Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Nevetségesen keveset eszek, de azért nem éhezek. Bicajozok, sétálok, nem eszek cukros, zsíros kajákat. Tisztában vagyok az alapokkal, szerintem mindent jól csinálok. Vagy mégse, mert hetek alatt egy dekát se fogytam. Zöldség, gyümölcs, sok víz, este 5-6 után semmi. És az istennek se mozdul a súlyom. Annyi izmot azért nem szedtem fel, h kompenzálja a súlyomat. Vajon mit csinálok rosszul? Tippek, ötletek?

45/f, 184 cm/105 kg.



2021. máj. 30. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk,hogy túl keveset eszel.Mennyi kalóriát viszel be egy nap?Hámyszor eszel egy nap?Az nagy baromság,hogy este 6 után nem lehet enni,ehetsz 8-kor is csak ne szénhidrátba gazdag zsíros ételeket.
2021. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, hogy többet eszek, akkor azonnal hízok. Nem tudom, h a több evéstől hogy lehet fogyni. Vagy a kevéstől miért nem.
2021. máj. 30. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Azért nem tudsz fogyni a kevés evéstől,mert raktároz a szervezted,megfelelő kalória deficitben kell lenni,napi 5x egyél.Reggelire mondjuk tojást,teljeskiörlésű kenyeret,sok zöldség.Esetleg zabkását,azt is sokféleképpen el lehet készíteni.Ebédre valami könnyű levest,húst és salátát,kevés barna rizst,kuszkusz,bulgur.Ezekre keress rá ha nem ismered őket.Vacsora.lehet az ami ebédre csak kisebb adag.Vagy halat salátával.Tízoraira és uzsonnára valami gyümölcs,1 marék olajos magvak,vagy joghurt ha szereted.Kicsit olvasgass a téma után.A facebookon is vannak csoportok,ahol segítenek,étrendet állítanaknössze,persze pénzért,de hasznos tanácsokat és recepteket így is találsz a facebookon.Van egy csoport asszem kolly fittnes blogja vagy valami ilyesmi a neve.
2021. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így vagyok most. :D Egy deka sem ment le, sőt inkább feljött kicsi. Nagyon frusztráló. Szerintem hormonprobléma is okozhatja. Ha ez így megy, elmegyek hormonvizsgálatra. Most még egyelőre próbálok többet mozogni, napi 3-szor 20 perc, aztán meglátjuk.
2021. máj. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek zöldet adtam, köszönöm. Mindenhol azt sulykolják, h ha kevesebb kalóriát viszünk be, mint amennyit elégetünk akkor fogyni fogunk. Én tényleg nagyon keveset viszek be, mégse történik semmi. Hormon problémám nincs, lehet, h biológiai csoda vagyok.
2021. máj. 31. 06:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosan hány hét alatt is vártál eredményt? Mi egy teljes napi menüd?
2021. máj. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én időszakos böjtöt próbáltam kombinálni alacsony szénhidráttal. Reggelire fehérjés étkezés pótló + kávé, normál ebéd (ha volt időm, csináltam külön magamnak diétásat, pl. Káposzta/paradicsompüré/barnarizs/csirkemell egytálétel), vacsira cukormentes gyümölcsjoghurt, nap közben esetleg alma + 1-2 keksz. 5-6után már nem ettem. Napközben viszonylag sokat mozgok, nem ülök, de konkrétan nem sportoltam. Másfél hét alatt semmi nem ment le. 🤣
2021. máj. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindenhol ezt sulykolják az emberekbe, de ez nem igaz, nem csak a kalória számít:) Persze van aki tud fogyni úgy is, ha csak az össz kcalt csökkenti, de nem mindenki.

Jobban ásd bele magad abba, hogy pontosan mit eszel, milyen tápanyagból mennyit. A gyümölcs se ördögtől való, de attól még cukor. Nem érdemes túlzásba vinni.

Sok oka lehet annak, hogy nem fogysz.

Nálam például a tápanyagok aránya volt a probléma. Addig ameddig a szénhidrátbevitelem sok, vagy közepes mértékű volt, nem fogytam egy grammot sem. Pedig kalóriában nem ettem sokat.

Nem az a megoldás, hogy élhetetlen szintre viszed le az energiabevitelt. Azt úgyse lehet sokáig csinálni, csak ha szeretsz szenvedni.

Mióta a szénhidrátbevitelem alacsony, a zsír és a fehérje pedig magas, azóta fogyok szépen, és még csak nem is éhezek. Sokkal jobban is érzem magam így minden szempontból. Ja és csak szólok, hogy az este 6 után nem evés baromság.

2021. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!