Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt már máshol is olvastam...

Kaladze kérdése:

Azt már máshol is olvastam hogy a digitális mérleg mást szok mutatni pld. először 85,4 másodszor 82 harmadszor és negyedszer is 82 (ugyanazon a talajon). A kérdés most az hogy az első mérés a mérvadó vagy a többi?

Figyelt kérdés

2021. máj. 30. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Az elsö nem, mert ha mozgatod, akkor téves eredméynt mutat. Elvileg az lenne a legjobb, ha egy állandó helyen lenne mindig, akkor mutatna mindig jól.
2021. máj. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Kemény padlóra kell tenni pl járólap. Nem szabad arrébb tenni, mindig ugyanott legyen.

Ha nagyon sok eredményt mér, akkor merül az elem.

De ha nincs nagy külömbség akkor átlagot kell számolni.

2021. máj. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Dobd ki és vegyél egy rendeset.
2021. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az elsőnek üzenem nem mozgatom, kemény padlón van és a harmadiknak úgy tudom minden digitálisnál így van. A helyzet az hogy mindig ugyanott van csak az első mérés mindig különbözik a többitől.
2021. máj. 30. 09:58
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem vitatkozok de sem orvosnál sem kórházban nem szokták mondani hogy többször állj a mérlegre.
2021. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értelek de nem lehet hogy az első mérés nem egészen pontos? Mert mondom az utánzott mérések ugyanolyan értéket mutattak.
2021. máj. 30. 11:57
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. megszokásból mindig 2x vagy 3x állok rá a mérlegre egymás után, és mindig pont annyit mutat, dekára pontosan. Nagyon ritkán van minimális eltérés.


De régen nekem is volt olyan mérlegem, ami néha random pár kilóval kevesebbet mutatott például, de azt is hasonlítgattam más mérleghez, és sokszor jól mért, mivel a másik mérlegem is annyit mért, viszont néha random pár kilóval kevesebbet mutatott... elem is lett benne cserélve, de egy idő után mindig random elkezdett pár kilóval többet, kevesebbet mutatni, ezért vettünk újat, már alapból régi volt a mérleg.


Szóval nem tudom, ha mindig ennyire váltakozó értéket mutat a mérleg, akkor szerintem rossz, vagyis ha nem is rossz, de nem valami megbízható.

2021. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Két féle össze-vissza mérő mérleg van. Az egyik össze-vissza mér, tehát mérésre alkalmatlan. A másik rendesen mér, de korrigálásra szorul, ki kell tapasztalni, hanyadik a helyes, vagy mennyit kell levonni/hozzáadni, hogy a valóságat megkapd. Hiába beszélünk itt mellé, az EGYETLEN módszer erre, hogy más mérlegekkel összehasonlítod. Csak van másnál is mérleg, csak volt korábbi mérleg is, mikor az újat vettétek. Egyébként nekem is elsőre mindig 1,4 kilóval többet mutat, mint utána akárhányszor. Hagyományos mérlegekkel összevetve a második áll közelebb a valósághoz.
2021. máj. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok, én értem amiket beszéltek de akkor is egy hatalmas baromság hogy nekem kelljen megtanulni hogy egy mérleg adataihoz mit kell hozzáadni, kivonni, szorozni osztani hogy megtudjam valaminek a súlyát. Egyébként sem hiszem el hogy ha egy 10 kg-os babát mérek vagy egy 120 kg-os embert akkor is ugyanannyit kell korrigálni.

Ilyen elmélettel a patikákban a gyógyszer kimérésnél is lehet saccolgatni. Egy mérleg akkor mérleg ha ráállsz és megmutatja a súlyodat. Másként csak saccoló.

2021. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én háromszor mérem magam és mindig egy kicsit odébb rakom. Ha kétszer kijön ugyan az a szám akkor azt írom fel
2021. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!