Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miként lehetne ideális edzést...

Miként lehetne ideális edzést összeállítani ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Évekig elhanyagoltam a mozgást, de szeretném elkezdeni, normális tempóban, nem rohanok, csak alakuljon ki a kondícióm vele, meg az sem ártana, ha fogynék is majd lassan.


A probléma az, hogy 20-40 gyakorlatnál többet semmiből nem bírok. Biciklizni kezdtem el, alkalmanként cirka 20 km van meg másfél óra alatt. Valószínűleg ez se számít soknak.


Lehet a biciklizést fogyásra használni egyáltalán? Mennyit kell hozzá tekerni vagy milyen körülmények között? Nyilván ezt ésszerű étrend mellett gondolom, meg kombinálnám mással is, de valahogy fokozatosan kéne emelni a terhelést, mert tényleg nehezen bírom. Nem két hét alatt akarok 10 kg-t fogyni, csak össze akarom kapni magam, mindegy mennyi idő kell hozzá, és fenn akarom tartani az elért ideális szintet.


Tudnátok tanácsokat adni? Mit, hogyan és mennyit?


Én arra gondoltam, hogy annyival kezdenék amennyit ténylegesen bírok és lassan emelném a mennyiséget vagy a távolságot, stb

Ez működhet? Nő így a terhelhetőség?

Ha étrend kapcsán is van ötletetek, örömmel fogadom őket.


(23F 177cm/88kg, kezelt magas vérnyomással)



2021. máj. 27. 01:28
 1/4 KomradeKat válasza:
100%

Összekapásra teljesen jó, 20km szerintem egyáltalán nem kevés, mondjuk bringázásban nem vagyok otthon. Ha fogyni is akarsz arra figyelj, hogy kevesebb kalóriát vigyél be mint a napi szükségleted.

A gyakorlatok növelése pedig természetesen javítja a terhelhetőséged.

2021. máj. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Biciklinél főleg a pulzus és időtartam számít. Pl 120-130 pulzusszám zsírégető tartomány. Én nagyon lassan tekerek de az is elég hogy elérjem ezt az értéket. Onnan pedig már csak az időtartamon múlik. Vannak jó fitness karkötők erre a célra, az enyém kcalt is számol az adataim alapján.


Egyébként mindegy mennyit bírsz, ha rendszeresen csinálod. Amikor elkezdtem futni fél percig bírtam. 2 hónap kellett, hogy stabilan lihegés nélkül 20 percig simán tudjak kocogni. Fogytam is.

2021. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a rendszeresség és a fokozatosság segíthet elérni a célt. Köszönöm az információkat.
2021. máj. 27. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!