Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minden diéta működik, csak az...

Minden diéta működik, csak az adott ember akaratgyenge?

Figyelt kérdés

Sokakat látok, nagyon sokakat, akik életforma-szerűen diétáznak. Ez egy külön embertípus. Nála a fogyás kb. a kvöetkezőképpen zajlik:

1. Elhatározás: most vagy soha, lefogyok és a pasik/csajok jönnek majd rám

2. Első hét: Úristen, máris fogytam 3 kg-t! (nem fogyott, csak vizet adott le) Máris lehet egy "kicsit" többet enni...

3. Második hét: Úristen megint annyi vagyok, mint voltam, ez hogy lehet? Az elmúlt két hét hetet dobhatom akkor a francba? Ezért szenvedtem? Nem jó ez a fajta diéta! Keressünk mást...


És kezdődik előlről.

Én azt gondolom, hogy közben meg a diéták 99%-a működik, még a legrosszabbak is, a sima koplalásra épülő selejtek (pl. gyümölcs-, meg a szénhidrátot megvonó egészségkárosító diéták). Le lehet velük fogyni, csak az egyszeri ember már az első sikernél nekiáll örömében eszegetni, majd a gyors visszaesést látva feladja. Pedig csak akaraterő kellene, hogy lefogyjon. Meg életmódváltás, teljes, kompromisszumokat nem ismerő átállás egy normálisabb rendszerre.

Ebből a folyamatból - akaratgyengeség - élnek meg aztán a Norbi féle szemétládák, akik arra a felismerésre építenek, hogy a "kalóriaszegény", túlárazott, hulladék élelmiszereikből a dagi azt hiszi, bármennyit zabálhat.



2021. máj. 28. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Akaraterő hiányzik szerintem is.Az ilyen emberek szoktak tartani ilyen-olyan diétát,számolgatják a kalóriákat oda-vissza ahelyett ,hogy kimennének mozogni.Ha mozognak is, az is addig tart,hogy nehogy véletlenül megterhelő legyen.
2021. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek veled.

De azért azt se felejtsük el, hogy rengeteg ember fejében él az a kép, hogy fogyni csak úgy lehet, ha minden addig szeretett és kevésbé egészséges ételről lemond az ember. Holott ugyanúgy lehet enni ilyesmit is, csak a mértékre kell figyelni. Nem szabad megenni egy tábla csokit, de mondjuk egy sort nyugodtan. Azt sem minden nap természetesen.

2021. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt az akaraterő hiánya, másrészt a türelmetlenség. Az ember nem 2 hét alatt pakol magára plusz 10 kilót, mégis valamiért azt várja, hogy valami csodadiétával 2 hét alatt leadja, aztán amikor nem, akkor feladja, mert minek erőlködjön.

Egyéként egy csomó fogyókúra tényleg nem működik, mármint a fogyást el lehet vele érni, de ha az ember úgy fogja fel, hogy ez időszakos és ha vége akkor visszatérhet a régi életmódjába akkor a dupláját fogja visszapakolni. Tartós eredmény csak teljes életmódváltással érhető csak el és valamiért ezt még mindig képtelenek rengetegen felfogni.

2021. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem minden diéta működik.

Különösen vigyázni kell a hiánydiétákkal, illetve nagyon rossz ötlet a koplalás: azért, mert akkor a szervezet átáll vészüzemmódba, és minden kalóriát megfog.

Onnan kezdve pedig a következő fogyókúra már csak fele olyan hatékony, és ez általánosságban is igaz.


Tehát, aki VALÓBAN fogyni akar, annak egyrészt jó diétát kell választania: leginkább olyat, amit az orvos is ajánl.

Utána pedig tudatosnak kell lennie, tehát tudnia kell, amit írtál is: hogy az első 3 napban csak cukor és víz megy le, ami 2 nap alatt visszajön majd.

Utána pedig izom megy le, tehát kicsit több fehérjét kell enni, és edzeni.

A zsír fogyasztása CSAK 2 hét után indul el, hacsak nem csinál valami extrém fogyókúrát, de az meg veszélyes.

2 hétig tehát, amit fogy, azt fogja visszahízni a kúra után 2 héten belül!

2 hét UTÁN, amit utána fogy, azt tudja megtartani, HACSAK nem kezd el a kúra után megint ugyanúgy enni.

De akkor már a következő kúra csak feleannyit ér.

