogy ez így jó. Én erre születtem, én nem lehetek vékony, miért pont nekem ennyire nehéz fittnek lenni, erre a sorsra vagyok itélve, valakinek szenvednie is kell.

Na ezt el kell hagyni nagyon sürgősen. Mindenkiben ott van a lehetőség arra, hogy egészséges és fitt legyen. Bele kell fektetni az energiát és garantálom neked, hogy élvezni fogod és koránt sem annyira szörnyű vagy szenvedős, mint azt gondolnád. Apró lépések, el kell kezdeni és amint látszódik az eredmény, úgy fogsz ezekre a posztokra visszagondolni, hogy "Ah, mi járt a fejemben ilyenkor?".

2021. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokan csak akkor veszik komolyan az étkezési zavarokat, ha az illető már csont sovány, és 35 kg.
2021. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Megyek,eszek egy kis sós hazai szalonnát .
2021. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A pszichológus és dietikus is ugyanúgy megvetne"

hidd el hogy marhára nem érdekli őket, nem gondolnak cikinek, nem az a dolguk. azért vannak hogy segítsenek, ez a munkájuk.

2021. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Először is azt kell a fejedbe vésned,hogy nem attól fogsz fogyni ha nem eszel.Nyilvàn fogsz tőle,de nem úgy.Le fogsz úgy épülni.

Az ilyen embereknek akiknek étkezési vagy testképzavarai vannak , fel kell fogniuk , hogy az àlomalak nem attól fog megvalosulni hogy nem eszel .

Ugyanúgy kell enned mintha nem fogyóznàl,hanem egy átlagos nap lenne.Annyi kulonbseggel hogy kevesebb szénhidrátot, több fehérjét kell bevinned .Az egészségtelen dolgokat kerüld stb

Illetve a sportolás.Muszàj bevinni elég taplalekot , hogy legyen energiád edzeni.

Es ahogy ertelmezem neked inkább pszichésen vannak gondjaid.Fel kell fognod , hogy ezért érsz kevesebbet senkitől.Ne vond meg magadtól az ételt.


"Úgy érzem néha, hogy élni is kár, ilyen dagadtként úgyse találok senkit aki szeret, meg hasonló gondolatok."


Ez nagyon rossz hozzáállás. Tudom,sablon szöveg , de aki szeret az el fog fogadni.


Először is a fejedbe kell helyretenni a dolgokat.


Kitartast!!!!<3

2021. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Előző vagyok, *hanem mint egy átlagos nap lenne
2021. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
*ezért nem érsz.
2021. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!