Tehát a fogyás után életmódváltás is kell, ha tartós eredményt szeretne.


Ja, és létezik olyan, hogy "kicsit kevesebbet eszik".

Na, ezzel 2-3 kg-ot lehet fogyni tartósan is - de csak addig, amíg tartja!

Ahogy elkezd ismét ugyanúgy enni, szépen jönnek vissza a kilók, plusz még 1-2.

2021. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem alapból sokan úgy gondolják, hogy most pár hónapig vigyáznak, hogy mit esznek, majd ha elérik a kívánt súlyt, akkor visszaállnak a régi étrendükhöz. Szerintem ez okozza a legtöbb elbukást, hogy sokaknak nincs akaraterejük ahhoz, hogy egy olyan életmódot alakítsanak ki, amit akár életük végéig is követhetnek, hanem lefogynak, aztán bumm, vissza a régi étrendhez. Pedig elég logikus, hogyha lefogysz, majd visszatérsz ahhoz az étrendhez, ami miatt anno elhíztál, akkor bizony újra elfogsz hízni.


A másik a türelmetlenség. Rajtam pl. elég sok túlsúly van/volt, kb. 40-50 kg túlsúllyal kezdtem el az életmódváltást, és most már leadtam kb. 20 kilót. Több hónap alatt. Szóval még vissza van 20-30 (azért 20-30, mert a magasság -110 szerint még 30 kilót kéne fogynom az optimális súlyomig, de szerintem ha leadok 20 kilót, és az egészséges kategóriában leszek már, akkor már majd a kinézet fogja eldönteni, hogy lejjebb megyek-e) És ahhoz képest, hogy jópár év alatt szedtem fel ilyen sok kilót, szerintem elég rövid időn belül le lehet adni. Szóval ahhoz képest, hogy pl. sokan a 20-30 kilókat 5-6 év alatt szedik fel, ahhoz képest 6-12-18 hónap is elég lehet ahhoz, hogy azt leadd, ami szerintem kb. semmi. Elég rövid idő. Még is sokan 1 hónap alatt akarnak 10 kilókat fogyni, meg hirtelen esküvő előtt ledobni 20 kilót. Nekem az is hihetetlen, hogy ennyi éven át való kövérségen ilyen gyorsan "túl lehet adni".


Amúgy nem vagyok annyira jártas a különböző diétákban, de pl. tudom, hogy van a 90 napos diéta, meg az ilyenek... szerintem a legtutibb a kalóriaszámolás. Avval tuti fogyni fogsz, és meg se kell magadtól vonnod semmit sem. Meg a kalóriaszámolás elég egyszerű, szóval nem kellenek ide csoda diéták. Most nyilván a nagyon szigorú, drasztikus diétáknál nagyon könnyű elrontani és bezabálni, és mindent visszahízni. Ezért nem kell olyan drasztikus diéta, mert 1), amíg diétázol, szenvedsz 2) mindent visszahízol, amit addig leadtál valószínűleg.

2021. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, fogyás szempontjából minden diéta működik, amennyiben kalória deficitbe kerül mellette az ember. Az a nem mindegy, hogy egészségügyi hatása melyiknek milyen. Sajnos ez valamiért kevésbé érdekli az embereket. Erre jó példa a koplalás, de a ketogén diétába is sokan belebetegednek.
2021. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Mit nevezünk diétának? Szerintem pl minden olyan életmód egyfajta diéta, ami bármiféle módon odafigyelést, tudatosságot igényel táplálkozás terén.

Ilyen alapon én is diétázom cirka 15 hónapja, és diétázni fogok egész további életemben, mert durván hízékony vagyok, és enélkül a diéta nélkül nem csak hogy nem fogyok, de gyorsan hízom is.

A diéta nem szitokszó, nem drasztikus fogyókúra, csak tudatos táplálkozás.:)

Mindezek mellett, bárki bármit mond, nem minden diéta működik mindenkinek. Már csak azért sem, mert ha az ellentétes az egyén ízlésével például, akkor hosszútávon az a diéta tarthatatlan lesz. És ez csak 1 dolog a sok közül, ami miatt nem működik egy adott típusú táplálkozás valakinél.

2021. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

HOSSZÚTÁVON nem minden diéta működik.


Egyébként kalóriadeficittel mindenhogy lehet fogyni, de a minőségi éhezést nem lehet sokáig húzni. Ezért is buknak bele rendre a divatdiétákba. Tarthatatlanok.

2021. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!